19.06.2023, 09:41 | czytano: 2569

Romowie będą mieć chodnik

Wójt gminy Krościenko Jan Dyda podpisał z przedstawicielem firmy Zibud z Kamienicy umowę na budowę trzeciego etapu chodnika przy drodze wojewódzkiej na osiedlu romskim.
- Droga wojewódzka na większości swej długości nie posiada chodnika, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły i osób starszych, które poruszają się po drodze o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego. Dodatkowo wzdłuż tej drogi położone jest osiedle romskie w Krośnicy oraz w Hałuszowej. Zadaniem gminy jest zapewnienie między innymi bezpiecznego dojścia do szkoły, przystanku autobusowego i innych obiektów użyteczności publicznej - mówi wójt gminy Krościenko nad Dunajcem.
W bieżącym roku zostanie wykonana dalsza część chodnika z kostki brukowej wraz z robotami towarzyszącymi jak: odwodnienie drogi, wykonanie kanału technologicznego, oświetlenie uliczne.

oprac. r/ UG Krościenko
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rowerzysta i pieszy na nowym chodniku22.06.2023, 12:35
Wspaniale , a kiedy chodnik będzie rozbierany jak obecnie chodniki od Walusia do kapliczki w Grywałdzie. Wtedy wójtowie również chwalili się wydatkowanymi pieniędzmi . Jesteśmy bogaci - weźmiemy kredyt , wnukowie zapłacą, po kliku latach chodnik rozbierzemy itd. same sukcesy!!!
A teraz chodnik zrobimy wąski taki jak do Łakcicy tak , by pieszy z rowerzystą nie mogli z niego korzystać - pieszy ma pójść poboczem jezdni , bo rowerzysta jedzie !!!!! Tak się bawimy pieniędzmi , które nie musimy zarabiać.
niezbyt stromy19.06.2023, 20:56
Prosto do nieba.
Osiol19.06.2023, 17:14
Ba proszę tym podatnikom odrazu oświetlenie założyć by chodnik był oświetlony bezpieczny by dwa razy roboty nie robić
Ann19.06.2023, 11:39
A nie dało się tego zrobić w zeszłym roku jak wszystko było na Krośnicy rozkopane ? Albo połączyć z obecnym remontem Biały Potok-Grywałd? Jeden remont się skończy i zacznie następny. Kto nie jeździ codziennie trasą Krościenko-Nowy Targ nie ma bladego pojęcia co się obecnie dzieje tam, korki korki korki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl