31.03.2023, 16:22 | czytano: 1757

Plakat promujący Zakopane latem wybrany (zdjęcia)

Po prawej - zwycięski plakat/ zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. 140 propozycji plakatów nadesłano z całej Polski w ramach konkursu na plakat promujący Zakopane. Jury wybrało pracę autorstwa Małgorzaty Bury, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Dwadzieścia najlepszych prac nadesłanych w ramach konkursu na plakat, który ma promować Zakopane podczas nadchodzącego lata i jesieni można oglądać w Galerii Stacji Kultura, w budynkach odrestaurowanego dworca kolejowego.
Wśród prac znajduje się plakat autorstwa Małgorzaty Bury, której pracę jury wybrało jako najlepszą. Autorka otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł, a jej praca może pojawić się w wersji drukowanej oraz elektronicznej przy promocji Zakopanego oraz wydarzeń w mieście.

- Praca ujęła nas bardzo ciekawymi rozwiązaniami artystycznymi, a jednocześnie nawiązaniem do myśli przewodniej regulaminu, czyli pokazania różnorodności tego miasta. Nie tylko walorów krajoznawczych, ale tych kulturowych. Zarówno kultury współczesnej, jak i tej rodzimej - zaznacza Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. - Plakat pełni nie tylko funkcję handlową i informacyjną, ale artystyczną i taką, która pozwala plakatowi z tej sztuki ulicy wejść w nowe media. Plakat będzie przez nas wykorzystywany w mediach społecznościowych, także w wersji filmowej i mam nadzieję, też że animacji - dodaje.

Jury poza nagrodą główną postanowiło przyznać także dodatkowe wyróżnienia. Otrzymały je prace Franciszka Rząsy, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Karoliny Szafran, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Yelyzavety Ravets, absolwentki Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Wyróżnienia odpowiedni przyznały wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego Lidia Rosińska-Podleśny oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. St. Żeromskiego w Zakopanem Bożena Gąsienica.

Konkurs na plakat promujący Zakopane odbywał się w dwóch etapach. W pierwszej części jury wybrało 20 najlepszych prac, które są prezentowane na wystawie w Galerii Stacji Kultura. Kolejny etap zakładał wybranie najlepszej pracy.
- Plakat powinien być czytelny. Musi się odnaleźć w tym zgiełku publicznym. Przede wszystkim musi się wyróżniać. Te plakaty, które zostały wybrane są właśnie takie - mówi o prezentowanych pracach Lidia Rosińska-Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Wystawę można oglądać do 22 kwietnia. Od początku maja w Galerii Stacji Kultura prezentowane będą prace o tematyce turystów i kuracjuszy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
mieszkaniec01.04.2023, 11:16
Brakuje mi na plakacie wywróconej choinki na Krupówkach i budy z chińszczyzną. Reszta w porządku bo tak naprawdę co by tam nie było to i tak Zakopca promować nie trzeba. Urzędnicy zorganizowali ten konkurs by samemu się wypromować i przepalić kasę z budżetu. Takie gospodarskie podejście do moich pieniędzy.
Babroś01.04.2023, 06:35
Najlepszy jest ten pucok, przynajmniej wiadomo, że w Zakopanem nie ma prawdziwych oscypków.
202331.03.2023, 17:23
to nie ten giewont , mało się o + dobijaliście +++++++++++
p31.03.2023, 16:46
a tej pani to się chce ku.. robić że tak nogi zaciska ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl