23.06.2023, 15:06 | czytano: 1115

Zakopiańska "Jadwiniówka" - "Zabytkiem Zadbanym"

zdj. UM Zakopane
ZAKOPANE. Willa "Jadwiniówka" została wyróżniona w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany". Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.
Właściciele willi - Barbara Izdebska, prawnuczka dr Tytusa Chałubińskiego, wraz z synem Radosławem Izdebskim odebrali wyróżnienie z rąk Generalnego Konserwatora Zabytków Jarosława Selina oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa Katarzyny Zalasińskiej.
Konkurs "Zabytek Zadbany" jest najbardziej prestiżowym ogólnopolskim konkursem, który ma na celu promowanie wzorcowej postawy właścicieli i zarządców obiektów zabytkowych. W uzasadnieniu przyznania nagrody w szczególności podkreślono wieloletnią i niestrudzoną pracę właścicieli na rzecz ochrony i opieki nad zabytkiem.

Willa Jadwiniówka przed modernizacją

"Przyznanie nagrody jest szczególnie ważne dla Miasta Zakopane, które w ramach przyznawanych corocznie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, objęło willę "Jadwiniówkę" dotacjami. Właścicielom serdecznie gratulujemy. Wszystkich zachęcamy do tożsamej pracy na rzecz naszego wspólnego dobra - dziedzictwa kulturowego" - podkreśla zakopiański Urząd Miasta.

Willa Jadwiniówka po modernizacji


opr.s/ zdj. w tekście - modernizacjaroku.org.pl
Może Cię zainteresować
komentarze
Radek23.06.2023, 20:57
Ojej , co to za urocza Panna tam stoi ? Z tym odznaczeniem w rękach ?
Radek23.06.2023, 20:56
Ojej , co to za urocza Panna tam stoi ? Z tym odznaczeniem w rękach ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl