05.04.2023, 09:54 | czytano: 8003

Laweta zabrała zdewastowany samochód z Al. 1000-lecia

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Nareszcie! Rano laweta usunęła zdewastowany wrak samochodu Volkswagen Sharan, zaparkowany naprzeciwko budynku Miejskiego Centrum Kultury, który stanowił anty-wizytówkę miasta.
Porzucone przez właściciela auto "straszyło" od lat i do tej pory nikt nie potrafił rozwiązać problemu. Urząd Miasta w Nowym Targ przekonywał, że robił co mógł. Po wielu miesiącach pata, sytuacja wyjaśniła się. Rano pod MCK pojawiła się laweta, która zabrała zdezelowany samochód. Samochód został usunięty na zlecenie właściciela. Podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu mówi, że na początku marca dzielnicowy ustalił kto jest właścicielem porzuconego wraku. Właściciel zobowiązał się do jego usunięcia. Mężczyzna jest Śląska i dlatego zajęło mu to tyle czasu.
Do nietypowej sytuacji doszło natomiast w nocy. Ktoś otoczył samochód zapalonymi zniczami.

Fot. Czytelnik

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lucek06.04.2023, 15:20
Jak tylko kandydat Stanisław Kułach zajął się tematem to nagle się dało. Watycha potrzebował dwóch lat i nic. Kułach w dwa dni pozamiatał
Kpd06.04.2023, 12:57
Szaraku @
A tak - mógł tak zrobić jak zrobił i nie złamał żadnego przepisu. Jeżeli uważasz że jakiś złamał to proszę o podanie właściwej podstawy prawnej - ale w tym konkretnym przypadku. I nie wnikam w aspekt moralny czy zwyczajowy - tylko prawny. Bo jeżeli pod moim domem ktoś zaparkuje (a mieszkam w ścisłym centrum) to czy mogę to auto odholować po roku ? Nie. Nie mogę. Mogę się tylko wkur..c. Ponieważ samochód stoi na wyznaczonym przez miasto miejscu parkingowym. Jeżeli Urząd Miasta nie powiadomi mnie, że to miejsce stało się miejscem płatnym to skąd ja mam to wiedzieć ? Hm ? W każdym sądzie wygram i bez adwokata. Wybiegając o kolejne domysły, gdyby ktoś wpadł na pomysł : przecież po tablicach rejestracyjnych można ustalić właściciela i doręczyć mu pismo ze stosowną informacją ..a można. Ale czy jest obowiązek meldunkowy ? Nie ma. A zatem jak to może wyglądać ? Ano przy rejestracji pojazdu podaje swoje miejsce zamieszkania (nie kłamie, podaje prawdę) ale powiedzmy za dwa miesiące wyjeżdżam do Warszawy lub Irlandii bo trafiła się fajna robota- auto zostawiam tam , gdzie mogę i zgodnie z prawem. I możecie 100 pism słać i 10ciu dzielnicowych posyłać. Jak mnie fizycznie nie ma w domu, nie ma tu mojej rodziny a sąsiad nie wie gdzie jestem, nie ma mojego nr telefonu to i choćby skały sra...y to nie ma właściciela i kropka. Przykład z mojej rodziny : wujek co pół roku jeździ do USA. Pół roku auto zostawia na miejscu parkingowym w PL(tak jest chytry i szkoda mu na parking płatny ble ble ble itp) może tak zrobić ? Może. I wraca po pół roku i mu ktoś ma auto odholować w tym czasie ? Na jakiej podstawie ? Owszem podstawy są ale w określonych przypadkach. A w tym takiej podstawy nie było. Inaczej Urząd Miasta by Policji dawno zlecił odholowanie pojazdu a ta by go odholowała. A jeżeli nie chcemy działać zgodnie z prawem to są prostsze rozwiązania. Ale o nich moralność mi pisać nie pozwala.
Mieszkanka06.04.2023, 09:55
Straszne jaka mamy nieudolna wladze w nt
Snyggare byggare06.04.2023, 06:37
Na przyszłość polecam sposób podpatrzony w Szwecji, każde auto pozostawione samopas dłużej jak miesiąc jest podpalane i problem od razu rozwiązany.
Szarak06.04.2023, 00:22
@Kpd, co ty wypisujesz, ciekawe jakby u ciebie przed posesją zaparkował i zostawił na tak długi okres, przecież mógł? Mógł. Każdemu jakby ktoś się włamał do samochodu to od razu by zareagował, ale jak gość mógł zareagować skoro nie z tego miasta nawet jest, porzucił samochód i miał wszystko w zadku, to nie jest normalne zachowanie, jak go nie stać aby samochód zwlec do siebie, to biorę na miejscu lawetę i złomuję strupa, ot cała filozofia. Zrobili płatny parking po tym jak już tam porzucił samochód to mógł go zabrać, mógł? Mógł. Skoro tego nie uczynił czyli z automatu zaakceptował sytuacje w jakiej się znalazł, powinien ponieść koszty parkowania, może następnym razem już by tak nie zrobił, a tak będzie jak będzie. Zawsze się znajdą tacy co będą tłumaczyć/bronić cwaniaków i patologicznego podejścia do spraw wszelakiej maści.
all06.04.2023, 00:06
to auto dawno temu w Cichym widziałem łysy gość tym jeździł , ale nie jestem pewny ...bankowo też Rzeszowskie numery
Radek05.04.2023, 22:42
Jescze komuś posłuży , to bardzo dobre auta .
Podatnik05.04.2023, 22:14
Kto zapłaci za jego opłaty parkingowe ? Całe szczęście że wyraził zgodę na usunięcie odpadów z pasa drogowego.
Pet05.04.2023, 18:06
A ja odplae szarana w obronie jpeedwa..szkoda że dzieci nikt nie bronił..
MF05.04.2023, 15:47
Takich mamy radnych wstyd dla miasta...
MF05.04.2023, 15:46
Takich mamy radnych wstyd dla miasta...
Ricky05.04.2023, 15:05
Z tego wynika że można przez dwa lata stać za darmoszkę w strefie płatnego parkowania. Takie cuda tylko w NT. Brawo burmistrz!!!
Wojtek05.04.2023, 13:16
do Adam: ale ty jesteś mały adamie!!!
Kpd05.04.2023, 13:10
Nie wiem kto te komentarze tu pisze ale poziom wiedzy nie powala. Gościu postawił tam auto zanim jeszcze powstała strefa płatnego parkowania w tym miejscu. Mógł ? Mógł. A, że do auta włamali się bezdomni to jego wizerunek był jaki był. Nie to pierwsze auto i nie ostatnie. Policja namierzyła właściciela(podobno) i poprosiła grzecznie aby auto zabrał... I zabrał po miesiącu. I tyle. Ale gawędź będzie temat miesiąc przeżywać. Jakie miasto takie atrakcje.
Krzysztof05.04.2023, 13:03
No jak sie pogoni to i burmistrz się musi zabrać do roboty.
Teraz jeszcze zrobić porządek z Ranczolotem i będzie dobrze.
Adam05.04.2023, 12:38
Wygląda na ostatnie pożegnanie i rano go posprzątali. Był symbolem nieudolności i bezradności burmistrza Watychy. Stał prawie dwa lata w strefie płatnego parkowania zajmując miejsce, z którego miesięcznie do budżetu miasta wpłynęłoby ok. 800 zł. Czy Watycha zapłaci z własnej kieszeni za brak działań przez tak długi czas?
Góralka05.04.2023, 12:19
Artykuł jest nie treściwy czyli niekompletny za całą interwencją stoi Stanisław Kułach, który złożył na policji dokument wzywający do usunięcia samochodu interweniował taże telefonicznie co potwierdza relacja to czego burmistrz nie może zrobić przez wiele miesięcy Stanisław Kułaha robi w kilka dni obnaża bezradność i nieudolność włodarzy miasta Nowy Targ
nogaty05.04.2023, 11:57
Dzięki Policja za szybką interwencję,szczególnie dzięki dla dzielnicowego,(dwa lata). Te świeczki powalają na około wraku.Ktoś kto to wymyślił jest WIELKI.Może zaświecicie świeczki pod gabinetem burmistrza,domami radnych?Świeczki przy wraku auta(hotelu Sharon)była natychmiastowa.Nie ma go, jest Ok... :).
Maro05.04.2023, 11:24
WOW !!! Ale sukces . Po kilku latach namierzono właściciela. Brawo urzędnicy. Tempo załatwienia tej sprawy iście szalone.
nogaty05.04.2023, 11:23
,,Dzielnicowy ustalił,, kto jest właścicielem wraka po tylu latach.Brawo Policja za szybką interwencję. Te świeczki powalają,gratulacje za to, jesteście super.Zaświećcie świeczki koło gabinetu obecnego burmistrza i mieszkań obecnych(bez)radnych.
Cyc Malina05.04.2023, 11:06
Wydawało się że to sprawa nie do załatwienia, któż by się spodziewał że wystarczy tylko namierzyć właściciela i ruszyć w ten sposób sprawę, niby takie proste i oczywiste a jednak tak trudne dla odpowiednich służb. Teraz tylko dla właściciela rachunek z parkomatu i będzie gitara. Swoją drogą jak się udało załatwić Sharana to może siłą rozpędu załatwią dwa Matizy z Wojska Polskiego (srebrno-szary i złoty) na nowotarskich blachach. Srebrno-szary nie wiem jak długo stoi ale w google maps już tam się kisi na zdjęciu w 2017 roku, ktoś go już ręcznie przestawił bo jedna strona przestawiona, troszkę miejsca na parkingu zyskane, złoty też widać że nikt go nie używa ale dużo krócej. Zwał jak zwał oba zajmują miejsca parkingowe a inni muszą po trawnikach i chodnikach parkować.
Osiol05.04.2023, 11:02
Znicze to symbol pożegnania z wolnościom i,, naszymi''ulicami teraz pozostały podwyżki wszystkiego a na choryzoncie bliskim robaki jako zywnosc
Apropo za dobrą robotę i inflacje pierwszy swoim dosypał podwyżkę pora i naszym wybrańcom za taki grupowy sukces, tyłu urzędów tyle pism a tu prosty(genialny) dzielnicowy w trzy dni...... A może ten dzielnicowy jako kandydat na.... Hehe he he he
renia05.04.2023, 10:26
Dopiero jak się sprawą zajął Stanisław Kułach to pan burmistrz wziął się do roboty. Brawo SK!!!
Szambo-Lot05.04.2023, 10:13
Czarna msza .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl