03.03.2023, 17:06 | czytano: 2327

Burmistrzowie Zakopanego spotkali się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

zdj. UM Zakopane
ZAKOPANE. Spotkanie Leszka Doruli i Tomasza Filara z ministrem Andrzejem Adamczykiem dotyczyło realizowanych pod Giewontem inwestycji, m. in. tych związanych z budową Centrum Komunikacyjne na Chramcówkach wraz z modernizacją zabytkowych budynków dworca.
Jak relacjonuje Urząd Miasta - "omówiono również prace przy Budowie Centrum Przesiadkowego w Kuźnicach, podsumowano realizację modernizacji dróg gminnych i remontów m.in. ulic Ks. Stolarczyka, Za Strugiem, Przewodnika J. Krzeptowskiego".

Ministrowi przedstawiono plany inwestycyjne na ten rok, obejmujące przebudowę Drogi do Olczy, Jagiellońskiej, Chałubińskiego wraz z modernizacją oświetlenia, wymianą wiat przystankowych, budowę systemu informacji parkingowej oraz "systemu informacji komunikacji zbiorowej, które będą realizowane dzięki pozyskanemu w zeszłym roku rekordowemu dofinansowaniu dla Zakopanego w kwocie 24 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych".

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jeszcze Mieszkaniec07.03.2023, 00:48
Ooo tu jeszcze nie spieprzone, żyją jak pączki w maśle, zróbmy im rewitalizację... albo lepiej centrum komunikacyjne na bateryjkowe autobusy.

Takie piękne czasy się człowiekowi przypominają, z życia wzięte...

mieszkaniec: Więc: moim zdaniem po co mamy trzy razy przepłacać, jeśli mamy tu faceta, on sobie też zarobi. Teraz tak, słomę załatwiłem spod Koszalina z PGR?u, a do środka można dać, to społecznie tak ,że nic nas nie kosztuje, a co ważne taśmę będę miał z nadwyżek, więc się nakręci filmik i też nic nas nie będzie kosztowało tak, że jesteśmy do przodu na tym jakieś 180 ? 200 tysięcy

sołtys: mów mów mów

mieszkaniec: to już wszystko, ? a załatwiłem ,że misia kupi muzeum ludowe w Olsztynku i to będzie ekstra 150 tysięcy ? no i co?

sołtys: Słuchaj ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na 100 -200 tysięcy żeby byle łajza z kontroli wzięła nas za tyłki, więc wbij sobie w ten oszczędny kierowniczy, filmowy łeb. Pieniądze należy zdobywać legalnie a nie lewymi kombinacjami!, ten twój szczurek z helikoptera może fruwać sobie za ćwierć ceny z twoją żoną. A my zapamiętaj sobie to wynajmiemy helikopter na 10 godzin za pełną stawkę godzinową, od instytucji!. 10 godzin słownie.

mieszkaniec: Ale to jest kilkaset tysięcy!

sołtys: Zapłacimy! Zapłacimy!, film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy!, Rachunki mam z cepelii na 280 tysięcy zapłacimy! Nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion.

mieszkaniec: To znaczy nie chcesz zarobić?!

sołtys: Powiedz mi po co jest ten miś?

...resztę większość zna

Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej wsi, sołtys Dorula Leszek, naszej wsi tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jeszcze Mieszkaniec, obywatel drugiej klasy. Niech żyje nam sołtys sto lat!
Ja05.03.2023, 12:12
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie...
Limba04.03.2023, 06:35
Jak my mamy żyć w tym mieście skoro pojechanie i załatwienie jednej rzeczy trwa pare godzin parkingi wszystkie zajęte ja rozumiem ze kapitalizm rządzi światem ale jest niby po sezonie ludzi mniej a aut ile było tyle jest
Osiol03.03.2023, 23:39
Czyli jak przekupić wyborcow ich własnymi pieniędzmi by byli nam wdzięczni i wybrali nas jeszcze raz
na kredyt chyba03.03.2023, 21:39
Cha,cha, hi, hi, cha
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl