19.08.2023, 19:23 | czytano: 2089

Rabkoland wyłonił Mistrzów Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Fot. Rabkoland
RABKA-ZDRÓJ: W Rabkolandzie odbyły się 20. Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Pierwsze miejsce zajął Rafał Piwowar, który wydmuchał balona liczącego 38 cm średnicy.
Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy w różnym wieku. Od dzieci, przez rodziców, po dziadków. Uczestnicy najpierw żuli gumę, a następnie dmuchali balona. Na końcu mierzono go specjalnym… balonomierzem. Zawodnicy stosowali różne techniki i metody dmuchania.


- W tym roku uczestnicy kolejny raz wykazali się olbrzymim sprytem. Wiele osób było na tyle zdeterminowanych, że nie kończyło rywalizacji na jednej próbie. Ostatecznie spośród śmiałków wyłoniono grono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Rafał Piwowar z miejscowości Bobowa z wynikiem 38 cm średnicy wydmuchanego balona. Na drugiej lokacie uplasowała się Natalia Rozpęda z Tarnowa z rezultatem 31 cm, a na trzeciej pozycji Monika Rozpęda również z Tarnowa z 30 cm. Wszystkim serdecznie gratulujemy – tłumaczy Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu. Sobotnie wyniki oznaczają, że pobito ubiegłoroczny rekord Michała Ryraka z Małej Góry (31 cm średnicy).

Materiały prasowe, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl