31.03.2023, 18:06 | czytano: 2754

Promocja publikacji "Podhalanie - Wokół tożsamości" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W Izbie Regionalnej Związku Podhalan w Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie promocyjne książki „Podhalanie – Wokół tożsamości”. Autorskie posiady poprowadziła Katarzyna Put, Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowego Targu oraz Wojciech Groń- Prezes Oddziału Związku Podhalan w Nowym Targu.
Była to okazja do rozmowy z autorkami dr hab. Stanisławą Trebunią-Staszel i Agnieszką Gąsienicą-Giewont. Nie zabrakło pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na temat miejsca góralskiej tożsamości w codziennym życiu mieszkańców naszego regionu. Znalazł się również czas na wspomnienia, porównanie teraźniejszości i przeszłości, a także refleksję nad przyszłością, która czeka góralską społeczność.
Sama publikacja to opisowe autoportrety mieszkańców Podhala. To zbiór odpowiedzi na pytania: Kim byli górale kiedyś, a kim są dzisiaj? Jak siebie widzą i oceniają? Czy tworzą zwartą grupę? Czy mają poczucie przynależności? Czy miejsce, które jest chronione przez Tatrzański Park Narodowy, dalej stanowi o ich tożsamości?

Wydawcą książki „Podhalanie – Wokół tożsamości” jest Tatrzański Park Narodowy.

źródło: UM Nowy Targ, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
różowa kiecka01.04.2023, 12:26
Coekawe czy i tym razem jak w poprzednim albumie znalazły się zdjęcia pańci góralki z Radomska?
sprzedam płytki31.03.2023, 21:24
@p Krzysiek G. na wolności i przywiózł dutki z USiA to jest na co wydawać, a FV zaległe nadal nie spłacone
...31.03.2023, 20:27
Kolejne promowanie czegoś, co ma mówić o Podhalu a tak naprawdę ogranicza się do Zakopanego. Oto pojmowanie współczesne góralszczyzny - Zakopane i tyle. Zakopane, które jest pełne ceprów robiących się za górali i z kultury góralskiej zrobili przedmiot do sprzedaży innym ceprom
p31.03.2023, 18:09
a z kolei na to wydarzenie funduszy im nie brakło ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl