07.05.2023, 12:15 | czytano: 6094

Radni dopytują o byłego dyrektora

DPS w Rabce-Zdroju. Archiwum
Powiatowym Zespołem Domów Pomocy Społecznych zarządza Tomasz Obrusik. Były dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Smrek" w Zaskalu otrzymał propozycję zatrudnienia, ale z niej nie skorzystał - poinformował na sesji Karol Skrzypiec, urzędujący członek zarządu powiatu.
Radni dopytywali, co z byłym dyrektorem "Smreka", który stracił stanowisko po połączeniu DPS-ów. Przypomnijmy, iż z uwagi na oszczędności władze powiatu zdecydowały, że placówkami będzie zarządzał Powiatowy Zespół Domów Pomocy Społecznych, i zamiast dwóch dyrektorów będzie jeden.
- Po połączeniu postanowiono powołać na stanowisko dyrektora pana Tomasza Obrusika. Panu dyrektorowi Marcinowi Jagle zaproponowano inne stanowisko w DPS-ie, którego nie przyjął. Następnie udał się na długotrwałe zwolnienie lekarskie. Nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę i zaczął się czas wypowiedzenia, który trwa od czasu zakończenia leczenia i on się skończy 31 maja. Tak wygląda stan na dzień dzisiejszy - poinformował radnych Karol Skrzypiec.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Olivia02.09.2023, 21:28
Co to jest postępowanie upadłościowe?
I really like what you guys tend to be up too. This kind of clever work and
exposure! Keep up the wonderful works guys I've added you guys to my blogroll.
Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej można pracować?
Czytelnik09.05.2023, 19:27
Ależ się narobił i sobie zasług przypisał. Koń by się uśmiał,ha,ha,ha. Nie miał pojęcia o pracy w takim domu, żadnego doświadczenia, nie mówiąc o uprawnieniu do kierowania takim domem, to faktycznie świetny fachowiec, który wykorzystuje pensję jaką miał dla własnych korzyści, czyli chorować ile to możliwe. Dziwne, że nie starał się o świadczenie rehabilitacyjne, jeszcze może udało by się o rok dłużej? Możliwe że /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
disgusted08.05.2023, 17:42
Ciekawe czy ZUS kontrolował Pana dyrektora na chorobowym, tak jak kontroluje zwykłych uczciwych pracowników??? Radnych interesuje los dyrektora, a zwykłych ludzi zwalnianych z pracy to już ich nie interesuje? Dziwne to wszystko, takie na miarę obecnych czasów?
Zzaskały08.05.2023, 17:02
Coś musi być na rzeczy jeśli o byłego dyrektora idzie. Czy naprawdę chodziło o oszczędności przy "łączeniu" DPSów ?.
Jagusia08.05.2023, 15:23
Oj trochę bliżej wyborów i szambo wybije. Prawda o dyrektorze też wypłynie, bo na razie zamieciona nie pod dywan tylko do ścieków ale kampania rządzi się swoimi prawami i nic się nie ukryje.
do rentgena*08.05.2023, 12:20
Coś ci się pomieszało. Co byłemu dyrektorowi daje to "wieloletnie doświadczenie samorządowe"? - umiejętność oszukiwania systemu? Jak pobiera chorobowe i się udziela publicznie to nic innego jak oszustwo.
Jego osiągnięcia w Zaskalu był opłacane pensją dyrektora no to krzywdy nie miał bo płacono mu za to co miał robić.

argument "chodzi na sesje i reprezentuje mieszkańców? Każdemu wolno, to nasz obowiązek i weżcie to sobie do serca - mamy prawo pytac i oczekiwać odpowiedzi."

zgoda, ale czemu robi to podając się za chorego i biorąc kasę ?
Masz rację - biorę sobie do serca i oczekuje odpowiedzi dlaczego ktoś kto oszukuje i żeruje na moich składkach ma być moim bohaterem ? też mi wzór do naśladowania...
rentgen*08.05.2023, 08:19
Szanowni nowotarżanie !!
Nie obchodzi mnie jak oceniacie byłego dyrektora i czym sie zajmuje. Jedno mogę napisać. Jest to człowiek z wieloletnim doświadczeniem samorządowym, jak ktoś robi w tej branży to widział ile ten człowiek zrobił dla DPS w Zaskalu. Niektórzy pamiętają jak było za poprzedniczki.
I meritum:
Starostwo zlikwidowało stanowisko Dyrektora w Zaskalu bo miało być taniej-takie było m.in. uzasadnienie - ja pamietam. Wiecie jak jest tanio?
w 2022 r koszt pobytu mieszkańca w DPS wynosił 4348,95 (Zarządzenie nr 21/2022 starosty nowotarskiego z 2022) a teraz ile wynosi? 5605,21 miesięcznie!!
Tak, tylko tyle skoczyły opłaty do góry.
Przykre że starosta wdał się w politykę i usunął tego Pana, nie wiem kogo posłuchał skoro kilka lat wcześniej sam go powołał na to stanowisko? Gdzie radni powiatowi w tedy byli.
A to że chodzi na sesje i reprezentuje mieszkańców? Każdemu wolno, to nasz obowiązek i weżcie to sobie do serca - mamy prawo pytac i oczekiwać odpowiedzi.
Ja08.05.2023, 07:03
To prawda widać go było na sesji. Faktycznie chory musi być jak go wywalili z roboty to się pochorował z ego tytułu. zawsze 80% poprzedniego wynagrodzenia a nie bezrobotne. Nie zrobili byście tego sami na jego miejscu?
Podatnik08.05.2023, 06:11
Po prostu nadmiar pracy i etatów. Czekam na publikację oświadczenia majątkowego i prasowy wykaz aktualnych prezerur i rad zarządów pana synalka. Zachorował na pewno na 6 miesięcy. Honorowy człowiek. Uczciwy. Pracowity. Tradycja rodzinna. Może powinien leżeć? Siedzieć też może.
Ewka07.05.2023, 23:20
Wstyd - bierze chorobowe a udziela się publicznie. Czy to tylko oszustwo czy już wyłudzenie świadczenia.
ratw07.05.2023, 21:58
nadzieję to sobie pan były dyrektor może mieć. kto niby ma go wprowadzić na krzywą? ludzie na razie nie ma żadnego kontrkandydata, założę się że obecny burmistrz wygra kolejne wybory.
Jak to się skończy, o to jest pytanie?07.05.2023, 20:44
Proszę o rozwagę i nie szkodzenie byłemu Panu dyrektorowi , ale zastanówmy się jakimi powodami kierował się drugi z dyrektorów ,że nie podjął podsuniętego mu pod brodę stanowiska dyrektora? Coś tu chyba jest jak to się kolokwialnie mówi - na czasie? Czyżby to on miał asa w rękawie i miał zostać wickiem w UM? Byłoby to olbrzymie zaskoczenie dla wielu , ale i także dla członka Zarządu Powiatu. Tak to jest jak się mieszka daleko od centrum? A może została zawiązana na naszych oczach organizacja - solidarność dyrektorska. A nieświadomi radni nadal knują intrygi !!!
Osiol07.05.2023, 16:09
Nie powinien na zwolnieniu angażować się w politykę jest chory i może podejmować błędne decyzje na szkodę mieszkancow
Podobnie jak przepracowany burmistrz nie biorący należnych urlopów jest przepracowany i decyzję......
Czymsięstrułeśtymsięlecz07.05.2023, 15:37
W ramach terapii były dyrektor bywa na sesjach rady miasta. Byłemu dyrektorowi widok władz i radnych pomaga w leczeniu. Kurcze...może by tak felietonistę znanego taką terapią potraktować. A nuż pomoże.
A łgaj07.05.2023, 15:16
"Mówi się na mieście",że były dyrektor ma nadzieję na objęcie stanowiska wiceburmustrza Miasta Nowy Targ. Jeżeli to prawda to choroba jest poważna.
Egon07.05.2023, 14:44
Gdyby nie opór społeczny i inicjatywa Nowy Zielony Targ i Nowy Targ dla Mieszkańców to Watycha by zabetonował kolejny zieleniec. Według planu miało zniknąć nawet do 50 drzew. Po co wyrzucał bibliotekę z MOKu nie wiadomo. Widocznie bardziej była potrzebna kawiarnia z piwskiem niż biblioteka.
wesoły diagnosta07.05.2023, 12:29
I na tym długotrwałym zwolnieniu lekarskim pan Jagła lata po mieście, przychodzi na sesje i krzyczy? Podsumujmy - nogi ma zdrowe, kręgosłup sprawny, głowa funkcjonuje, żołądek i wątroba też, bo jada na mieście, rękami macha, głosu nie stracił, oczy sprawne. Czyżby choroba polega na straceniu powonienia?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl