27.05.2023, 09:45 | czytano: 1986

Trzecie podejście do kanalizacji w Maruszynie. Apel sołtysa: "Teraz jest ten moment"

Fot. Robert Miśkowiec
Gmina Szaflary zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące kanalizacji w centrum Maruszyny. To kolejna szansa na zaprojektowanie sieci. Wcześniejsze próby spełzły na niczym.
Gmina Szaflary przygotowuje projekt kanalizacji dla centralnej części Maruszyny. W związku z tym zaprasza mieszkańców we wtorek 30 maja do remizy, w godz. 10-18, na spotkanie z firmą projektową. Będzie ono poświęcone uzgadnianiu przebiegu sieci i przyłączy kanalizacji. Co ważne, trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.
W spotkaniu powinni wziać udział właściciele działek położonych wzdłuż ul. Jana Pawła II – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosy do skrzyżowania z ul. Ludźmierską i św. Stanisława Kostki; wzdłuż ul. św. Stanisława Kostki – od skrzyżowania z Ludźmierską i Jana Pawła II do posesji przy ul. św. Stanisława Kostki 91 oraz wzdłuż Ludźmierskiej – od skrzyżowania z ul. Kosy i Wspólną do skrzyżowania ze Stanisława Kostki i Jana Pawła II.

Józef Strama, sołtys Maruszyny, mówi, że jest to już trzecie podejście do zaprojektowania kanalizacji dla tej części wsi. Za pierwszym razem mieszkańcy nie zgodzili się na poprowadzenie rur blisko domów. Inwestycja w takim przebiegu, jak proponowali, okazała się nieopłacalna i projekt nie powstał. Za drugim razem z przyczyn losowych doszło do rozwiązania umowy z projektantem. Teraz pojawiła się kolejna szansa, aby budowa kanalizacji doszła do skutku.

- Zapraszam mieszkańców i zachęcam, żeby przyszli na spotkanie. Chodzi o to, aby sprawa kanalizacji nie ciągnęła się tak długo, jak to było w przypadku wodociągu. Teraz jest ten moment, żeby wyjaśnić pewne sprawy, porozmawiać i ustalić koncepcję, gdzie mają przebiegać rury – komentuje sołtys Maruszyny.

mp/
Może Cię zainteresować
komentarze
mos30.05.2023, 22:20
taka informacja powinna byc o wiele wcześniej a nie 3 dni przed. A może by pomyśleć, żęby geotermię podciągnąc.
Miejscowy28.05.2023, 21:57
Im tam jest dobrze bez kanalizacyje ... Jedyn leje drugi susy trzeci nadstawio usy .
sciekopropaganda28.05.2023, 10:46
hahah ,widac ludzie nie sa jeszcze tacy glupi:D
małolat28.05.2023, 05:43
Aby nie była tak zrobiona jak w Lipnicy,ze z kazdej przepopowni odpływa do rzeki Lipniczanka i za to Lipniczanie płacą.Trzeba wykopać kierownika od tego g...a ze stołka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl