10.04.2023, 19:47 | czytano: 2097

Współpraca Policji ze służbami parków narodowych

zdj. KWP w Krakowie
Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Policji z dyrektorami parków narodowych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego. Rozmawiano o wspólnych akcjach prowadzonych na obszarach chronionych.
W spotkaniu uczestniczyli komendanci jednostek organizacyjnych Policji garnizonu małopolskiego, na terenie których znajdują się parki narodowe oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
Mówiono o wspólnych działaniach dotyczących zwalczania przestępstw i wykroczeń, popełnianych ma terenie parków narodowych przeciwko ochronie przyrody oraz związanych z ochroną mienia.


Do najczęściej występujących zagrożeń zaliczono: poruszanie się poza szlakami, turystyka i uprawianie sportów poza wyznaczonymi obszarami; ruch pojazdów poza drogami publicznymi; wprowadzanie psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną; palenie ognisk i wyrobów tytoniowych; biwakowanie z wyjątkiem miejsc wyznaczonych; zbiór dziko występujących roślin i grzybów.

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na zakaz lotów bezzałogowych statków powietrznych (drony), na terenach parków narodowych.


W województwie małopolskim znajduje się 6 parków narodowych - Tatrzański, Ojcowski, Gorczański, Babiogórski, Pieniński i Magurski Park Narodowy. Łącznie zajmują one 56 tys. ha.

KWP w Krakowie, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lasowy11.04.2023, 17:57
Lesniczy, racja, taka jest prawda,ale tylko pojazdy mechaniczne totalne zło
komuno wróć11.04.2023, 16:49
Kolejna nagonka chyba z polecenia PiS!
Leśniczy11.04.2023, 09:15
Aplikacja i pobierać opłaty za każde wejście w las od osób które nie są z terenu Podhala.
Mam już dość tych pijanych wylgarnych pseudo miłośników przyrody za którymi co tydzień zworzę 2-3 worki śmieci ze szlaku który prowadzi do bacówki pod turbaczem. A najwieksze kwiatki są teraz po zimie. Zwykła chołota co do lasu wstępu mieć nie powinna.
Heb11.04.2023, 07:15
Czy mi sie zdaje czy Sokolowskiego z ppnu nie bylo? Jak zwykle najmadrzejszy.
Osiol10.04.2023, 21:41
Bierzecie za bilety macie straż więc sami do roboty.....nie szukajcie naiwnych by wasze obowiązki policja...... A wy tylko kasę liczyli
Obidowianin10.04.2023, 20:46
Przyrodę Parków Narodowych chronić jak najbardziej,pilnować,karać za wjazdy ale proszę odczepcie się od terenów prywatnych, tam jazda zawsze będzie pojazdami mechanicznymi, tego nie zmienicie,tym bardziej przyjezdni turyści
MAMUSIU RATUJ10.04.2023, 20:42
Wy sobie rozmawiacie a w Nowym Targu w strefie chronionej,truciciele z rancho lotu zrobli sobie zrzut sciekow.I co wy na to?!Dziwne ze nadlesnictwo Nowy Targ nic sobie z tego nie robi.Wiec jak?!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl