06.06.2023, 15:22 | czytano: 3217

Przyznano doroczne Nagrody Burmistrza Zakopanego (zdjęcia i aktualizacja)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Trwają obchody 90-lecia nadania Zakopanemu praw miejskich. Dziś w południe podczas uroczystej sesji Rady Miasta wręczono Nagrody Burmistrza. W tym roku otrzymali je: Jan Krzysztof - naczelnik TOPR, Paweł Skawiński - były dyr. TPN oraz państwo Alicja Hołoga Marduła i Stanisław Maduła - lutnicy.
Tegoroczna uroczysta sesja Rady Miasta Zakopanego, podczas której przyznawane są Nagrody Burmistrza odbyła się w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego. Nagrody przyznawane są osobom, które najbardziej zasłużyły się zarówno dla mieszkańców Zakopanego, jak również promocji miasta. To nie są moje nagrody, ale nagrody i uznanie od wszystkich mieszkańców - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.
Tegoroczni laureaci Nagrody Burmistrza Zakopanego, to Paweł Stawiński - wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz miłośnik przyrody, Jan Krzysztof - naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który nie pojawił się na sesji, ze względu na to, że nie odbiera gratulacji za swoją pracę oraz państwo Alicja i Stanisław Mardułowie - lutnicy, nauczyciele w Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz działacze społeczni Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", gniazdo w Zakopanem.

Laudację odczytała wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica. Po wręczeniu statuetek głos zabrali laureaci nagrody, którzy doskonale się znają i przyjaźnią. - Jestem niesamowicie wzruszony i wdzięczny za przyznanie wyróżnienia właśnie w tym roku. W tym gronie jest mi niesamowicie wystąpić, kochanej żony i dwóch przyjaciół - mówił Jan Marduła wspominając współpracę przy organizacji biegu po Tatrach im. dh Franciszka Marduły.

Dla rodziny Mardułów, tegoroczna nagroda jest bardzo ważna ze względu na wcześniejsze wydarzenia. - Jest to piękne i symboliczne zwieńczenie naszej pracy zawodowej, artystycznej i społecznej. W 2003 roku w pierwszej edycji tą nagrodę otrzymał nasz ukochany ojciec i teść Franciszek Marduła - wspominała Alicja Hołoga-Marduła.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Alicja06.06.2023, 17:47
Wspaniali ludzie nagrodzeni! Brawo! I Szacunek!
Stąd06.06.2023, 16:50
Wyrazy szacunku i podziwu oraz wdzięczności dla Pana Jana Krzysztofa, naczelnika TOPRu i wszystkich ludzi z TOPR służących zdrowiem i życiem innym.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl