14.07.2023, 15:18 | czytano: 3206

Boisko w miejscu zniszczonego skate parku. Petycja stowarzyszenia Nowy Targ dla Mieszkańców

arch. Podhale24
NOWY TARG. Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców złożyło petycję do Rady Miasta, o zabezpieczenie w budżecie na przyszły rok - środków na renowację terenu rekreacyjnego przy Alei Solidarności, obecnie użytkowanego jako skate park i wykonanie tam boiska wielofunkcyjnego z kortem tenisowym.
W uzasadnieniu do petycji napisano: "Wykonanie przedmiotowej inwestycji jest w interesie mieszkańców bowiem obecnie skate park uległ naturalnej degradacji. Z informacji podawanych przez burmistrza miasta wynika, iż został opracowany projekt budowy nowego skate parku w innej lokalizacji. Teren wyeksploatowanego skate parku obecnie jest zamknięty dla użytkowników z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia korzystających. Staraniem miasta został on w roku 2009 ze środków publicznych wyasfaltowany i ogrodzony, zatem gospodarnym rozwiązaniem wydaje się przywrócenie mu funkcji rekreacyjnej. W związku z tym składamy petycję o utworzenie w tym miejscu boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią wzorem boisk przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz na os. Bór.
Dobrym pomysłem wydaje się utworzenie na tym terenie kortu tenisowego w związku z sukcesami naszych tenisistów i coraz większą popularnością tego sportu. Nadmieniamy, iż w pobliżu osiedli mieszkalnych, a więc dużych skupisk ludzi nie funkcjonuje tego typu obiekt. Oprócz kortu tenisowego boisko to może zostać wykorzystane również do gry w siatkówkę oraz koszykówkę przy założeniu zamontowania koszy w poprzek planowanego kortu".

Petycję w imieniu stowarzyszenia podpisał Jan Sięka.


Dla przypomnienia - skate park przy Al. Solidarności powstał w 2009 r. jako inicjatywa grupy młodych mieszkańców, którym przewodził Łukasz „Lipes” Lipkowski. Obiekt powstał dzięki porozumieniu Urzędu Miasta i Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Urząd zakupił urządzenia, które zostały zamontowane na terenie należącym do Spółdzielni między ul. Wojska Polskiego, a Aleją Solidarności. Inwestycja kosztowała blisko 200 tys zł.
W kwietniu 2017 roku skate park zamknięto z powodu uszkodzenia jednego z urządzeń. Po dwóch tygodniach obiekt ponownie otwarto i został zbudowany Grindbox. Radość użytkowników nie trwała długo. Znów powodem zamknięcia obiektu było zniszczenie jednego z urządzeń. Dwa lata temu zostały wykonane kolejne remonty, a obecnie UM przymierza się do budowy dużego skateparku przy ulicy Sikorskiego. Przedstawiono nawet wizualizację inwestycji.

.
opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Agnieszka01.08.2023, 21:03
Oprócz wielofunkcyjnego powinno się tam zrobić ze dwa trzy korty twarde koło tego planowanego boiska na tym asfaltowym z koszami bo tam i tak są dziury i wszystko takie wyniszczone stare
Agnieszka01.08.2023, 21:03
Oprócz wielofunkcyjnego powinno się tam zrobić ze dwa trzy korty twarde koło tego planowanego boiska na tym asfaltowym z koszami bo tam i tak są dziury i wszystko takie wyniszczone stare
Michał30.07.2023, 00:33
Lepiej zrobić sam kort albo i dwa boisk wielofunkcyjnych mamy dużo a kort tenisowy by się przydał z profesjonalną nawierzchnią np mączką ceglaną choć lepiej by było zainwestować w bardziej wytrzymałą i profesjonalną oraz coraz bardziej popularną nawierzchnie twardą czyli nawierzchnia halowa niebieska z białymi liniami byłem w mieście które jest mniejsze o polowe od nowego targu a było pięć miejsc gdzie były przynajmniej dwa korty dlatego mówię że u nas brakuje kortów tenisowych mamy tylko na gorcach mało jest u nas kortów dlatego proszę o rozłączenie mojej propozycji
Maciek16.07.2023, 04:05
Tenis to moja i kolegów ulubiona gra więc fajnie by było gdybyście tam zrobili kort tylko fajnie by było jakby nawierzchnia była oryginalna czyli kort twardy bo mączka jest wszędzie a kort twardy najbliższy w Krakowie to jest taki niebieski z białymi liniami
Roman15.07.2023, 10:15
kiedyś był tam kort i było źle zrobili to coś i znowu źle. albo urząd ma za dożo pieniędzy albo ludzie nie wiedzą czego chcą. zrobić tam paking dla osiedle i po problemie.
z WP14.07.2023, 17:21
Obecnie urządzenia są zniszczone a teren zamknięty. Są plany budowy skate parku gdzie indziej więc boisko jest dobrym pomysłem.
M.14.07.2023, 16:05
Idą wybory pan Sieka chce błysnąć jak to przed wyborami
Kiedy pokaz pakeniavod góry? :))
Drr14.07.2023, 15:47
Może mała hala z lodowiskiem
Dżordan z WP14.07.2023, 15:34
Jeszcze pamiętam jak byłem czarny i grałem tam w kosza
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl