13.09.2023, 09:03 | czytano: 19438

Lekarze złożyli wypowiedzenia

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Dziesięciu lekarzy oddziału ginekologiczno-położniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu złożyło wypowiedzenia z pracy. Ordynator oddziału poszedł na urlop z zamiarem rezygnacji.
Dyrektor szpitala Marek Wierzba mówi w rozmowie z Podhale24.pl, że sytuacja jest trudna. - Lekarze chcą pracować, ale stawiają warunki i grożą odejściem - przyznaje.
Na razie nie poinformowano, o jakie żądania chodzi. Sprawa ma związek z planowanymi zmianami na oddziale. Radio Zet podało, że lekarze specjaliści mają ograniczyć pracę w prywatnych gabinetach na rzecz przyjmowania pacjentek w szpitalnej poradni. Chodzi o zwiększenie ich zaangażowania w leczenie i opiekę nad pacjentkami.

Dyrekcja podejmuje działania, żeby znaleźć wyjście z sytuacji.

Przypomnijmy, iż w sierpniu dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba powołał pełnomocnika ds. restrukturyzacji oddziału ginekologiczno-położniczego. Został nim prof. dr hab. med. Łukasz Wicherek. Do jego zadań należy między innymi zwiększenie zaangażowania lekarzy i pielęgniarek w diagnozowaniu i wdrażaniu leczenia zgodnego z potrzebami pacjentek. Decyzja jest pokłosiem majowej tragedii, gdy w szpitalu zmarła 33-letnia kobieta w 5. miesiącu ciąży.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tu mi daj?06.10.2023, 21:04
Ty nie wiesz Kim ja Jestem! A Jestem Doftorem i nie będę z Tobą plebsie się witał? w Indiach za złe leczenie skończyło by się lińczem?
Grzesiek14.09.2023, 12:43
Cyrk na kółkach w tym szpitalu. Najpierw zwalniają położną za to, ze ujawniła braki zabezpieczenia medycznego. Afera na całą Polske. Potem wyrzuca lekarza skoczków, żeby na jego miejsce przyjąć brata dyrektorki. Potem pomimo tego, że dyrektor w mediach opowiada jak świetnie jest, jaka opieka na poziomie i zgodnie z procedurami umiera na oddziale ciężarna pacjentka w wyniku nieprawidłowosci, które wskazał rzecznik. Tak było pięknie, różowo, kraina mlekiem płynąca a tutaj taki bum. Patrząc na te wszystkie sławy podhalańskiego Szpitala nasuwa sie jedno. Dlaczego do tej pory nie został usunięty i zmieniony dyrektor. Tutaj należy odpowiedzialność przerzucić juz na starostę. To on odpowiada za również wszystko ponieważ ma świadomość złego zarządzania szpitalem. Przypomnijmy jeszcze jedno. Zarządzający szpitalem jest politykiem z Solidarnej Polski
Romek14.09.2023, 12:07
I to jest sianie paniki!
ON14.09.2023, 09:13
A ja mam taką sugestię dla osób, które są w stanie ogarnąć temat (media,osoby znające prawo/przepisy).
Czy nie można wystąpić do Zarządu Szpitala z oficjalnym pytanie (np. w ramach informacji publicznej) o to jakie zmiany szpital wprowadził(chciał wprowadzić) w działaniu wymienionego Oddziału w okresie POMIĘDZY : śmiercią Pani Doroty, a dniem złożenia wypowiedzeń przez grono lekarskie. Jeżeli taka informacja pojawi się w mediach to rozwiane będą wszelkie wątpliwości co do tego czy to Pan Wierzba zbyt wiele wymagał, czy też Pan Wierzba chciał zaprowadzić powszechnie przyjęte normy w państwowym szpitalu. Nie będzie broń Boże sugestii czy to zniechęciło grono lekarskie. Tylko sucha informacja : czego zaczęto wymagać od lekarzy od dnia śmierci pacjentki. Można również zwrócić się z zapytaniem w jakich widełkach płacowych włączając dyżury i dodatki kształtowały się wypłaty dla grona lekarskiego wspomnianego wydziału. Czyli również sucha informacja : wynagrodzenia wahały się od kwoty X do Kwoty Y miesięcznie. Nie będzie informacji który lekarz ile zarabia, więc nie będzie naruszone jego dobro osobiste, a taka informacja mogłaby wielu tu komentującym otworzyć oczy. Poruszany temat jest(był) tak głośny ogólnopolsko i dotyczy tak tragicznego wydarzenia, że w mojej opinii wskazany zakres pożądanych danych jest wręcz konieczny.
Rychu14.09.2023, 08:46
Lekarze po prostu wykorzystują sytuację na rynku pracy. Każdy może sobie zrobić doświadczenie - iść do danego lekarza na NFZ do szpitala i potem do tego samego lekarza do jego prywatnego gabinetu. W 90% odczuje znaczącą różnicę w obsłudze, zaangażowaniu i podejściu...ile zarabiają lekarze nie jest tajemnicą, ile zarabiali w COVID nie jest tajemnicą. To, że się przyzwyczaili i że są często roszczeniowi to wina systemu, który długie lata funkcjonował i funkcjonuje. Jedyne wyjście to kształcić na potęgę lekarzy. Tym samym systemem co teraz ale kształcić ich 300% więcej.Wtedy jak rynek się nasyci to będą dbali o pacjenta. Bo pacjent pójdzie do lepszego specjalisty, bo na etat w szpitalu nie będzie zabiegał jeden specjalista tylko 2-3. To wystarczy. I Innego wyjścia NIE MA. Choćbyście głową w mur bili. Ale to wszystko kosztuje i czasochłonne. Nie zmieniło tego po kolei SLD,PO,PIS. Ale ktoś w końcu problem dostrzeże. I skończy się eldorado w medycynie dla olewajacych pacjentów specjalistów.
Emi14.09.2023, 07:03
Ci lekarze nie znają granic w swojej bucie i ignorancji,i jakiejkolwiek etyce czy moralności nie wspominając.Nie pasuje im nowa ordynator,bo jest uczciwa,pracowita,mądra,z empatią i jest odpowiedzialna.Zburzyla im układy i ukladziki,a oni dalej chcą robić tak jak się im podoba.Przykladow tragedii co oni tam nawyrabiali jest mnóstwo./ .../ ,a oni jeszcze warunki stawiają.Kto przy zdrowych zmysłach chciałby się znaleźć pod ich opieką a raczej brakiem opieki.Co się w tym kraju dzieje z tymi lekarzami to zgroza.Jak jest jakiś normalny i kompetentny,to go bojkotują,a sami po takiej strasznej tragedii jak z horroru jeszcze się stawiają .Zero pokory,jakiejś dobrej woli,klika nie do ruszenia.
Analizujący14.09.2023, 07:00
Nie jestem osoba zatrudniona w szpitalu ale z tego co słyszałam, gospodarz tego miejsca wcale nie jest kimś dla kogo chce się pracować. Mam czasami wrażenie słuchając opowieści, ze to miejsce pracy dla wielu działa jeszcze jakby otaczała nas komuna. Jeśli 10 osób chce się zwolnić to pomyślmy jak zareagowałabyś w sytuacji gdyby to dotyczyło innych związków zawodowych ; czy tez rzucałbys jadem, bo ktoś chce być szanowany w pracy? Osobiście dobrego zdania o poprzednim ordynatorze nie mam; to moja subiektywna opinia.
Jednak jako społeczeństwo nie powinnismy, a przynajmniej takie mam wrażenie, żegnać lekarzy jak wam nie pasuje to dziekuje. Czy ktoś pomyślał o tych kobietach, które niedługo maja rodzic i to czytają? Czekają na skomplikowane i poważne operacje ginekologiczne? Lekarz nie jest bogiem i te czasy dawno się skończyły ale jednak wiele zawdzięczamy tym ludziom. Dlaczego nigdzie nie ma wypowiedzi tych lekarzy? Sytuacja jest chora. A przez komentarze, z których aż kipi zazdrość o finanse; nikt państwu nie broni skonczyc studiów lekarskich (może tylko intelekt ????) i zarabiac te miliony.
Mieszkaniec13.09.2023, 22:36
odchodzą ? A to sie im upiekło , Przyszedł profesor z NFZ i kazał wziąść sie za robote :) to sie zwalniają /.../
czas wykitowana13.09.2023, 22:30
dzwoni się do rejestracji aby się zapisać do Kardiologa , Pani Mówi rejestratorka cytuje "ze lekarz kardiolog nie dał terminu czy nie otworzył terminarze" Rej.mówi proszę zadzwonić za 2 tygodnie , dzwonie po 2 tygodniach i znów ta sama odpowiedz ze nie ma terminu... to kiedy i gdzie są te terminy . Za co ja płace składki na tą chorą służbę zdrowia - to jakiś kriminał!!!!!!!!!!
Gulasz Juliusz Zeżarł13.09.2023, 22:26
@jam to
ależ sprawa jest boleśnie prosta- urzędników w Polsce jest stanowczo za dużo a lekarzy stanowczo za mało.
Kiedy urzędników w Polsce będzie za mało, będziesz sobie mógł po pracy zamiatać ulicę w weekend w ramach dodatkowej działalności gospodarczej ile będzie ci się podobało, nawet do poniedziałku rano.
Problem w tym, że liczba Polaków spada, coraz więcej można(by) załatwić elektronicznie, a liczba urzędników rośnie i rośnie i rośnie i rośnie i rośnie. Wg Forum Obywatelskiego Rozwoju Państwo Polskie zatrudnia obecnie ok 1 000 000 (miliona) urzędników i nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w zatrudnianiu kolejnych. Dla porównania lekarzy + lekarzy dentystów jest ok 150 000 tysięcy.
czy to ma sens???13.09.2023, 22:23
w Czechach i na Słowacji nie ma prywatnych gabinetów lekarskich ! Tylko w Polsce takie bezprawie!
No stress13.09.2023, 22:14
Zaraz przyjdą fachowcy po Podhalance i będą lekiem na całe zło..
dd13.09.2023, 22:09
koniec spania w nocy słyszałem o tym powodzie..
Pacjentka13.09.2023, 21:58
Z Zakopanego też ci sami lekarze odeszli ,też było źle, dobrem pacjentek się nie przejęli i współpracą z innymi
Oświadczenie13.09.2023, 21:54
Skoro oświadczenia majątkowe zawierające wszystkie zarobki i majątek publikowane w internecie muszą składać sędziowie, komornicy czy urzędnicy upoważnieni do wydawania decyzji to dlaczego nie lekarze.
witch13.09.2023, 21:52
Do niedouczonych ignorantów, oddział ginekologiczno- położniczy to nie tylko rodzenie dzieci ale też zabiegi i operacje. Pacjentki onkologiczne nie mogą czekać na operacje aż szpital zatrudni nowych lekarzy. A może nowa pani ordynator będzie teraz wykonywać wszystkie zabiegi i operacja skoro tak się pchała na to stanowisko.
Witch13.09.2023, 20:39
Do wszystkich niedouczonych ignorantów, oddział ginekologiczno - położniczy to nie tylko rodzenie dzieci, ale też zabiegi i operacje. Sama mam termin na koniec września i wychodzi na to że zostanie mi szukać pomocy w innym szpitalu albo zapłacić kilka tysięcy za operacje prywatnie. W jeszcze gorszej sytuacji są pacjentki onkologiczne które nie mogą czekać na operacje aż szpital zatrudni nowych lekarzy. Ciekawe czy jak was albo kogoś bliskiego dotknie ciężka choroba też będziecie się tak cieszyć że nie ma was kto leczyć. A może nowa pani ordynator będzie teraz wykonywać wszystkie zabiegi i operacje skoro tak się pchała na to stanowisko.
Szambo Jet13.09.2023, 20:30
Czym prędzej powinni zacząć kształcić nowych lekarzy na Podhalance. Od razu byłaby zdrowa konkurencja, bo póki co to przy takich wakatach garstka może dyktować swoje warunki. Druga sprawa jakoś podczas pandemii covid doskonale radziliśmy sobie bez opieki lekarskiej, o dziwo było nawet mniej zgonów bo zakłady pogrzebowe notowały spadki. Więc nie jest tak do końca prawdą, że sobie bez was nie poradzimy.
Pluje PoPiSem13.09.2023, 20:21
Szczerze? Polska ma tak dobrych lekarzy, ze nie wazne czy beda pracowac na panstwowym czy prywatnym. Po za tym jak szpital chce zeby lekarz pracowal tylko dla szpitala to niech da takie wynagrodzenie, zeby lekarzowi nie oplacalo sie odpalac samochodu do prywatnego gabinetu. Wierzba mysli, ze lekarz zrezugnuje z prywaty i bedzie pracowal u niego za grosze? Bylem pracownikiem tego szpitala i wiem jakie sa tam wynagrodzenia. Lepiej zarobi sie na przyslowiowej szmacie za granica. Wracajac do tematu.. Lekarze to nie szczury lądowe lase na kase. Znam lekarzy ginekologow ktorzy przyjmuja prywatnie kobiety m.in dlatego, zeby te mialy szybszy sposob na porade/badanie bez stresujacego stania w kolejkach na nfz ????
ginekolog szuka pracy13.09.2023, 18:45
gazetakrakowska.pl - 20 marca 2020
"O Zdzisławie M., mieszkańcu Kaszub (spawaczu z wykształcenia) - po raz pierwszy zrobiło się głośno w lutym 2010 roku. Wtedy to policja pod Tatrami zaczęła szukać mężczyzny, który dwa miesiące wcześniej pojawił się na Podhalu, podając się za hrabiego Zdzisława Myszkowskiego, onkologa z kliniki pod Genewą w Szwajcarii, teścia Antonio Banderasa. Chorobę nowotworową u kobiet diagnozował patrząc w oczy. Następnie przekonywał swoje pacjentki, że jedynym ratunkiem dla nich jest jego nowatorska metoda leczenia orgazmami, do których to sam miał je doprowadzić. Za taki "zabieg" żądał 1,3 tys. zł. Był tak przekonujący, że na seksualną kurację namówił nawet... studentkę medycyny. Jego ofiarami padały też osoby z innych regionów Polski.

W lecznicze zdolności "hrabiego" uwierzyła m.in. 19-letnia Daria D. z podhalańskich Szaflar. Tak ją omamił, że przedstawiła go rodzicom jako przyszłego męża milionera, z którym weźmie ślub na Wawelu, a błogosławieństwa udzieli im kard. Stanisław Dziwisz. Później wybranek miał wyprawić wesele za 200 tys. euro. Rodzina Darii pożyczała mu pieniądze, bo - jak twierdził - przez awarię karty do bankomatu nie miał ani grosza."
Sceptyk13.09.2023, 17:33
Nie było mnie tutaj 4 dni wyjechałem na odpoczynek do Gubena w niemczech tam nic nie pokazują o Polsce Kaczyńskim Tusku o Ukrainie wogule tym Niemcy się nie zajmują.Spokuj cisza nic się nie dzieje tutaj przyjechałem to dalej tematy zastępcze i stresy nerwy co do szpitala to są 3 propozycje;
1.Wywalic wszystkich lekarzy pielęgniarki nie chcą pracować won a zastąpić nich personelem z Ukrainy przynajmniej będą leczyć i pracowac a nie siedzieć na kawce i dyskutować i tak ponad 99,9 Polaków wspiera Ukraińców i pomaga banderowca to tutaj nie powinno być problemu ze zmianą personelu
2, zlikwidować ZUS i sprywatyzować szpitale przyjąć fachowców prawdziwych i każdy chce to niech się ubezpieczy jak nie to placic
3.propozycja i najbardziej demokratyczna ZUS zmniejszyć składkę zdrowotną na 100zl i jak delikwent idzie do szpitala to 70% płaci ZUS a 30% pacjent tak jest w USA i UE i dają radę to tutaj też tak powinno być
Elam13.09.2023, 16:55
nie widziałam, ze ty tak tyłek liżesz ordynatorowi. Pracujesz tez na innym oddziale
Kobieta13.09.2023, 16:22
Wstyd !! Ograniczenie pracy w prywatnych gabinetach na rzecz przyjmowania pacjentek w szpitalnej poradni - BRZMI rozsądnie. Z tego powodu odchodzą ??!! Chodzi o zwiększenie zaangażowania w leczenie i opiekę nad pacjentkami, ale NIE PRYWATNIE za duże pieniądze. Czy naprawdę wszyscy lekarze tylko myślą o pieniądzach ?
jam to13.09.2023, 16:14
Albo publiczny szpital, albo gabinet prywatny! Ja, jako urzędnik mam prawny zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, nawet gdyby to było weekendowe zamiatanie ulic, więc dlaczego lekarze mogą łączyć jedno z drugim?
Ano dlatego, że w szpitalu naganiają sobie pacjentów na prywatne gabinety. Konia z rzędem temu, kto zgłaszając się do przychodni publicznej z rzeczywistą chorobą, nie wylądował w gabinecie prywatnym i nie bulił wielokrotnie za wizyty, bo chciał być po prostu wyleczony.
elam13.09.2023, 16:00
a ja chwalilam sobie zaloge w szpitalu w Nowym Targu. Dobrzy doktorzy. Opieka tez na dobrym poziomie. Jesli chodzi o ordynatora to czlowiek konkretny, bardzo inteligentny chociaz surowy. Ale to mi też się bardzo podobało. Wszystko zalezy jakie ktos ma doswiadczenie. Niektore kobiety się obrazaja i sa zbulwersowane ale jak one zachowuja sie w szpitalu. Widzialam wiele przypadkow.
JPiK13.09.2023, 15:13
Same chłopy się o ginekologach wypowiadają. Znawcy ku...a mać . Kobietami dalej się nikt nie przejmuje. Ciekawe co powie jeden z drugim komentujący jak rodzić zacznie jego żona albo córka. Już nie mówię jak się wydaży nagły dramatyczny wypadek. Pomyślcie trochę.
Mania13.09.2023, 14:38
Koleżanka wicedyrektor nie pomoże teraz? Przeciez to ona ich sprowadziła!
Wiedzący13.09.2023, 14:01
Cóż, jak lekarze odejdą to może się okazać, że trzeba będzie zamknąć oddział. Dodatkowo brak odpowiedniego personelu może sprawić, że szpital straci umowę na ginekologię z MOW NFZ. O tym nikt nie mówi, zwłaszcza dyrektor. Dyrektor, który od tylu lat nie nauczył się tego, jak to wszystko funkcjonuje. Pracownicy powinni stracić do niego zaufanie #pdk :D

No i pamiętajmy, że dyrektor tej placówki już dawno zapracował na to, aby MOW NFZ miał oko na jego działania i raczej nie może liczyć na taryfę ulgową.

Trzeba zrozumieć, że sytuacja wygląda tak, że lekarze są bardziej potrzebni szpitalowi, niż szpital lekarzom ;)
Ktos13.09.2023, 14:00
Dało wam radę.. cza było psy wieszać po lekarzach .. pojeździcie se do zkp w poczekalniach wyczekacie ...
Wanda13.09.2023, 13:24
ja jestem ciekawa co do powiedzenia ma "bezpartyjny" współzarządzający powiatem Pan Bogusław Waksmundzki... temat grząski, to jak Poncjusz Piłat umywa ręce
Ewa13.09.2023, 13:16
Mnie szokuje to, że wszyscy w komentarzach krytykują lekarzy i ich obrażają. Zamiast spojrzeć na tą sytuacje realnie. To lekarza robią nam -pacjentom lub potencjalnym pacjentom łaskę, a nie my im. Lekarzy brakuje, Ci co są, są wykorzystywani (pracują po wiele godzin bo brakuje etatów) i ciagle są obrażani. A co do prywatniej praktyki. Gdyby lekarz dobrze zarabiał to by nie musiał jej mieć. Zaraz zaczną się teksty, że mają dużo. Proszę porównać to do Waszych zysków z wynajmu domków, handlu i waszej pracy i czasu w to włożonego (ciągłych urlopów?lekarz w tym czasie jest na dyżurze w szpitalu). Lekarz uczy się do 30, po musi się ciagle dokształcać, pracuje po wiele godzin, za każdy błąd jest rozliczany (bo kosztuje go on czasem życie ludzkie). Nie zastąpimy go od tak jak np. fryzjerkę ?bo żeby zastąpić lekarza trzeba min 6 lat studiów, do tego rezydentury itd. I trzeba mieć bardzo dobre stopnie z matury. Pewnie większość tak krytykująca lekarzy, w życiu by się nie dostała ma studia medyczne, nie wspominam już nawet o ich skończeniu.
stan13.09.2023, 13:05
No tak, onet jest źródłem prawdziwej informacji! Biedni jesteście wierząc we wszystko co napisane w internecie.
Osiol13.09.2023, 13:03
Coś ten portal zlagodnial(ostatni w kraju o temacie) czyżby wpływy za reklamy powodowały pomijanie interesujących tematów szpitala szkoły.... No cóż dziennikarstwo a wpływy z reklam kolidują że sobą.
Zakopianka13.09.2023, 12:48
Przede wszystkim proces i odpowiedzialność za śmierć Doroty dla personelu szpitala: lekarzy, położnych. Poniosła śmierć z ich rąk. To ekipa lekarzy, którzy wcześniej byli w Zakopanem prawda? Straszne okrutne historie, medycyną niepoparte. Lepiej zamknąć oddział niż to kontynuować.
smutna prawda13.09.2023, 12:07
Prawda jest taka, że ginekolodzy są mili tylko na wizytach prywatnych. W ramach wizyt na NFZ i na oddziale, traktują kobiety jak bydło. szkoda tylko, że nie ogarniają tego ekonomicznie. Jak kobieta umrze, to nie przyjdzie do nich na poradę prywatną i tym samym nie zarobią na niej. Swoim zachowaniem podcinają gałąź na której siedzą.
Patopiseusz13.09.2023, 11:48
U nas, żeby chorować,to trzeba mieć końskie zdrowie! Ta maksyma za rządów PiS staje się coraz bardziej aktualna. A miało być lepiej!
Gulasz Juliusz Zeżarł13.09.2023, 11:34
@Akuszer
PIS nie wprowadzi żadnego zakazu łączenia nie dlatego, że prawo w tym wypadku nie dopuszcza ingerencji w wolny czas pracownika, bo bez trudu mogliby to zmienić.
Nie wprowadĄ takiej zmiany, bo to oznaczaloby kompletną zapaść opieki zdrowotnej w Polsce.
"Od zawsze" państwo nauczylo się przerzucać mnóstwo kosztów opieki zdrowotnej na pacjentów, a realizacji tych przerzuconych na pacjentów kosztów nie można zrobić w ramach publicznejnopieki zdrowotnej, bo byłaly chryja na całą Polskę i utrata władzy i musi odbywać sie to w ramach ośrodków komercyjnych. Wyobraź sobie, co stałoby się w szpitalach, na SORach, w POZ, w AOS gdyby pewnego dnia zamknięto wszyskie gabinety w których pracują lekarze "prywatnie", lub gdyby pewengo dnia z publicznych placówek odeszli wszyscy, którzy pracują "na swoim".
Podpowiem TOTALNY CHAOS.
I będzie tak trwało i to nawet nie ma znaczenia czy rzadzi pis czy po, konfederacja.. ŻADEN POLITYK NIE MA TAK TWARDYCH COJONES, ŻEBY ZARYZYKOWAĆ PEWNĄ UTRATĘ WŁADZY. A nie po to politycy obiecują wszystko co najlepsze w medycynie dla wszystkich.
gringo13.09.2023, 11:26
No to na Podhalu kobiety będą rodzić w domach i powróci zawód akuszerki. Tak jak z linią partii Konfederacja. Pozostałe choroby wyleczy znachorka.
Marta13.09.2023, 11:15
Ordynator sam dawał przykład jakim lekarzem nie powinno się być. Najgorszy ginekolog do jakiego trafiłam kiedy jeszcze epryzjmowal w Maniowach. Zero zaangażowania.
Php13.09.2023, 11:08
Niech idą. Dzieci się rodzą od początku świata a szpital to stosunkowo nowy wynalazek, który nie wiadomo czy pomaga żyć czy umrzeć. Bez krzyżyka na drogę
Zofia13.09.2023, 10:51
Nauczyli się lekarze,że wszystko za nich robią pielęgniarki i położne, a jak teraz zaczęto wymagać od nich tego do czego zostali "powołani" to ze skulonym ogonem uciekają. Po raz kolejny lekarze składają wypowiedzenia bo wiedzą że tak mogą postraszyć dyrektora, który pozostanie praktycznie bez oddziału ginekologiczno-położniczego.
Do Osiol13.09.2023, 10:37
Po to są przychodnie i poradnie, żeby lekarze tam pracujący leczyli pacjentów, jak pacjent jest w stanie wymagającym leczenia operacyjnego albo dozylnegi czy specjalistycznego sprzętu do leczenia, chociażby tlenoterapii, to w przychodni nie ma takich możliwości. Trudno, żeby wszyscy leżeli w szpitalu, tak się nie da! Po to właśnie są przychodnie, żeby szpitale nie były przepełnione!
Mieszkaniec Polany13.09.2023, 10:30
Skur......... jednym słowem
Zdrowy13.09.2023, 10:25
Stary scenariusz. Dyrekcja zaczyna wymagać od lekarzy to ci się zwalniają. Chcieli by kasę brać za nic.
Ciki13.09.2023, 10:20
Szerokiej drogi robić się nie chce a kasę dużą by się brało
Osiol13.09.2023, 10:19
A kim jest lekarz bez szpitala ,leczą tylko lżejsze przypadki a trudne szpital taki odwieczny podział,koordynator nadto powinien wyjaśnić tę deklaracje sumień by pacjent wiedział do kogo się zwraca
Akuszer13.09.2023, 10:11
Powinie być wprowadzony odgórny zakaz łączenia pracy w publicznym szpitalu z prywatną praktyką. Myślę, że PiS po wygranych wyborach to wprowadzi by było tak jak jest na całym świecie. Proszę mi tu nie argumentować, że można po pracy robić co się chce. Ja takiego robotnika co pracuje na dwóch etatach nigdy bym nie przyjął do roboty, bo on nie może być wydajny i sprawny fizycznie i umysłowo.
Karol13.09.2023, 09:52
Ordynator został zwolniony i pracuje juz gdzie indziej. co do reszty niech ida sobie tam skąd przyszli. Papa
Gulasz Juliusz Zeżarł13.09.2023, 09:51
Wystarczy przeczytać inne portale, żeby wiedzieć.

Rozmowa na temat konieczności zmian spowodowała, że ordynator złożył rezygnację i poszedł na dłuższy urlop. Po tym wpłynęło 10 wniosków od lekarzy o rozwiązanie umowy wraz z pismem, pod którym nikt się nie podpisał. Jest w nim napisane, że lekarze będą pracować, jeżeli na stanowisko ordynatora wróci dr Kuberski ? powiedział Radiu ZET Marek Wierzba, dyrektor nowotarskiego szpitala.
Lokalna13.09.2023, 09:50
Ordynator na urlop?? Kłamstwo!! Został odsunięty ze stanowiska z dnia na dzień i dziwić się, że lekarze odchodzą... tak właśnie dyrekcja traktuje pracowników, odsuwa ich ze stanowiska z dnia na dzień.
kuba13.09.2023, 09:38
wiadomo o co chodzi wystarczy poczytać onet
Mieszkaniec13.09.2023, 09:21
Niech idą przyjdą nowi , jak nie przestaną uprawiać prywaty to nigdy nie bedzie dobrze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl