25.07.2023, 18:52 | czytano: 4950

Dr hab. Stanisława Trebunia-Staszel z nagrodą starosty. "Ma wielkie i piękne skrzydła, bo wysoko lata" (zdjęcia)

Stanisława Trebunia-Staszel. Fot. Marcin Szkodziński
- Za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie powiatu tatrzańskiego - mówił o powodach przyznania Nagrody Starosty Tatrzańskiego, wicestarosta tatrzański Władysław Filar.
Podczas 48. Poroniańskiego Lata Dr. hab. Stanisława Trebunia-Staszel została za swoją pracę doceniona i uhonorowana Nagrodą Starosty. Wręczył ją wicestarosta Władysław Filar, który wraz z Andrzejem Skupniem wymienili zasługi pani Stanisławy.
Podziękowań i kwiatów dla Dr. hab. Stanisława Trebunia-Staszel było wiele. Związek Podhalan oddział Biały Dunajec, Związek Podhalan, oddział Poronin, a także Zespół Regle - Nazywają ją ciocią tego zespołu. Jest zawsze z nami, kiedy tego potrzeba. Nigdy niczego nie odmawia - mówili przedstawiciele zespołu.

Wójt Poronina zamówiła szczególny prezent dla zasłużonej góralki. - Jest tak kochana dla naszej gminy. Zawsze ma czas, zawsze dzieli się swoją wiedzą. Jest wielkim wzorem skromności i pracowitości. Pani Stasia jest dla nas takim aniołem. Zamówienie zrobiliśmy i taki anioł, takie alter ego w niebie. Ma wielkie i piękne skrzydła, bo wysoko lata, ale też ma mocne i piękne nóżki, bo po ziemi stąpa bardzo twardo i poważnie. Ma piękną góralską spódnicę i gorsecik, bo jest góralką z krwi i kości i umiłowała tą dziedzinę. Ma jeszcze książę, bo jest najmądrzejszą osobą jaką znam - mówiła Anita Żegleń, wójt Gminy Poronin.

- Nie myślałam, że będzie tyle emocji i wzruszeń. Pięknie dziękuję. To dla mnie wielki honor. Czuję radość i wdzięczność. Jestem tylko niewielkim ogniwem tego łańcucha tradycji i cząstką tej góralskiej wspólnoty. Taka jest moja powinność. Kiedyś w dzieciństwie spotkałam wspaniałych ludzi. Wychowawców, nauczycieli, którzy rozbudzili we mnie miłość do tej ziemi, ale też szacunek dla ludzi. Staram się jak mogę kontynuować to dzieło. Cieszę się, że wokół mam tak wspaniałych ludzi, że mogę się cieszyć razem z wami, że jest komu przekazywać to dziedzictwo - dziękowała za nagrodę i wszystkie życzenia Stanisława Trebunia-Staszel. - Kultura, to wielki skarb. Dzięki niej tworzymy wspólnotę i stajemy się lepszymi ludźmi. Niech ta góralska nuta po świecie się niesie i rozwesela ludzkie serca na Podhalu i całym świecie - dodała.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
klusk26.07.2023, 12:43
gratulacje Pani Stasiu - wszystkiego najlepszego
ja26.07.2023, 07:32
Gratulacje pani Stasiu:)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl