09.07.2023, 11:06 | czytano: 3474

Szlak na Gubałówkę przez Walową Górę. Sprawdziliśmy jak wygląda (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Niebieski, mało znany szlak prowadzący na Gubałówkę przeżywa istne oblężenie turystów. Muszą się jednak liczyć z utrudnieniami.
Sprawdziliśmy jak wygląda bezpłatny szlak prowadzący na Gubałówkę przez Walową Górę. Szlak znajduje się po prawej stronie kolejki patrząc z dołu. Już na samym początku widać duży niebieski baner informujący o szlaku prowadzącym na Gubałówkę.
Najpierw droga wiedzie asfaltem, później po ażurowych płytach z betonu, aby następnie skierować do niewielkiego wąwozu wysypanego żwirem. Tu w dolnym odcinku turyści mogą mieć problem ze względu na cieknącą szlakiem wodę, przez co szlak jest błotnisty. Po kilkuset metrach wychodzi się z wąwozu i znika błoto.

Ścieżka prowadzi przez łąki i lasy. Podłoże składa się z kamieni, ziemi i licznie wystających korzeni drzew. Po drodze natrafić można także na powalone i złamane nad ścieżkami drzewa. Warto od czasu do czasu spoglądać na mapę, bo po drodze trafimy na dwa praktycznie wcale nieoznakowane skrzyżowania ścieżek. Idąc od dołu na pierwszym takim rozdrożu należy skręcić w lewo. Drugie znajduje się tuż przy drewnianym ogrodzeniu posesji i tam należy skierować się w prawo.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl