17.04.2023, 08:36 | czytano: 3085

Gorce zamknięte w nocy

Z uwagi na konieczność ochrony niektórych gatunków, Gorczański Park Narodowy zdecydował się zamknąć na miesiąc część szlaków w porze nocnej.
"Z uwagi na ochronę gatunków rzadkich zamknięte zostają niektóre szlaki i odcinki szlaków w porze nocnej. Gorce są ostoją wielu gatunków zwierząt, nie zakłócaj im spokoju schodząc z wyznaczonych szlaków. Wędruj od świtu do zmierzchu, pozostałą część doby zostaw zwierzętom. Podaruj im ciszę i spokój. Przypominamy, że na obszarze GPN psy można wprowadzać na smyczy tylko na niektórych szlakach i ich odcinkach. W każdym, nawet najbardziej udomowionym pupilu są geny drapieżnika i nie wiemy jak zachowa się w kontakcie z dzikimi zwierzętami. Pies może zniszczyć lęgi i płoszyć zwierzynę, właściciel jest odpowiedzialny za jego zachowanie" - czytamy w komunikacie parku.
Wykaz zamkniętych szlaków na grafice.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
e217.04.2023, 16:43
Czy w tym kraju może być normalnie? Czy ciągle ktoś wyskakuje z głupotami, tak jak w czasie pandemi był zakaz wejścia do lasu i pilnowała policja! Kto normalny w nocy chodzi po górach??? No chyba, że zabłądzi!
Brzmi podejrzanie !!!17.04.2023, 09:21
JUŻ MI TO ŚMIERDZI !!!!

O coś chodzi, ale na pewno nie o ochronę zwierząt !!!!

To sygnał!!! Pilnuj lasu gospodarzu, bo rząd coś kombinuje !!!
Łoś17.04.2023, 09:20
Dzikie ludzie i tak wtargną
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl