15.06.2023, 22:00 | czytano: 2422

Od sierpnia cztery podstrefy płatnego parkowania w Zakopanem i dłuższe darmowe postoje dla mieszkańców

Wiceburmistrz Tomasz Filar. Fot. Marcin Szkodziński / Kadr z nagrania
Nie dwie, a cztery podstrefy płatnego parkowania oraz bezpłatny postój dla mieszkańców pod urzędami przez godzinę - to główne zmiany, jakie Rada Miasta Zakopanego przyjęła w uchwale w sprawie stref płatnego parkowania na terenie miasta.
- Jeśli chodzi o zasięg strefy płatnego parkowania, to w tej chwili nie zwiększa się strefy, jeżeli chodzi o ulice. Zmieniają się cztery podstawowe rzeczy. Dotychczas mieliśmy dwie podstrefy - A i B. Tą uchwałą wprowadza się cztery podstrefy - C i D - tłumaczył na sesji wiceburmistrz Tomasz Filar.
Strefa A to ścisłe centrum Zakopanego, B obejmuje głównie parking przy ul. Bronisława Czecha i kawałek ul. Piłsudskiego, C obejmuje pozostałą część Zakopanego, a D to parking na ul. Al. 3 Maja w dół ul. Kościuszki, przy Rondzie Solidarności - będzie przeznaczony tylko dla autobusów.

Wzrasta opłata za brak opłaty za postój ze 150 do 200 zł (80 zł jeśli opłaci w ciągu 3 dni). Wprowadzono również udogodnienia dla mieszkańców - wyznaczone zostaną miejsca do parkowania przy budynkach użyteczności publicznej.

Na prośbę mieszkańców miasta, wydłużono bezpłatny czas parkowania przy urzędach z pół godziny do godziny, w każdej strefie.

Zmiany wejdą w życie 1 sierpnia.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tadeusz16.06.2023, 07:19
Te urzędasy to bezmuzgowie ,myślące tylko o kasie za to co im się nie należy.Uważam że płacenie za to że staję gdzieś na polskiej ziemi jest największym skur-------em .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl