16.06.2023, 16:30 | czytano: 2049

Perły Samorządu - nagroda dla skarbnika gminy Lipnica Wielka

zdj. UG Lipnica Wielka
W ogłoszonym po raz 11. konkursie Perły Samorządu, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną Janusz Pakos, skarbnik Gminy Lipnica Wielka zdobył I miejsce w kategorii Skarbnik Samorządu 2023 – gminy wiejskie, a wójt Mateusz Lichosyt, otrzymał po raz trzeci Wyróżnienie w kategorii Włodarz – gminy wiejskie.
Udział w rankingu jest bezpłatny, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwa Kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazeta Prawna.
"Sprawne zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego to m.in. budowa funkcjonalnej infrastruktury, określenie priorytetów rozwojowych, ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe bez sprawnego zarządzania budżetem gminy i powiatu. Na kluczową rolę skarbnika składa się zarówno umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym" - komentuje Urząd Gminy.

Przy ocenie włodarzy pod uwagę brane były takie kryteria jak: umiejętności menadżerskie, skuteczność w zabieganiu o poparcie dla planów rozwoju gminy, konsekwencje w realizowaniu celów, sposób zarządzania urzędem i aktywną współpracę ze społecznością lokalną. Podstawą oceny była dość skomplikowana ankieta, która zawierała wiele pytań otwartych i zamkniętych dotyczących m.in. sposobu zarządzania instytucją, finansów, gospodarki, ochrony środowiska, edukacji, wykorzystania potencjału społecznego oraz kompleksowych działań na rzecz podnoszenia standardów życia, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw.

"Doceniono tych samorządowców, których sukcesy przekładają się na poprawę życia mieszkańców czy zwiększenie jakości obsługi urzędu. Wysokie miejsce w rankingu wójta Mateusza Lichosyta świadczy o bardzo dobrze wykonywanej pracy na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, zaangażowaniu w rozwiązywanie jej problemów i podejmowaniu skutecznych działań, mających na celu podniesienie jakości życia mieszkańców" - czytamy na stronie Urzędu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
małolat17.06.2023, 05:18
Do; Jan od kudzi.Masz rację gmina nić nie robi dla mieskanców, niby scalenie zakonczył chwali sie wójt jakie to był handel polem a co z drogami? Gminie to dobrze wychodza tylko imprezy w środku tygodnia aby mieszkacy nie przysli. A drogi boczne oświetlają tam gdzie rodzinka mieszka .{np ulica u Kudzi}
Arnika bez stanika16.06.2023, 22:12
Dobrze liczą kase Janku to pis ich nagradza .
Pan z PO16.06.2023, 21:18
Zajmijcie sie osrodkiem zdrowia !!! Strach tam isc tak samo jak do szpitaLa w Nowym Targu!!!Jakie wy macie sukcesy??? takie ze dwie rodziny pracuja w gminie!!! Ale to wasza ostatnia kadencja.
konkurencja16.06.2023, 20:14
Za co ta nagroda? Wojt ucieka od problemow mieszkancow, szkoda do niego isc i tracic czas!!!!On sobie przypisuje nagrode skarbnika i gminy!!!! Smiech ha ha....Wkrotce wybory i wybierzemy nowego wojta a ten juz grzeje miejsce u boku kolegi z pis....
Jan od kudzi16.06.2023, 20:09
Ha ha !!! dobrze ze Pis popieracie bo z nagrody bylyby nici!!! co wy robicie jako gmina??? Nic Nic!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl