28.05.2023, 13:21 | czytano: 1106

"Stacja Edukacja" na Kasprowym Wierchu

zdj.Tatrzański Park Narodowy
Rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji "Stacja Edukacja". - Na turystów wjeżdżających na szczyt Kasprowego Wierchu kolejką linową oraz na tych, którzy mierzą się z tą górą pieszo, czeka codziennie w godzinach 9:00–15:00 trójka edukatorów-przewodników w oznakowanych punktach: przy górnej stacji kolejki, na Suchej Przełęczy oraz na samym szczycie, obok Obserwatorium Meteorologicznego - przypominają pracownicy TPN.
Edukatorzy witają turystów krótką lekcją na temat przyrody – roślin i zwierząt Tatrzańskiego Parku Narodowego, opowiadają także o historii kolei linowej. Nie brakuje praktycznych ciekawostek meteorologicznych oraz porad dotyczących bezpieczeństwa. Edukatorów znajdziecie dzięki pomarańczowej koszulce z nazwą akcji Każda opowieść trwa około 10 minut. To wszystko bez dodatkowych opłat.
Na najwytrwalszych czeka nagroda - ci, którzy odwiedzą wszystkie trzy punkty i zbiorą pieczątkę w każdym z nich, będą mogli odebrać wyjątkowy upominek w sklepiku na górnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch.

Na razie na Kasprowym Wierchu panują zimowe warunki, dlatego pamiętajcie o odpowiednim ubiorze i rozsądnym planowaniu Waszych wypraw.

Stacja Edukacja, czyli projekt realizowany przez Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi - potrwa do września.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl