21.04.2023, 11:48 | czytano: 3950

Tymczasowo aresztowany za ucieczkę i potrącenie policjanta

zdj. KPP w Zakopanem
Dwa miesiące w areszcie śledczym spędzi 31-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie próby zatrzymania kierowca citroena potrącił policjanta. Gdy został zatrzymany przez mundurowych, wyszło na jaw, że przewoził narkotyki. Został tymczasowo aresztowany.
Wczoraj zakopiański sąd postanowił tymczasowo aresztować 31-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego. O taki środek zapobiegawczy wnioskowali policjanci i prokurator.
W miniony wtorek kierujący osobowym citroenem na zakopiance w Białym Dunajcu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Podczas próby zatrzymania potrącił umundurowanego policjanta zakopiańskiej drogówki. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna z dużą prędkością uciekał przez Biały Dunajec i Poronin. W akcję pościgową włączyły się większe siły policyjne, dzięki czemu w miejscowości Stasikówka po udanym manewrze zepchnięcia samochodu do rowu, sprawcę zatrzymano. W citroenie oprócz kierowcy były jeszcze trzy osoby. Wszyscy zostali zatrzymani. Przy kierowcy policjanci odnaleźli narkotyki, które zostały zatrzymane do dalszych badań. Jeden z pasażerów okazał się osobą poszukiwaną i już następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego. Pozostałe dwie osoby po wykonaniu z ich udziałem czynności procesowych zostały zwolnione.

Kierowca przyznał się do potrącenia policjanta i ucieczki przed pościgiem. Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

KPP w Zakopanem, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Czas na refleksie19.05.2023, 14:36
Aro obyś ty nie miał takich wygud tak bliźniemu życzysz?
Zadbana trzydziestka22.04.2023, 07:20
Tylko 2 m-ce senatorium ?
aro21.04.2023, 12:33
i be miał ciepło, przytulnie, sracz pod nosem, za prąd nie be musiał płacić i za mieszkanie też, i do fryzjera nie be musiał chodzić...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl