30.03.2023, 11:32 | czytano: 1527

Na Średniej Krokwi w Zakopanem powstanie nowa biało-czerwona trybuna

Fot. Paweł Skraba / COS Zakopane
Nowa trybuna, która pomieści ponad dwa tysiące kibiców skoków narciarskich, stanie przy Średniej Krokwi w Zakopanem.
– Wszystkie siedziska będą w biało-czerwonych barwach. 1500 miejsc będzie na stałe związane z gruntem i pozostanie pod Średnią Krokwią. Z kolei kolejnych 500 miejsc będą mobilne, na konstrukcji stalowej dopasowanej do terenu i ich wykorzystanie będzie zależne od potrzeb. To organizator Igrzysk Europejskich zdecyduje, czy będzie chciał skorzystać z tej dodatkowej puli krzesełek dla widowni oraz gdzie je umiejscowi. Docelowo to pół tysiąca miejsc ma być również wykorzystywanych na zawodach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Szacowany koszt budowy nowej trybuny ma wynieść około 3,5 miliona złotych. Obecnie został uruchomiony proces usunięcia zalegającego śniegu, żeby móc szybciej wykonywać prace ziemne, które z kolei mają zostać zamknięte do końca maja.
To jedna z kilku inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury sportowej, które zostaną przeprowadzone w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem w związku z organizacją Igrzysk Europejskich 2023.

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa impreza sportowa w Polsce w tym roku. Na obiektach COS-OPO w Zakopanem odbędzie się rywalizacja w skokach narciarskich. Dodatkowo w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu mieszkać i trenować będą uczestnicy rywalizacji w boksie. Dlatego na obiektach COS-OPO w Zakopanem trwają lub niebawem rozpoczną się istotne inwestycje finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jedna z głównych dotyczy poprawy warunków do oglądania występów skoczków i skoczkiń narciarskich. Średnia Krokiew, na której odbędzie się część konkursów w ramach Igrzysk, zostanie doposażona w trybunę mogącą pomieścić nieco ponad 2 tysiące widzów.

To nie koniec inwestycji ściśle powiązanych z III Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023. Obiekty sportowe w COS-OPO Zakopane zyskają klimatyzację, a w hali wielofunkcyjnej umieszczonych zostanie 6 ringów na potrzeby treningowe reprezentacji bokserskich.

– W ramach przetargu został już wyłoniony dostawca ringów, które będą certyfikowane i spełniające wymogi międzynarodowej federacji bokserskiej. Co do klimatyzacji, to jej wykonawca z początkiem kwietnia wchodzi z montażem na teren naszego ośrodka – uściśla Danikiewicz, który podkreśla skalę unowocześnienia przez ostatnie lata infrastruktury COS-OPO Zakopane.
Igrzyska Europejskie 2023 odbędą się w Małopolsce w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Jedną z aren igrzysk będą skocznie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie rywalizacja potrwa przez pięć dni – od 27 czerwca do 1 lipca.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
blokerss231.03.2023, 11:07
żebyście się czasem nie posrali z tym patriotyzmem, bo jak przyszło by walczyć za wolskę to pewno 90 % tych biało czerwonych patriotów dało by z wolski nogę
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl