01.09.2023, 10:01 | czytano: 2101

Nowe miejsce dla młodzieży na mapie Rabki-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj
W październiku w budynku "Kefirek" przy ul. Jana Pawła II ma ruszyć Pracownia Młodzieżowa i Centrum Integracji. Rozpoczął się jego remont, który prowadzą wolontariusze. Pracami kieruje zespół stowarzyszenia Europe4Youth.
Pracownia Młodzieżowa przenosi się z budynku PTTK przy ul. Piłsudskiego w nowe miejsce. W "Kefirku" młodzież ma więcej pomieszczeń do dyspozycji, większe możliwości aktywności i może zainwestować w remont pieniądze, które stowarzyszenie pozyskało z grantu.
W czwartek przy porządkowaniu pomieszczeń pracowało ok. 20 osób. Są to wolontariusze z kilku krajów, którzy w ramach projektu przyjechali na kilka tygodni do Rabki-Zdroju.

- W środku jest stan surowy, więc zaczęliśmy od porządków. Pracy jest sporo. Jak już pomieszczenia będą gotowe, zamierzamy je umeblować i wyposażyć. Będzie m.in. Xbox, rzutnik, będą książki, planszówki, ping pong. Planujemy wykonać też jakiś artystyczny mural. Będą pomieszczenia dla różnych aktywności, bo nie zamierzamy młodzieży narzucać pomysłów, ale właśnie pomóc im realizować ich własne inicjatywy. Będzie to miejsce publiczne, do którego każdy może przyjść np. po lekcjach. Takich miejsc w Rabce nie ma. Zależy nam na tym, żeby pokazać, że takie miejsce dla młodzieży jest w Rabce potrzebne - mówi Bodzio Świerczek, który pokieruje Pracownią Młodzieżową.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Leszek02.09.2023, 17:45
Młodzież się wyprowadziła ale syf za sobą zostawiła
piotrek01.09.2023, 11:59
to już bodzio się tam ulokował i będzie rządził
?
Pastuch01.09.2023, 11:16
RiP Kefirek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl