04.06.2023, 11:00 | czytano: 2494

Duńczyk Hansen triumfatorem drugiego - nowotarskiego - etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
Alexander Arnt Hansen (Restaurant Suri Carl Ras) sięgnął w Nowym Targu po zwycięstwo na mecie 2. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
Duński kolarz wyprzedził na finiszu Adama Toupalika (Elkov - Kasper), a miejsca na podium dnia dopełnił Patryk Stosz (Voster ATS), który był najszybszy z peletonu. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Tomas Jakoubek (ATT Investments).
Wczoraj, w międzynarodowy dzień roweru - kolarze do rozegrania mieli liczący 161 kilometrów etap. Na rozciągającej się pomiędzy Wieliczką, a Nowym Targiem trasie wyznaczone zostały trzy lotne premie i aż cztery premie górskie. Zawodnicy zmierzyć się musieli z podjazdami pod Stare Rybie, Siekierczynę, Przełęcz Hałuszową oraz Fałsztyn, które co poniektórym mocno dało się we znaki.

Po ponad 40 kilometrach, przed górską premią w Starym Rybiu, do przodu udało się odjechać Tomaszowi Budzińskiemu (HRE Mazowsze Serce Polski), Martinowi Papanovowi (Reprezentacja Bułgarii) i Tomowi Wirtgenowi (Global 6 Cycling).
Trzyosobowa czołówka z powodzeniem pokonywała kolejne kilometry, uzyskując do blisko 4 minut przewagi nad peletonem, w którym kontrolę sprawowali do spółki zawodnicy grup ATT Investments i Voster ATS.

Wyraźna zmiana w sytuacji na trasie zaszła dopiero po minięciu przez ucieczkę górskiej premii na Przełęczy Hałuszowej. Różnica czasowa dzieląca grupy zaczęła maleć, a z czołówki niedługo później odpadł Papanov. Pozostała dwójka robiła co mogła, jednak 20 kilometrów przed metą było po akcji.

Wysokie tempo jazdy po zjeździe z premii w Felsztynie sprawiło, że peleton podzielił się. Główną grupa liczyła wówczas około 100 zawodników, którzy błyskawicznie zbliżali się do mety w Nowym Targu. W samej końcówce na atak zdobyli się jeszcze Alexander Arnt Hansen i Adam Toupalik, którzy zdołali uzyskać niewielką przewagę., a ta zaś pozwoliła im zameldować się na mecie przez resztą rywali. Z tego dwójkowego pojedynku zwycięsko wyszedł Hansen.
Dziś ostatni etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego - kolarze wyruszyli z Jabłonki. Liczącą 140 kilometrów trasa swój finał znajdzie na szczycie Przehyby.

Małopolski Wyścig Górski 2023 | 2.etap - 3 czerwca: Wieliczka - Nowy Targ (161km)
Zwycięzca etapu: Adam Alexander Hansen (Restaurat Suri Carl Ras)
Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Tomas Jakoubek (ATT Investments)
Lider klasyfikacji punktowej „Chochołowskie Termy”: Adam Toupalik (Elkov - Kasper)
Lider klasyfikacji górskiej „Lasów Państwowych”: Maciej Paterski (Voster ATS)
Lider klasyfikacji sprinterskiej „Raso”: Martin Szokody (Team Give Elementer)
Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Karpacki Wyścig Kurierów”: Alexander Arnt Hansen (Restaurant Suri Carl Ras)
Lider klasyfikacji zawodników polskich „Przyjaciele MWG”: Maciej Paterski (Voster-ATS)
Lider klasyfikacji drużynowej „Gazety Krakowskiej”: ATT Investments

źródło: organizator, s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl