25.06.2023, 10:00 | czytano: 6131

Burmistrz chwali się i mówi, jak ciężko pracuje. "Jestem potężnie obciążony obowiązkami w urzędzie. Nie pamiętam, kiedy miałem wolny weekend"

Marcin Ratułowski. Fot. Facebook
Marcin Ratułowski, burmistrz Czarnego Dunajca, opowiadał na minionej sesji o swojej pracy i chwalił się licznymi sukcesami.
Podczas sesji radni udzielili burmistrzowi Czarnego Dunajca absolutorium, ale nie dali mu wotum zaufania za miniony rok. Zanim nastąpiło głosowanie, Marcin Ratułowski przedstawił obszerny Raport o stanie gminy. Radni – również opozycyjni – chwalili burmistrza za rzetelnie przygotowany dokument. A burmistrz wielokrotnie chwalił się, ile to dobrego zrobił. Mówił o licznych inwestycjach i o tym, że gmina mocno się rozwija. Podkreślał też, jak wiele ma obowiązków.
- Ja jestem potężnie obciążony obowiązkami w urzędzie. Nie pamiętam, kiedy miałem wolny weekend. Każdy chce, żebym przyjechał na festyn, otwarcie inwestycji – mówił. Dodał, że bierze udział w przygotowaniu wielu projektów. Są tygodnie, kiedy po 3-4 dni spędza na wyjeździe. - I muszę jeździć swoim samochodem, poświęcać swój czas i zdrowie. Bo też moje zdrowie ucierpiało na tym, że prowadzę tylko siedzący tryb życia. Ale to jest warte tego, ponieważ powstają fantastyczne inwestycje i naprawdę w wielu kwestiach nasza gmina, mimo że jedna z najuboższych w Polsce, to jest wzorem do naśladowania – mówił Marcin Ratułowski.

Zapewniał, że zawsze do pracy podchodzi z pełnym profesjonalizmem, mimo krytyki ze strony opozycji. Wspomniał też o urzędnikach. - Żeby wykonać jakiekolwiek zadanie, trzeba rąk wielu pracowników. A urzędników sam dobierałem - 90% kadry zostało zmienione, a sukces, który jest, zawdzięczamy zespołowi ludzi – mówił burmistrz Ratułowski. Dziękował skarbnikowi, sekretarzowi i wszystkim kierownikom jednostek. - Jesteście wzorem do naśladowania. To do nas inne urzędy zgłaszają się o pomoc. To my jesteśmy urzędem, który pierwszy składa wnioski i otwiera przetargi z Polskiego Ładu. Nasza gmina zasługuje na to, żeby miała władzę, która potrafi sprostać wielu wyzwaniom. I tym wszystkim wyzwaniom sprostałem do tej pory – mówił. Wie, że mimo wielu spraw zakończonych sukcesem, nie jest doceniany przez niektórych radnych.

Marcin Ratułowski dodał, że Raport o stanie gminy zawiera tylko około 5% informacji o działalności burmistrza. - Mógłbym mówić o tym 10-20 godzin, bo to tak potężny ogrom pracy – stwierdził.

- Pan tylko przedstawił same plusy. Nie było problemów? Każdy ma potknięcia, a pan ma tylko sukcesy. Dobrze też powiedzieć o rzeczach, które nie wyszły, uderzyć się w pierś – zauważył radny Sebastian Chowaniec, podczas debaty na temat Raportu o stanie gminy.
- Niech mi pan powie, co mi się nie udało w 2022 roku. Akurat ten rok był rokiem wielkich sukcesów miasta i gminy Czarny Dunajec. Tak trzeba to nazwać – odpowiedział burmistrz.

mp/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
góral27.06.2023, 20:42
Taki młody a już umie kombinować dla siebie. Urlop ma być wykorzystywany zgodnie z planem urlopowym, należy tak sobie zorganizowac prace aby go wykorzystać co roku jak inni pracownicy nie ma wyjątku. Że jest tak to widocznie nie umie organizować pracy w urzędzie lub celowo zostawia na zaś na koniec kadencji aby zgarnąc kasę. Swoje sprawy często urzędnicy załatwiają w godzinach pracy a inni muszą brać urlop. Więc urlop zostaje dla pieniędzy,
FK27.06.2023, 12:57
@Osiol
"Wziąć", ośle.
FK27.06.2023, 12:57
@Osiol
"Wziąć", ośle.
FK27.06.2023, 12:57
@Osiol
"Wziąć", ośle.
FK27.06.2023, 12:57
@Osiol
"Wziąć", ośle.
wyborca26.06.2023, 22:06
Na wakacje do Berlina! Na długie wakacje.
do @osioł26.06.2023, 12:03
możesz być spokojny. Ten włodarz wykorzystuje akurat urlop. sprawd inne samorządy to zobaczysz jaka jest różnica iż mając pozatrudnianych zstępców nie mają czasu się urlopować. ;)
wieśniak26.06.2023, 11:58
Szanowni komentujący! to czy p burmistrz pracuje ciężko czy nie to ocenią wyborcy. Ale zastanówcie się dunajcanie czego chcecie??
Chłop 5lat rządzi nie ma zastępcy i cały czas robi. Pomyślcie nowy etat dla zastepcy czy vice to koszt ok 150tys rocznie. Tego chcecie? Popatrzcie na podhalańskie gminy- prawie każdy ma zastępce, a jakoś tylko o dunajcu media piszą. Niektórzy jak doszli do władzy na Podhalu to asystentów zatrudniali żeby tylko dać znajomemu stołek.
To chyba tak żle w tym dunajcu nie ma!!
Obycoj korze26.06.2023, 09:58
Kto oglądał sesję ten wie, że przez 4 godziny Burmistrz przedstawiał finanse gminy i inwestycje i w jaki sposób szukał na nie środki z zewnątrz. 4 godzin przesłuchiwali go radni i non stop atakowali, jak na przesłuchaniach za komuny. Zawsze merytorycznie odpowiadał, bez żadnej potrzeby wspomagania się urzędnikami. Świadczy to o tym, że naprawdę pracuje przy tych wszystkich projektach, o których mówił, bo gdyby było inaczej to nic by nie wiedział o nich. Wybory pokarzą, czy mieszkańcy chcą postępu czy stagnacji. Co do zatrudniania urzędników, to moja sąsiadka poszła na konkurs, w przeświadczeniu, że i tak przegra bo radni jej powiedzieli, że tam wszyscy są ustawienia. Długo Burmistrz spowiadał kandydatów, a na końcu wybrał sąsiadkę, bo potrafiła nie znając odpowiedzi na pytanie logicznie wybrnąć z zagadnień przestawianych w pytaniu. Bajkami są te opowieści co piszecie w komentarzach o zatrudnieniu w gminie. skarżycie się na urzędników, którzy pozostali z ekipy poprzedniej.
Zadbana trzydziestka25.06.2023, 15:24
Burmistrz pracuje tak ciężko że radny PDZiek chce go wozić w nagrodę na taczkach po rynku ...ehh niektórym woda sodowa uderza do głowy
żal serce ściska25.06.2023, 14:35
Jak się pracuje za siebie i swoich znajomych nieudaczników , to należy sie liczyć z przepracowaniem. Normalna sprawa.
Jo z kamieńca25.06.2023, 14:28
,,Basia:: Pan Marcin dał mi na życie bo umierałem nie miałem na chlebek o lekarstwach nie spomne jest wspaniałym człowiekiem niechaj Żyje sto lat .Dobry człowiek i wspaniały gazda ..
zasypany25.06.2023, 14:05
Panie Wójcie, PSZOK to na pewno Pana sukces!
Basia25.06.2023, 13:22
Super dobrana kadra sami znajomi tylko pogratulowac
Święty Piotr25.06.2023, 12:12
Wielki szacunek
dla Pana Marcina .
Jeśli ktoś jest dobry to mu szykują kłody, ale proszę się nie martwić oby tak dalej !!!
piotrek25.06.2023, 12:08
a nie lepiej to pojechać do wujka i cioci - tych od działek ...
Dunajcanka25.06.2023, 11:16
Panie Marcinie proszę nie zawracać sobie głowy docinkami ze strony niektórych radnych jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził życzę dużo siły i wytrwałości w pracy i nie wyobrażam sobie żeby Pan nie kandydował powtórnie bo jak słyszę kto ma zamiar kandydować to mi ręce opadają.
Miszkaniec.25.06.2023, 11:13
Szanowny Panie burmistrzu, naprawdę troszkę pokory, skromności bo śmiem twierdzić że tego zaczyna brakować. Chwalenie nikomu nie przysporzy sukcesów, jestem Pana zwolennikiem i mocno wspieram ale to wszystko idzie w złym kierunku.
Osiol25.06.2023, 10:15
Ach ta skromność aż zionie...
Prosimy się nie przepracowywać (wziąść urlop) by na końcu kadencji nie trzeba było dopłacać za cztery lata niewykorzystanego urlopu
To ma być 11m-cy pracy i urlop a nie 12 i urlop odbierany po czterech latach jako premia sam Pan wie że bieda w mieście.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl