17.03.2023, 12:30 | czytano: 3400

Lodowisko na płycie Rynku wciąż budzi emocje

arch. Podhale24
NOWY TARG. Informacja Urzędu Miasta, będąca podsumowaniem funkcjonowania mobilnego lodowiska wywołała szereg komentarzy naszych Czytelników. Poprosiliśmy magistrat o kilka dodatkowych wyjaśnień.
W przesłanym materiale, który opublikowaliśmy wczoraj - Lodowisko na płycie Rynku z rekordową frekwencją zabrakło kilku danych.
Urząd Miasta zapytaliśmy m. in. jak policzono, że 18 tysięcy osób skorzystało z możliwości jazdy na łyżwach w centrum oraz skąd wiedza na temat obecności tu turystów m.in. ze Śląska i Mazowsza. Nie podano też ile wyniósł rachunek za prąd, który to koszt wziął na siebie Urząd Miasta.

"Dane dotyczące liczby osób, które skorzystały z atrakcji zostały podane Urzędowi Miasta Nowy Targ przez wykonawcę. Ten zebrał je na podstawie liczby sprzedanych biletów. Bilet wstępu: normalny - kosztował 10 zł, a ulgowy - 8 zł. Do Urzędu Miasta Nowy Targ nie wypłynął jeszcze rachunek za prąd, zatem na razie nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Jeśli zaś chodzi o informacje na temat pochodzenia turystów, nowotarski urząd miasta otrzymał je od wykonawcy, który przy dokonywaniu rezerwacji grup, często otrzymywał wiadomość, skąd one pochodzą" - odpisała Anna Gródek, inspektor ds. komunikacji społecznej.

Mobilne lodowisko od kilku lat gości na płycie Rynku. Z jednej strony jest powodem do krytyki władz Miasta, z drugiej - zainteresowanie tą atrakcją przez mieszkańców - jednoznacznie broni pomysłu.

W ogłoszonej przez nas w ub. roku ankiecie wzięło udział 106 osób i większość była na "nie".

Inne ankiety możecie znaleźć tutaj.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Robert26.03.2023, 14:24
Super ze lodowisko było!!!!Swietna zabawa .Najlepiej żeby nic nie robić i znów pojawiłyby się głosy ze nic się nie robi w Nowym Targu .Ludzie przestańcie stękać
Robert26.03.2023, 14:24
Super ze lodowisko było!!!!Swietna zabawa .Najlepiej żeby nic nie robić i znów pojawiłyby się głosy ze nic się nie robi w Nowym Targu .Ludzie przestańcie stękać
Gajga18.03.2023, 09:58
Z tym rzecznikiem to jak z lodowiskiem. Pieniądze wyrzucone w błoto. No i remont trzeba robić zgranej płyty
Słynne /rondo/ na Parkowej do likwidacji17.03.2023, 16:28
Bezradny !!!!
Żwirek17.03.2023, 16:17
Liczba osób a liczba sprzedanych biletów to dwie różne liczby. Gdyby policzyć liczbę urzędników przychodzących do pracy 150 x 5 dni x 4 tygodnie to wychodzi nam, że miesięcznie pracuje w UM 3000 urzędników. Oj jak już naginać fakty to z głową pani Anno
xyz17.03.2023, 15:59
Nieudany nabytek ta nowa rzecznik. I pewnie kosztowny jak smogowisko
Mirek17.03.2023, 15:45
Czemu nie ma więcej ślizgawek na hali lodowej? Co roku jest coraz gorzej. Od 5 lat ślizgawki są jak zło konieczne, a bez sensu się robi drugie lodowisko na rynku.
Cyryl17.03.2023, 15:33
Smutna prawda jest taka że Stegowa kosztorysuje imprezy na długo po ich zakończeniu. Nigdy jeszcze nie odpowiedzieli wprost na pytania o koszty przed imprezami. Dobrze się bawi za piebiądze publiczne. A potem podnosi podatki
kola17.03.2023, 15:22
Przejdźcie się dzisiaj i popatrzcie na syf wokół tego przybytku. Bangladesz. Wszyscy mieszkańcy odetchną znowu z ulga, kiedy ten śmietnik zniknie.
kola17.03.2023, 15:22
Przejdźcie się dzisiaj i popatrzcie na syf wokół tego przybytku. Bangladesz. Wszyscy mieszkańcy odetchną znowu z ulga, kiedy ten śmietnik zniknie.
Osiol17.03.2023, 14:52
Może raz chociaż pełne dane bo pół prawdy to klamstwo
Czego ta rada dzieci się od dorosłych uczy???
No prawda was wyzwoli całe dane na stół, może jak straty przynosi to ostatni rok lodowiska....
Bulterier17.03.2023, 14:08
Mało delikatna dla swoich przełożonych jest ta nowa pani rzecznik. W pierwszym artykule pisze m. in: ?pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany?. Tymczasem na FB widzieliśmy od miesięcy posty p. Grażyny i p. Szymona jaki był tam syf i jakie są zniszczenia. Te kontenery, powywracane choinki, plamy oleju, plastikowy kibel, bałagan i koszmarne ogrodzenie. Więc widzimy jak wyglądało to ?reagowanie?.
W drugim artykule jeszcze grubiej ?Do Urzędu Miasta Nowy Targ nie wypłynął jeszcze rachunek za prąd, zatem na razie nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi?.
Jeśli jest to oficjalne stanowisko Urzędu to trzeba powiadomić Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych bo to jawna niegospodarność w wydawaniu publicznego grosza. Pomijam już fakt tych 18 tysięcy osób, które skorzystały, bo czym innym są osoby, a czym innym liczba wejść tych samych osób po kilka razy. Pachnie niekompetencją.
Wyborca z dawnego 2117.03.2023, 13:47
Mnie w szkole uczyli, że zamówienie się szacuje przed jego zleceniem. A tu znowu się okazuje, że jest na odwrót? Zamówili lodowisko nie znając jego kosztów? Nie wiedzą jaki będzie koszt prądu? Faktycznie u Watychy wszystko jest na odwrót
Edek z fabryki kredek17.03.2023, 13:36
Rozumiem, że pan Grzegorz Watycha zamówił usługę i nie znał jej kosztów. Tak wynika z tego co napisała ta pani. Przyznam że jest to nowatorskie podejście do finansów publicznych. Podpisuję się że u niego na odwrót
Karina17.03.2023, 13:30
Ada odklad rachunek za prąd jest co miesiąc? Gadasz by tylko hejtowac. Ludzi na lodowisku zawsze pełno, ale znajdzie się kilku politycznych hejterów co wciskają nam kit, że jest źle. Wyjdzie z domu, zamknijcie komputer, a dopiero potem odzywajcie się..
Grześ na miarę swoich możliwości17.03.2023, 13:30
?- Powiedz mi, po co jest ten miś?

- Właśnie, po co?

- Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji ? który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?

- Protokół zniszczenia?
Smogowisko17.03.2023, 13:19
Ktoś nam próbuje mydlić oczu albo mija się z prawdą. Jak to pani Aniu rzeczniczko burmistrza - żadnych szacunków nie było robionych ile ten prąd będzie kosztował? Urząd nie wie jaką kwotę zabezpieczył w budżecie na prąd dla lodowiska? Biorąc pod uwagę przestarzały agregat o dużej mocy i wysokie temperatury jak na zimę będzie to według moich szacunków coś pomiędzy 50-70 tysiaków złotych. Droga i mocno przepłacone to wypożyczenie lodowiska. No ale burmistrz sobie zrekompensował obcinając pieniądze na dotacje na sport dzieci i młodzieży. U niego wszystko jest na odwrót
tarżanin nowy17.03.2023, 13:12
Lodowisko jest - źle, lodowiska nie ma - również źle. Każdy hejtujący mądrala zrobiłby to lepiej, ale tylko dlatego, że nie ma i nie będzie miał możliwości tego w praktyce udowodnić. Malkontentom nie dogodzi i szkoda klawiaturę zużywać na pisanie o tym.
Ada17.03.2023, 13:00
Rachunek za prąd przychodzi co miesiąc. Nie przestanie bujać. Czekamy na podanie pełnych kosztów funkcjonowania lodowiska i informacji kto na tym zarobił i dlaczego to nie było miasto? Kto z urzędu odpowiada za ten syf, który tam był przez pół zimy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl