14.09.2023, 08:43 | czytano: 1537

Droga do Morskiego Oka zamknięta od poniedziałku. Rusza remont

W 2021 roku na odcinku ok. 300 metrów drogi do Morskiego Oka położono nową, eksperymentalną nawierzchnię asfaltową, przystosowaną do górskich warunków. Arch. Podhale24.pl
Dziś ma rozpocząć się remont drogi do Morskiego Oka na odcinku około 1 kilometra (od Włosienicy w dół).
W dniach 14–15 września (czwartek-piątek) usuwana będzie stara nawierzchnia i frezowany asfalt – przejście pieszo będzie możliwe, ale wystąpią utrudnienia dla ruchu kołowego – konieczne będzie oczekiwanie na przejazd (dotyczy jedynie pojazdów posiadających zezwolenie na wjazd). W tych dniach usługa przewozów konnych będzie wstrzymana.
W dniach 16–17 września (sobota–niedziela) prace nie będą prowadzone – ruch pieszy i kołowy będzie możliwy.

W dniach 18–22 września (poniedziałek-piątek) – jeśli pogoda pozwoli – na remontowanym odcinku będzie wylewany nowy asfalt. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Możliwe będzie dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

Oficjalne parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka będą otwarte przez cały czas trwania remontu – dla osób planujących wycieczki z Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polany na pozostałe otwarte szlaki.

Źródło: TPN, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
worek na śmieci14.09.2023, 08:54
Mogli od razu pętle indukcyjne do ładowania koniowozów zaasfaltować. Żeby się kunie nie męczyły. Jak słusznie zauważył prezes "górale męczą konie". A "dyrekcja" TPN męczy się okrutnie ochroną przyrody i z nudów kręci lody na parku narodowym.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl