21.03.2023, 12:17 | czytano: 2117

Bieg w kolorowych skarpetkach. Dzisiaj Światowy Dzień osób z Zespołem Downa (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Na górnej Równi Krupowej ponad 50 osób pobiegło alejkami z okazji pierwszego Dnia Wiosny, a zarazem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Wyróżniali się tęczowymi skarpetkami, lub skarpetkami nie do pary.
Jak co roku dotrzymujemy tradycji. Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Trisomia - mówi Katarzyna Chryczyk, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego z Kamieńca w Zakopanem.
W biegach udział wzięło ponad po podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z koła w Zakopanem. Niestety pogoda sprawiła, że nie wszyscy mogli się wybrać, ale u osób, które stawiły się na starcie uśmiech z twarzy nie schodził.

To wydarzenie jest bardzo ważne dla dzieci. Oni czekają na ten dzień, na to świętowanie. Czekają na świętowanie czegokolwiek w mieście, a jak wiedzą, że jest to ich święto i ich kolegów, to tym bardziej z tym się utożsamiają - zaznacza Katarzyna Chryczyk.

Na trasie nie było sędziów. Nie było mierzonego czasu, ani odległości. Wygrywał każdy, kto wziął udział w wydarzeniu. Na mecie czekały serdecznie uściski tych, którzy już dobiegli, a także coś słodkiego.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl