12.07.2023, 09:16 | czytano: 4006

Droga Pienińska ponownie otwarta (zdjęcia)

We wtorek 11 lipca, po trwającym od 3 miesięcy remoncie PieninskyNarodny Park udostępnił Drogę Pienińska dla ruchu turystycznego.
Realizowana inwestycja objęła utwardzenie powierzchni, naprawę i wzmocnienie ścian oporowych nad rzeką Dunajec i montaż poręczy dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających” . Wcześniej podobne prace przeprowadził Pieniński Park Narodowy po polskiej stronie granicy.
Inwestycja objęła odcinek o długości ponad 7 km od Leśnicy aż do Czerwonego Klasztoru. Pomimo udostępnienia Drogi Pienińskiej dla turystów prace remontowe wciąż trwają, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Zakończenie prac zapowiadane jest na koniec sierpnia.

Droga Pienińska jest trasą bardzo chętnie wybieraną przez turystów, zarówno pieszych jak i rowerzystów . Swój początek ma w Szczawnicy i prowadzi wzdłuż malowniczego Przełomu Dunajca aż do Czerwonego Klasztoru. Jej całkowita długość wynosi prawie 10km (w tym 1.7 km po polskiej stronie granicy). Pomysłodawcą wybudowania drogi był sam Józef Szalay, twórca szczawnickiego uzdrowiska.

wb/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ana13.07.2023, 12:46
Tam nigdy nie było barierek, ale nawierzchnia była szutrowa i nie zapierniczali tak, od strony Dunajca było wyznaczone że to pas dla pieszych .
Dojdzie tutaj kiedyś do tragedii. Turystyka rowerowa się rozwinęła, super ,niech jeżdżą ale trasa jest pieszo-rowerowa.Nie jest to przedłużenie Velo Czorsztyn na którym faktycznie jest zakaz ruchu pieszego .
Zaraz pojawią się hulajnogi elektryczne, które potrafią na prawdę duże prędkości rozwijać.
M13.07.2023, 08:46
Bardzo niebezpieczna trasa powstała. Wczoraj doszło do poważnego wypadku rowerzystki. Poza tym rowerzyści w drodze na Czerwony Klasztor zawłaszczają sobie całą drogę i mają pretensje do pieszych, że w ogóle tam są. To nie jest dobra zmiana
Mateusz12.07.2023, 19:02
Najlepsze życzenia dla wszystkich leśników z okazji ich Swięta
szczawa12.07.2023, 10:55
nie bedzie barierek?
GG12.07.2023, 10:30
Betonoza...i świetna jakość wykonania... jedyny plus, że wózkiem łatwiej przejechać, z tym że przez ostatnie lata, piesi na drodze pienińskiej to w oczach rowerzystów intruzi. Teraz jeszcze szybciej będą mogli zjeżdżać z górki, na której mają nakaz prowadzenia rowerów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl