31.07.2023, 18:32 | czytano: 6992

Katastrofa demograficzna w państwie PiS - konferencja Platformy Obywatelskiej na nowotarskim Rynku

Fot. Piotr Dobosz
NOWY TARG. - W Polsce powstało przymierze nienawiści. Tworzą je pisowcy, konfederaci i opłacani przez rząd fundamentaliści, którzy próbują dziś siłą narzucić polskim kobietom „jedyną słuszną ideologię” - mówiła na nowotarskim Rynku posłanka Platformy Obywatelskiej, Jagna Marczułajtis-Walczak.
Temat konferencji prasowej, zwołanej w poniedziałek przez Koalicję Obywatelską brzmiał: „Katastrofa demograficzna w państwie PiS”.
- Od lat wiedzieliśmy, że szykuje się wielki niż demograficzny. Rząd PiS przez 8 lat nie zrobił nic, by tę sytuację zmienić, a program „500+”, który z założenia miał być prodemograficzny, nie dał spodziewanych efektów. W Polsce mamy największy kryzys demograficzny od II wojny światowej - mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak i przytaczała dane Głównego Urzędu Statystycznego. Według nich, tylko w ubiegłym roku zmarło w Polsce ok. 400 tysięcy osób, a urodziło się zaledwie ok. 291 tysięcy dzieci.

- Prognozy GUS-u są takie, że do 2050 roku będzie nas mniej o 4,5 miliona. To tak, jakby z mapy Polski zniknęło całe Mazowsze. W ciągu ostatniego roku ubyło nas ok. 130 tysięcy, czyli tak jakby razem Nowy Targ, Nowy Sącz i Szaflary - obrazowo przedstawiała sytuację.

Towarzyszący jej Bogusław Pachniowski mówił z kolei o samym Nowym Targu, który w roku 2001 miał 33 tysiące 616 obywateli, a obecnie - 31 tysięcy 219.

- To nie jest kwestia migracji, bo 93 procent ubytku to minusowy przyrost - wyjaśniał Pachniowski, który następnie przeszedł do problemu przyszłych emerytur.

- Kiedy ja, 10 lat temu, odchodziłem na emeryturę, otrzymałem ją w wysokości 64 procent ostatniej wypłaty. Według szacunków, kiedy na emeryturę przejdą dzisiejsi 30-40-latkowie, będzie ona stanowić ok. 30 procent wypłaty - wyliczał. - Jeśli więc ktoś zarabia dzisiaj średnią krajową, to dostanie 900 zł. Do tego doprowadził skandaliczny populizm PiS-u. Platforma Obywatelska odważyła się podnieść wiek emerytalny, wiedząc o tym, że społeczeństwo się starzeje i ten problem dotknie młodych ludzi, którzy mają dziś 25, 30, 40 lat i którzy dostaną emerytury głodowe. To jest skutek polityki PiS, która ma dalej piękne hasła o dzietności i polskiej rodzinie, a każdy ich program, związany z tym problemem, upada.

Na konferencji poruszono wiele problemów, związanych z kryzysem demograficznym, sporo czasu poświęcono orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, znoszącemu kompromis aborcyjny.
- W Polsce powstało przymierze nienawiści. Tworzą je pisowcy, konfederaci i opłacani przez rząd fundamentaliści, którzy próbują dziś siłą narzucić polskim kobietom „jedyną słuszną ideologię”. Wchodzą do gabinetów ginekologicznych, do szpitali, do naszych mieszkań, do naszych łóżek - mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak. - W Polsce rządzonej przez PiS kobiety boją się rodzić, a partia rządząca - ustami Jarosława Kaczyńskiego - mówi o nich, że „dają w szyję”. Powstał rejestr ciąż, czego finał jest taki, że wiele Polek prowadzi ciążę zagranicą, bo w Polsce się boi. Polskie kobiety są zastraszane, polskie kobiety są nękane, polskie kobiety boją się zachodzić w ciążę, bo narażone są na śmierć. Tak, jak w szpitalu w Nowym Targu czy Pszczynie. Te kobiety poniosły śmierć przez klauzulę sumienia i przez pseudotrybunał, w którym Julia Przyłębska wydała na nie wyrok przez zniesienie kompromisu aborcyjnego. Musimy wygrać wybory, musimy wyrwać kobiety z tego polskiego piekiełka, musimy bronić ich przed PiS-em i Konfederacją.

Kolejne oskarżenia pod adresem rządzącej partii dotyczyły braku żłobków, a w tych, które są - opłat, na które rodzin nie stać. Było o fiasku rządowego programu „Mieszkanie+”, w ramach którego powstało kilkanaście tysięcy mieszkań zamiast obiecywanych 100 tysięcy, a na dodatek - co podkreślali uczestnicy konferencji - ci, którzy z projektu skorzystali, płacą za nie dużo więcej niż na wolnym rynku.

Potem przyszła pora na przedstawienie programu Platformy Obywatelskiej, mającego służyć wyjściu z kryzysu demograficznego. PO ratunek widzi w „babciowym”, czyli stałym miesięcznym dodatku w wysokości 1500 zł na opiekę nad dzieckiem dla kobiety, która po urodzeniu zdecyduje się wrócić na rynek pracy, w kredycie 0 procent dla młodych ludzi na ich pierwsze mieszkanie, w przywróceniu finansowania procedury In vitro z budżetu państwa - dzięki temu programowi, jak przypominała posłanka, za rządów PO urodziło się w ciągu trzech lat aż 22 tysiące dzieci, a także w tworzeniu nowych żłobków, które mają powstać w każdej gminie. Ich liczba - jak podkreślała Jagna Marczułajtis-Walczak - za czasów rządów PO - wzrosła dziesięciokrotnie w stosunku do lat wcześniejszych.

Posłanka zapowiedziała też bezpłatne badania prenatalne i lepszą opiekę okołoporodową, zapewniła o zachowaniu programu „800+” na każde dziecko, przypominając jednocześnie, że to świadczenie - jak proponowała opozycja - winno być refundowane od czerwca tego roku, a nie od stycznia 2024, co jest - według niej - wyraźną zagrywką PiS na potrzeby kampanii wyborczej.

Piotr Dobosz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
polonus03.08.2023, 12:01
@ Grażyna Mikołajska,a z jakiej racji ma Pani emeryturę amerykańską,siedząc w Polsce? Chyba,że będąc w Polsce pracowały na Pani SS ''słupy'.Warto to zgłosić do Social Security w Ameryce.Przyda się ta Pani wypowiedż w tym komentarzu,niech to sprawdzą służby amerykańskie.Ma Pani czas na wiece i durnoty,niech Tusk da Pani emeryturę.'
ceper02.08.2023, 10:23
do Pani Grażyny ja mam pytanie to pani bo nie rozumie "popracowałabym sobie dłużej(...) przez to ze PiS skrócił wiek przejścia na emeryturę to Pani została zwolniona a czy sama Pani podjęła taką decyzję?
A po drugie odnoszę wrażenie ze interesuję się Pani trochę polityką to nie wiem czy Pani zauważa ze od 89 roku kto by nie rządził to ani jeden rząd nie uzdrowił żadnej podkreślam żadnej naszej branży gospodarczej chyba że się mylę jeśli tak to proszę o podanie 4 przykłady sukcesów PO Pis też miało odbudowywać kopalnie i co od 2015 zamknięto 14 kopaln
Dlatego proszę jeśli znalazła Pani chwile czasu by zwrócić uwagę na program nowej prawdziwej prawicowej partii Polska Jest Jedna Rafał Piech
Remember02.08.2023, 06:41
Do oprawiania:
1. Budowa autostrad, dróg ekspresowych i stadionów na Euro 2012. Dzisiejsza zakopianka od Lubania do Nowego Targu została zaprojektowana i miała finansowanie z czasów rządów PO.
2. Wprowadzenie rocznego płatnego urlopu macierzyńskiego.
3. Wprowadzenie dopłat do przedszkoli na zasadzie 1 zł do 1 zł.
4. Wprowadzenie darmowych podręczników szkolnych.
5. Nie wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko sars w 2015 roku. Premier Kopacz nie ugięła się wtedy lobby szczepionkowe mu. A Szwecja do dziś wypłaca odszkodowania za skutki uboczne.
6. Rozkwit gimnazjów dzięki którym polscy uczniowie byli w czołówce międzynarodowych testów wiedzy.
7. Skuteczność we wdrażaniu środków unijnych.
Jednakże zegarek Nowaka i ośmiorniczki załatwiły temat. Ale jak to się ma do pisowskich programów wsparcia swoich - willa+, posady w spółkach państwowych, apartamenty dla swoich, dotacje unijne na firmy słupy z NCBIR, traktor dla ministra itd..
Grazyna Mikołajska01.08.2023, 20:47
@PP Tak wielkim błędem było skracać wiek emerytalny. Popracowałabym dłużej, ale nie musiałam, bo mam dodatkowo amerykańską. Zapracowałam sobie na swoją emeryturę tupeciarzu, a jak ci brakuje to przyjdź coś
ci dorzucę, bo mam litość nad takimi ....( tu się domyśl)
Joanna01.08.2023, 19:53
Do Pani Grażyny Mikołajskiej
jest Pani jedyną komentującą, która podpisuje się z imienia i nazwiska, ogromny szacunek.
Pani zaangażowanie społeczne i odwaga zasługuje na słowa uznania. Kobiety są silne, mądre i niezależnie myślące a Panie jesteście tego najlepszym przykładem i dlatego zawsze kłaniam się Wam ?w pas? :)
KOSZMAR01.08.2023, 17:18
Nauczyciele i sportowcy i inni ... chcą rządzić światem - czy te grupy ma jakieś pojęcie o " sprawiedliwości ludzkiej " Lepiej Do szkoły uczyć i usprawniać ruchowo ludzi !!@!
pp01.08.2023, 16:43
Wiekim bledem PISu było obnizenie wieku emerytalnego dla jednej bojowniczki Grazyny Mikolajskiej ! Ta osoba powinna wziac sie do uczciwej pracy, a nie zyc na koszt podatnikow dzis robic dymy i robic z siebie posmiewisko! dzis pewnie emerytka wbrew programowi PO!!Wzrost demograficzny !ile to dzieci ma p Mikolajska ? Zenada program POlszewikow i ich sekty receptą na wyzsza dzietnosc to wiecej aborcji !! Kazdy normalny wie ,ze niz demograficzny to zmiany spoleczne i zmiany kulturowe .Kiedys to musi paść i nastepne pokolenia za to zaplacą! PO i lewica to dzuma wspolczesnego swiata!!
Osiol01.08.2023, 16:09
@wojtek
Gdyby gdyby... Gdyby Tusk z makrelą rządził to oparcia dla amerykańskich interesów na U by nie było a wiesz co to znaczy
Grażyna Mikołajska01.08.2023, 14:36
Lewactwo i troska o demografię???- to żart :) Nie obrażaj nikogo i nie kłam. Nikt nie jest zwolennikiem aborcji, ale za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego który był wcześniej wypracowany i obowiązywał. To PiS zlikwidował program In vitro opłacany z budżetu państwa stąd wiele małżeństw pozbawiona jest szans zostania rodzicami, gdyby nie programy niektórych samorządów niepisowskich w Polsce, to w ogóle nie rodziłyby się dzieci z in vitro, To nie PO rządzi ale PiS i to w ciągu ostatnich ośmiu lat jest wyraźny spadek demograficzny- więc dlaczego obarczasz winą kogoś kto nie ma wpływu na to?? Ja wiem, , że wszystko jest winą Tuska, to że pociotki pisowskie dorabiają się grubych milionów w Spółkach Skarbu państwa też?? W Czechach aborcja jest dozwolona, a mają wyż demograficzny, wiec jak to jest?? A o wadach letalnych płodu słyszałeś ? TAK SĄ CIĄŻE KTÓRE NALEZY USUWAĆ ZE WZGLĘDU NA ŻYCIE MATKI!!!- a nie tak jak powiedział Kaczyński, że wszystkie dzieci mają się rodzić po to, żeby je ochrzcić, a potem umieraja w ramionach matek- w okrutnych cierpieniach- ale co ty możesz o tym wiedzieć?Co ty sobie myślisz, ze kobiety dla kaprysu usuwają ciąże? Przepraszam Cię bardzo, ale to nie stary kawaler, co nosa za granice nie wychylił, nie panowie w sutannach,nie partia ma decydować czy kobieta ma rodzić czy nie. Od tego są lekarze. Fajnie jest pluć zza nicku, obrażać i nie mieć pojęcia o macierzyństwie, co ?
Ania01.08.2023, 14:12
Brońcie przed kradzieżą nasz kraj, oni przehulają wszystko, kolesie, rodzinki, paniska...do wyborów już tylko 3 msc a wiedza i fakty wyznawców PiSu baaaardzo boli!!
Kuba01.08.2023, 13:59
Pomóżcie tej biednej kobiecie maczulajtis jest zagubiona /.../ każdy góral z góralka mają średnio p czworo dzieci niech pokaże ile ich ma jest na usługach i mówi co jej napiszą szkoda że to robi na Podhalu.
Kuba01.08.2023, 13:59
Pomóżcie tej biednej kobiecie maczulajtis jest zagubiona nie ułożyło się jej życie małżeńskie i ona będzie mówić o demografii każdy góral z góralka mają średnio p czworo dzieci niech pokaże ile ich ma jest na usługach i mówi co jej napiszą szkoda że to robi na Podhalu.
Kuba01.08.2023, 13:58
Pomóżcie tej biednej kobiecie maczulajtis jest zagubiona nie ułożyło się jej życie małżeńskie i ona będzie mówić o demografii każdy góral z góralka mają średnio p czworo dzieci niech pokaże ile ich ma jest na usługach i mówi co jej napiszą szkoda że to robi na Podhalu.
Kuba01.08.2023, 13:58
Pomóżcie tej biednej kobiecie maczulajtis jest zagubiona nie ułożyło się jej życie małżeńskie i ona będzie mówić o demografii każdy góral z góralka mają średnio p czworo dzieci niech pokaże ile ich ma jest na usługach i mówi co jej napiszą szkoda że to robi na Podhalu.
SS01.08.2023, 13:52
xyz mój Boże, ale to się da wyleczyć. Pomoże specjalista od pani Joanna p.
żal serce ściska01.08.2023, 13:43
Jaki ogromny odbiór ma ta ekipa platfusów , to widać na każdym kroku? Do N .Targu nikogo nie zwozili , to i nikogo nie było. Dramat na każdym kroku , tam gdzie się nie pokaże ta mafia platfusów , to wszędzie klops! Oni widzą i czują swój upadek i polityczny koniec , ale jeszcze muszą troszkę Polkom i Polakom podokuczać !
xzy01.08.2023, 13:27
taka mała puenta " mimo woli za co PIS się nie weżmie t0 spier...." taka prawda
xzy01.08.2023, 13:15
chciałbym by Polska wystąpiła z uni europejskiej wreszcie by przestało tałatajstwo nam napływac żadne LGBT jasiek z maryną by się zajeli rolą dzieci by wiedziały jak wyglądaja zwierzeta gospodarskie zamknięte granice tak jak dawniej paszporty na policji najwyżej na saksy za pozwoleniem odpowiednich władz .nie będzie nam tu bruksela rządzić. między bugiem a odrą i nysą my polacy najważniejsi są. To jest marzenie każdego piso-bolszewika zgnojić każdego kto jest przeciw pis-owi a za wszystkie błędy kazać płacić całemu narodowi które pis popełnił
rozgoryczony01.08.2023, 11:25
PO i PIS to Ci sami i ci jedni "Kruk Krukowi oka nie wykole" Komu Morawieci obecny premier doradzał 2010 2012 a może ktoś mi przypomni Poseł Gut Mostowy to nie startował kiedyś razem z Panem Gowinem którzy należeli do PO
OBŁUDA!!! nie myślcie że ludzie na Podhalu Spiszu i Orawiw tacy tępi i łykają wszystkie kity jakie nam wmawiacie od 89 roku perfidnie niszczycie gospodarkę naszego kraju zadną gałąź podkreślam żadna gałąż przemysłu nie odbudowaliście tylko wszystko likwidujecie tacy z was patrioci
orawianin01.08.2023, 11:18
Pani Poseł proszę podać 4-5 sukcesów PO
Do Wektor01.08.2023, 11:07
Doskonałe co piszesz, dla mnie to oczywiste, a naród nie widzi tego.
NIE01.08.2023, 09:13
Na drugiej focie widać ogromne tłumy !!! pewnie te tłumy będą na wyborach ...
NIE01.08.2023, 09:11
Na drugiej focie widać ogromne tłumy !!! pewnie te tłumy będą na wyborach ...
Osiol01.08.2023, 07:56
Faktem jest ze przyrost ludności się skończył w 89r mimo aborcji
System emerytalny bez utrzymania populacji jest bezsensowny
Polacy w tej niewoli bankowo, gospodarczej słabo się rozmnażają, faktem jest też że ilość,, rozrywek''wieczornych wzrosła i przesuwa prokreacje na plan dalszy
Proponuję rozwiązanie wyłączać prąd o 21 he he he zamiast +++
Melex01.08.2023, 07:38
Jak patrzę na te działaczki PO to nie dziwię się, że jest zapaść demograficzna. A p. Grażyna to niech lepiej siedzi w domu i gary zmywa. Kompromitacja
wojtek01.08.2023, 06:33
A co powie Magdusia na temat uchodźców których chcieli wpuszczać do Polski? Czy nadal są za zburzeniem muru?
wojtek01.08.2023, 06:21
Ludzie narzekają na cenę prądu, a czy zastanawiał się ktoś ile więcej musieli by płacić gdybyśmy musieli kupować z Niemiec po zamknięciu elektrowni w Bełchatowie.
EXC01.08.2023, 06:20
Jagna, proszę wystrzel się w kosmos, proszę
ta ruda01.08.2023, 06:19
Do 90 lat mozna się było "skrobać" do woli a jednak to wtedy był wyż demograficzny, więc tak że tego nie osądzajcie teraz "cnotliwi" obywatele wg siebie
wojtek01.08.2023, 06:19
PO musi dojść do władzy aby spłacić dług wobec Niemiec.
wojtek01.08.2023, 06:17
Ile razy trzeba skłamać aby przestać być wiarygodnym? Tusk i jego ludzie zrobili to tyle razy, że co niektórzy przestali na to zwracać uwagę.
wojtek01.08.2023, 06:15
Gdyby PO rządziło przez dwie kadencje to sprzedali by wszystko co jeszcze należy do Polaków, a Polacy stanowili by tanią siłę roboczą.
wojtek01.08.2023, 06:12
Rządy tych oszustów z PO to jedno pasmo afer. Jak ktoś może jeszcze chcieć do tego wracać?
wojtek01.08.2023, 06:11
Wielu z współpracowników Tuska już ma wyroki za swoje przekręty, a wielu jeszcze może usłyszeć wyroki skazujące. Ze strach powiedzą wszystko aby dorwać się do władzy i chronić swoje tyłki.
Wyborca01.08.2023, 06:10
500+ nie poprawiło w żaden sposób sytuacji demograficznej Polski. Mamy po 8 latach rządów PiS najgorsze wskaźniki dzietności w historii. Sytuacja została trochę polepszona przez napływ Ukraińców, ale przecież nie o to chodziło. Rozwalono gimnazja, które wyrównywały poziom nauczania po różnych w jakości nauczania szkołach podstawowych. Nasi gimnazjaliści byli w czołówce międzynarodowych testów sprawdzających wiedzę. Generalnie wrócił sentyment do komunistycznej 8 klasowej szkoły podstawowej... Pieniądze publiczne są rozkradane przez pisiorów. Znowu okazało się, że fundacja powiązana z władzą dostała dotację na zakup willi +. Pisowcom buduje się budynki z apartamentami w Warszawie. A pinokio boi się 100 wagnerowców na granicy co z wlatującymi w Polskę jak w masło obcymi rakietami pokazuje jak słabe mamy państwo i armię. Pozdrawiam prawdziwych patriotów.
wojtek01.08.2023, 06:08
Jak można ludziom tak zrobić wodę z mózgu jak zrobiła PO. Tylko sklerotycy mogą nie pamiętać, że Tusk prorokował jakoby chleb miał kosztować 30 zł. A ogrodzenie na granicy miało nigdy nie powstać.
I gdyby oni rządzili być może tak by było.
wojtek01.08.2023, 06:03
Wystarczy popatrzeć wokół i widać jak Polska zmienia się na lepsze. Dla Tuska i jego świty najważniejszy jest interes Niemiec.
wojtek01.08.2023, 06:03
Wystarczy popatrzeć wokół i widać jak Polska zmienia się na lepsze. Dla Tuska i jego świty najważniejszy jest interes Niemiec.
wojtek01.08.2023, 06:01
Chyba już nikt w Polsce nie da się nabrać na kłamstwa PO.
Waclaw01.08.2023, 03:51
Te piec osob na rynku chce reprezentuje partie, ktora wspiera tzw. Aborcyjny Dream Team.
Czego oni jeszcze chca ?
Waclaw01.08.2023, 03:51
Te piec osob na rynku chce reprezentuje partie, ktora wspiera tzw. Aborcyjny Dream Team.
Czego oni jeszcze chca ?
Bronila01.08.2023, 03:37
Towarzystwo adoracji wzajemnej tudziez in vitro.
Bronila01.08.2023, 03:37
Towarzystwo adoracji wzajemnej tudziez in vitro.
Bronila01.08.2023, 03:37
Towarzystwo adoracji wzajemnej tudziez in vitro.
mądry i skromny01.08.2023, 03:10
Te komentarze to chyba jeden matoł pisze.
Wyrocznia01.08.2023, 01:33
Znowu przyszli się ośmieszać.
pi01.08.2023, 00:41
fajnie że świadomość rośnie , że już w NT i na podhalu PISIOROSTWO nie jest oczywiste .... alleluja
Lewactwo i troska o demografię???- to żart :)01.08.2023, 00:02
Od kiedy to zwolennicy aborcji martwią się o demografię ?!?!
Polak maly31.07.2023, 23:41
Pani Mikolajska firmuje ta żenadę swoją twarzą? Dramat. PO idzie na dno.
Joanna31.07.2023, 23:22
Paniom z Nowego Targu D. M. kłaniam się w pas, brawo obnażajcie obłudę PiS.
Wektor31.07.2023, 22:55
Co za piękny obraz :), lewactwo obywatelskie wylało się na ulice :) i poucza proletariat platformerski :).

Cytat: "Polska klasa średnia wydaje się słabiej wykształcona w liberalnej tradycji, niż zakładano",
boleje "Die Welt". Pani Jagno, Pani się opamięta :).

Zapaść demograficzna dławiąca świat Zachodu i towarzyszący jej masowy napływ przedstawicieli obcych kultur,
wyłączenie większości odruchów samozachowawczych społeczeństwa, upadek wiary, konsumpcjonizm i wygodnictwo,
a także stałe zmniejszanie się przeciętnego IQ. Wielkie zdobycze społeczne, które nastąpiły po wielkiej wojnie,
pociągnęły za sobą określone następstwa. Życie zmieniło dotychczasową hierarchię, dzieci przestały być
wartością, kobiety zdobyły swoje prawa i postanowiły rodzić mniej albo w ogóle.

Poczucie obowiązku zastąpiła uniwersalna sprawa indywidualnego komfortu. O imigracji zwykło się mówić jako
o konieczności zapewnienia rąk do pracy. Bak ich głównie przy pracach, do których syci i bogaci, się nie garną.
Zlikwidować socjal dla bezrobotnych i pójdą do roboty. EUREKA!!! :). Tylko jaki elektorat zagłosowałby na
Mandarynów Brukselskich ? :). W dodatku wytworzyła się olbrzymia, co najmniej 20-procentowa warstwa urzędnicza,
w większości dzięki komputerom zbędna. A gdyby tak jeszcze wprowadzić znów powszechną służbę wojskową i karę
śmierci oraz wrócić do zasady, że życie to najpierw obowiązek, potem przyjemność...

Gdzie w tym wszystkim miejsce na rodzenie dzieci?, to nie jest wina obecnego rządu, jak ochoczo przedstawia to
totalna głupawka, tylko brak poczucia obowiązku, który w końcu doprowadzi do zapaści cywilizacyjnej, jaką znamy...

Dlaczego tak się dzieje?. Ponieważ religia, która spina życie człowieka w jakąś spójną całość, wyznacza reguły,
układa relacje rodzinne, międzyludzkie, przestaje być potrzebna dla lewactwa, jest NIENOWOCZESNA,
NIEATRAKCYJNA dla środowisk OŚWIECONYCH.

Ale w takim razie co w zamian ??? :). Taki reset to czysta fantastyka, która nas ZABIJE :(.
yamakay31.07.2023, 22:54
888 Toie telewizja musi pomagac co masz robic i z czym ??
wylacz czaSEM tvpis odpocznie ci ta resztka szarych komórek
oli31.07.2023, 22:44
Jagna,im więcej chodzicie,tym większą nienawiść do Platformy wzbudzacie.Po co się plątacie po Podhalu,nikt Cię tu nie wybierał siedż w Krakowie ale tam nie masz już żadnych szans aby dostać stołek.
góralka31.07.2023, 22:25
Nigdy więcej POpaprańców!
Nielubiebetonu31.07.2023, 22:07
Owszem,w Polsce powstało przymierze nienawiści. Tworzą je pisowcy, peowcy i inne mniejsze frakcje partii Zjednoczonej Bolszewii, których członkowie (w każdej naprawdę istotnej sprawie) głosują TAK SAMO! Tworzą to przymierze również wszystkie podległe im media, i te jawnie lewicowe, i te udające prawicowe (z tymi naprawdę prawicowymi najzacieklej walczy rzekoma prawica), które to także w każdej istotnej sprawie głoszą TO SAMO.

Zapomnieliście dodać ile miejscowości rocznie znika z powodu tzw. "zabiegu przerwania ciąży", czyli zamordowania nienarodzonego dziecka (obywatela), czego gorącymi zwolennikami są i ci z PO, i, chociaż mniej oficjalnie PiS.
avivat31.07.2023, 22:03
Masakra! Ale brednie! PO to twór oderwany całkowicie od rzeczywistości. A zaplecze jak widać nędzne. Oj nędzne!
sikierka31.07.2023, 21:48
?jedyną słuszną ideologię? jest LGBT, in vitro w parach jednopłciowych, aborcja w Czechach, pracownice seksualne w każdym domu i dymion pod tęczowym nakryciem - i tak taki Pan Pachniowski będzie miał 99 % swojej ostatniej pensji - Tylko działać przed "prezeRwa", PO też w każdej torebce tabletka "PIERWSZEJ POTRZEBY" I DEMOGRAFIA NAM SIE poPRAWI - TROCHĘ Z NERWÓW, ALE SŁÓW BRAK NA TE DURNOTY...Zgaście światło w Mieście Zakopanym i zobaczycie efekt z 9-mcy... He, he...
do Pan Nauczyciel31.07.2023, 21:38
ucitielo od j.pol. naucz ludzi po polskimu gadać
Obserwator z NT31.07.2023, 21:23
Obłąkani ludzie.... Patologia polityczna, szczują, jątrzą, pienią się i zero w nich optymizmu. Obrzydliwi w każdym calu. Jagusiu ty swoje 5 minut już miałaś, zejdź zatem ze sceny i nie kompromituj się dalej
STAŚ31.07.2023, 21:15
No tak!
Optymista31.07.2023, 21:05
Jagna, masz pole do popisu postaraj się o piątkę dzieci a później zabieraj głos w sprawie niżu.
Jesteście takimi samymi obłudnikami jak PIS.
głupi czy co?31.07.2023, 20:43
My z żoną mamy troje dzieci, wychowywaliśmy je wbrew kretyńskiej polityce kolejnych nierządów w Polsce. Są dorosłymi ludźmi, wszystkie mieszkają i pracują w swoim - naszym kraju. Mają już swoje dzieci.

Chciałbym wiedzieć, po kolei, ile ci ze zdjęcia spłodzili własnych dzieci? Czy przyczynili się do wyżu, czy do niżu demograficznego?
Niech odpowiedzą za siebie i tylko tyle.
mądry31.07.2023, 20:32
mówią ci co nie mają sensownego programu wyborczego po za słowami musimy wspólnie usunąć PIS od władzy to mnie nie przekonuje
wojtek31.07.2023, 19:44
czemu nikt nie ogłasza kiedy są takie mitingi nic k...a nie robią POwcy z Nowego Targu a chetnie bym poszedł
Major31.07.2023, 19:25
A mnogo ich
dziki łoś31.07.2023, 19:15
. Jakim trzeba być odklejeńcem,żeby mówić o wyżu demograficznym a jednocześnie propagować zabijanie nienarodzonych dzieci...?
Konfederat31.07.2023, 19:13
Wierzycie w te kompletne bzdury ??? Przecież dokładnie to samo można powiedzieć o działaniach PO : typowe zagrywki podczas kampanii wyborczej , wciskanie na siłę jedynie słusznej ideologii , w tym przypadku LG+ , wojującego feminizmu przypominającego jihad i pseudoekologii oraz bajek o zmianach klimatu , a wszystko prowadzące do upadku społeczeństwa , nachapaniu się w korycie i drenowaniu naszych portfeli. Chcecie przymusowo jeździć autem łatwopalnym ? przymusowo montować fotowoltaikę? przymusowo grzać prądem i bulić za niego kosmiczne ceny ? przymusowo modernizować za własną , grubą kasę domy , w których mieszkacie ??? przymusowo zrezygnować z gotówki ? przymusowo mieszkać w miastach 15 minutowych przypominających obozy koncentracyjne ? chcecie być non-stop inwigilowani ??? Pegasus , wszechobecny monitoring , lokalizatory wykorzystywane bezprawnie przez służby ??? A gdzie rozliczenie szumowskiego i niedzielskiego za nadmiarowe zgony ??? Czemu tego nie uwzględniacie w niżu demograficznym ??? Nie wycierajcie sobie mordy Konfederacją (parafraza kabaretu Bohdana Smolenia :), bo to tylko świadczy o waszej słabości. Kampania polegająca na sianiu nienawiści , obrzucaniu błotem wszystkich dookoła - jest skazana na totalną porażkę , sorry , ale taka jest prawda. I to tylko kilka drobnych przykładów , z długiej listy zmian przygotowywanych dla nas. Oby do tego nie doszło.
Platforma obornika31.07.2023, 19:04
Sabałowych bajań ciąg dalszy. Kto wam jeszcze uwierzy w cokolwiek jak nawet w 10 procentach nie wywiązaliście się z poprzednich obietnic. PiS, owszem nie wszystko zrealizował ale mając taką wstrętną opozycja to i tak dużo zrobił dla nas, dla każdego Polaka. Po tych tłumach jakie was otaczają widać gdzie was mają wyborcy. Notabene dlaczego nie ma wśród was przewodniczącej nowotarskiej platfurmy?
mydlenieoczu31.07.2023, 19:01
większość już dobrze wie,że ta pani miała już swoje 3 minuty i wiemy jak wyszło,byłoby dobrze,żeby zniknęła ze sceny politycznej bo za rządów partii oszustów,krętaczy,łapówkarzy itp podjęła się wspólnie z ,,sroką" organizacji Olimpiady na Podhalu,tak skutecznie POdziałali,że do dzisiaj nie można doliczyć się 20 baniek a Olimpiady jak nie było tak i nie ma?
Magda31.07.2023, 18:56
Jagna robi już kampanię wybiorczą;(co kobieto osiagnełaś,jak rządził twój rudy ryży guru to nawet nie protestowalaś jak kolejkę na Kasprowy sprzedawali.A może opowiesz o milionach które poszło w błoto na olimpiadę. Platformie nikt już nie zaufa.Można narzekać na PiS,ale przynajmniej na Podhalu drogi ,kolej i inne inwestycje zostaną.
wyscie sa dobrzy...31.07.2023, 18:56
tylko wasza partia jest pokojowo nastawiona? kto ciagle szczuje? PO kto dolki kopie pod calym panstwem? PO kto skarzy se UE? PO robicie wokol siebie otoczke idealnych, a jestescie dziadami co Polske sprzedac chcieli... tak antypolskiej partii chyba nigdy nie bylo...
88831.07.2023, 18:54
Jak byście Jagna,nie doradzali i pomagali jak "się skrobać" dokonywać aborcji to było by obywateli więcej .....Pleciecie trzy po trzy i nikt nie chce tego już słuchać....
Obiektywna31.07.2023, 18:49
Co za bzdury, śmiać się czy płakać?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl