23.09.2023, 11:04 | czytano: 21716

Jachymiak: "Liczyliśmy, że posłanka Paluchówna będzie ujadać pod kinem..."

Archiwum autora
FELIETON. - Drodzy Czytelnicy, a szczególnie miłośnicy Kina przez duże K! Na wstępie chciałem podziękować Panu Tadeuszowi Morawie. Nasz nowotarski pasjonat historii, taki Wincenty Kadłubek, stwierdził dzisiaj, że tę Holland trza by wsadzić. Od czasu konfliktu z niejakim Widejką nie słyszałem by takie gromy ciskał. To samo Wuc Narodu i jego długopis. Jadą po niej strasznie – pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.
- Dziękuję też Panu Adamowi Rapaczowi, że umożliwił prawie natychmiastowe obejrzenie filmu Zielona Granica, z którego powodu ta awantura. Zarzucają autorce nienawiść do kraju. Większość z tych krytykujących filmu na oczy nie widziało, bo oficjalnie wszedł na ekrany dziś. Więc albo krytykują coś, czego nie widzieli, albo wykradli kopię. O czym zresztą głośno się mówi…
Te protesty przypominają historię dojarek z sowieckiego kołchozu Czerwona Gwiazda, które protestowały przeciw Archipelagowi Gułag Sołżenicyna. Nie mogły go jednak przeczytać, bo: 1.jakby czytały takie książki, to by nie były dojarkami, 2.książka była w Rosji sowieckiej zakazana. Niemniej one protestowały. Miłość do ojczyzny nie zna barier.

Ale do rzeczy… Mimo że w kinie spotkało się kilku znajomych, to mieliśmy niedosyt. Liczyliśmy, że posłanka Paluchówna, będzie ujadać pod kinem do tuby i wtedy podjedzie policja i ją sponiewiera. Nic z tego. Liczyliśmy, że Pan Adaś pęknie i da widzom tabletkę uspokajającą przygotowaną przez rządową propagandę. Nic z tych rzeczy….

Film, co częste u Holland, polityczny. Na pograniczu fabuły i dokumentu. Są prawdziwe nazwiska i nagrania polityków. Czarno biały. Taka moda. Trochę schematyczny, ale muszę przyznać, że reżyserka dobrze oddała różnorodność tzw. polskiego charakteru.

Właściwie jest o łamaniu prawa na granicy polsko białoruskiej poprzez stosowanie tzw. push – back’ów. Polegają na tym, że osobnika, który przekroczył nielegalnie granicę, siłą przenosi się tam skąd przyszedł. Zachowanie może i logiczne, jest niezgodne z prawem i polskim, i europejskim. Człowiek na polskiej ziemi podlega polskiemu prawu, a to daje uciekinierom pewne przywileje. Mogą starać się o azyl, nie wolno ich bić itp.

Niemniej u nas i na innych rubieżach Europy zasady te nie są przestrzegane. Unia E w tym filmie dostaje po łapach. Podobnie jak Białorusini. Przedstawieni są jak ostatnie bydlaki. Z Polakami inaczej. Straż graniczna przedstawiona jest kontrastowo. Brutalna na granicy białoruskiej, a do rany przyłóż na ukraińskiej. Ci sami ludzie, różne zachowania.
Bo żołnierze mają przechlapane. Muszą wykonywać rozkazy i nie da się inaczej. Mieli robić push – back’i, to robili.
Czasem wcześniej nakarmili, napoili, czasem nie mieli czasu. Dziura w zasiekach i wio na Białoruś. Tam ludzi okradano i bito po raz kolejny, dziura i do Polski. Podczas tej ścieżki zdrowia było, że ktoś umierał…

Nasi pogranicznicy reagowali różnie. Z jednych wychodziły świnie, inni zapijali, a jeszcze inni pomagali jak mogli. Normalni ludzie! Jak ja się cieszę, że Holland nie narysowała żołnierskich ikon. Prawdziwe ludzkie reakcje w obliczu głupich rozkazów… Nie wiem co w tym antypolskiego.

Film ciekawy, ale na pewno nie najlepszy naszej wielkiej reżyserki. Mój nr 1 to „Gorejący krzew”, czeski tryptyk o Janie Palachu i tym co wydarzyło się po jego samospaleniu. Bo Pani Agnieszka kończyła reżyserię w Pradze, a w ogóle to już jest od dawna gwiazdą międzynarodówą. Żeby nie było, że jestem zapatrzony, to film Pokot nie bardzo mi się podobał. A Janosik to była katastrofa! Czemu wtedy nikt nie protestował?

W trudny okres reżyserka się wstrzeliła. Nie dość, że wybory są, to jeszcze akurat wyszło, że ci emigranci nie musieli się szarpać i umierać na granicy. Mogli zapłacić komu trzeba, wyszłoby taniej, a o komforcie i bezpieczeństwie to już nie ma co gadać. Pisowskie cwaniaczki ze wszystkiego dutki wyciśną…
Tyle, wystarczy… bo już przekroczyłem ramy uzgodnione z red. Miśkowcem.

Niemniej jak ktoś by chciał czytać tę recenzję dalej, to zapraszam.

*

Nurtuje mnie taka sprawa… Od XV w. państwa europejskie prowadziły wojny jak Putin. Zajmowały niepodległe kraje, zabijały ludzi, przejmowały władzę, majątki, zmuszały do niewolnictwa. Kraje te nieraz doprowadzano do ruiny, toczą się tam wojny i jest bieda. Europa niby już jest inna, ale ludzie ciągle giną. 30 tysięcy w kilka ostatnich lat. Chcą do Europy, a ona ich nie chce. Okradła, sponiewierała i już nie chce. Europejskie demokracje dumne są, że zwróciły temu i tamtemu wolność. A co z naprawą szkód? A rewizyta się nie należy?

Odezwie się głos, że my nie mieliśmy kolonii. Zgoda. Ale mocno zasiedliliśmy europejskie zdobycze. Nam wolno było emigrować. Innym nie. Arabowie mogli przepuścić armię Andersa. My nie możemy. Ludzie to by się nawet zgodzili. Ale rządzą nami moralne karły, jak mawiał pewien Profesor…

Jeden z moich przyjaciół żachnął się, czego ta Holland nie nakręci filmu o rodzinie Ulmów. Może nakręci. I na pewno będzie to film sto razy lepszy niż guana finansowane przez ministerstwo kultury. Wszak reżyserka jest żydówką i na pewno ma wielki szacunek dla ludzi, którzy ratowali jej braci. Ale w filmie są Ulmowie, tylko dzisiejsi. Polacy. Mają pod górkę z władzą, ale udaje się im odnieść drobny sukces. I to jest jedyna chwila, kiedy na filmie można się uśmiechnąć. Bo jest bardzo naturalistyczny. Anus mundi. Dla osób o mocnych nerwach. Pozostaje po nim kac. Raczej nie do obejrzenia powtórnego. Ale gorąco polecam choć jeden raz. Zanim się zabierze głos.

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
enter04.10.2023, 22:50
znakomity tekst Panie Doktorze. znakomici aktorzy i pani reżyser Holland.Mars dlaczego to paszkwil- byłeś na granicy?znakomite komentarze
Magdy i Magdaleny i niektóre inne /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
załamany Dżizas02.10.2023, 12:53
Tu wystarczy użyc słowa "uchodźca" i zaraz zostaniesz zmasakrowany. Katolicy niczym nie różnią się od Muzułmanów. Za religie i swoje racje by zabili
Serce mam POLewej01.10.2023, 08:37
Otwórzcie wreszcie mózgi na tym Podhalu! Wierzę, że zostały tam jeszcze resztki szarych komórek. Przestańcie być anus mundi naszego kraju. Tacy wszyscy wierzący i miłosierni, a faktycznie katoliccy hipokryci. Wartości to wy macie swoje, selektywnie dobierane do sytuacji. Fałszywa pobożność. Otoczyć was płotem i opisać rezerwat, z zastrzeżeniem, żeby tego gatunku nie obejmować ochroną.
MARS29.09.2023, 11:55
Nie trzeba oglądać aby wiedzieć, że to paszkwil. Wystarczą nazwiska "aktorów"- Stuhr, Ostaszewska reżyserka Holland i wszystko jasne. Wszystko przed wyborami. Nikt tak nie pomoże utrzymać władzę PiSowi jak wy PO. Szkoda tylko, że tą narrację przejmie świat. narrację która jest kłamstwem.
nie ślepy26.09.2023, 19:19
Żeby czytać wyPOciny tego typa, trzeba mieć nie równo pod sufitem! Ale z peowcami tak jest, że będą Go uważać za wspaniałego recenzenta, bo swój swojego znajdzie!
NORMAL25.09.2023, 19:57
TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE
pepecha24.09.2023, 21:25
@Wojtek Nowy Targ
Mundur Wojska Polskiego każdorazowo od lat obraża sam Morawa, gdy występuje w mundurze swojego ojca, a obok niego cała ta zgraja przebierańców, którzy mistyfikują coś, czego nigdy nie powinni robić właśnie przez szacunek do przeszłości.
pepecha24.09.2023, 21:24
@Wojtek Nowy Targ
Mundur Wojska Polskiego każdorazowo od lat obraża sam Morawa, gdy występuje w mundurze swojego ojca, a obok niego cała ta zgraja przebierańców, którzy mistyfikują coś, czego nigdy nie powinni robić właśnie przez szacunek do przeszłości.
abc24.09.2023, 21:05
Platforma zrobi każdą podłość, aby odzyskać władzę. Dla tych ludzi nie ma nic świętego, władza jest dla PO bogiem.
***24.09.2023, 13:52
Agnieszka Holland nakręciła też film "Zabić księdza" o księdzu Jerzym Popiełuszce, za co dostało się jej od komunistów. Teraz władza współczesna znowu ma z nią problem. Twórca ma ruszać sumienia i zmuszać do myślenia, a nie pisać laurki i tworzyć akademie "ku czci". Opamiętajcie się krytykanci.
Wojtek Nowy Targ24.09.2023, 13:40
Do Tadeusz Morawa etc pisałem do ciebie personalnie, jeżeli chodzi o znieważanie WP to gdzie ty widzisz(w filmie) zniewagę munduru myślę że bardzo mało widziałeś w życiu, ludzie na rozkaz i dla kariery potrafią zrobić największe Świństwo ,twoja frustracja wynika tylko i wyłącznie z zaślepienia i fanatyzmu PiSem który prowadzi ten kraj na manowce
Gulasz Juliusz Zeżarł24.09.2023, 12:55
Winy ojców nie spadają na synów. Ale zasługi ojców również nie są zasługami ich synów.
Warto mieć własny życiorys a nie ciągle powoływać sie na ojca
nowotarżanka - też historyk choć nie tak wiellki j24.09.2023, 12:40
O, widzę, że pan Tadeusz Morawa się rozkręca: już nie tylko nawiązujące do czasów okupacji hasło o świniach, ale i "spadkobiercy komuny", no i oczywiście spadkbiercy W. Krzeptowskiego. Skąd u Pana tyle niechęci do drugiego człowieka, którego Pan nawet nie zna, nie wie Pan czyim jest spadkobiercą? :)
W ostatnich 8 latach rządzący rzucili się na teatry, bo przecież nie mogą robić czegoś, czego władza nie akceptuje (Teatr Stary w Krakowie, Teatr we Wrocławiu, teraz Teatr Słowackiego w Krakowie i dyrektor Gołuchowski im przeszkadza). Był hejt na "Kler" Smarzowskiego, teraz na Holland. A ja się pytam kiedy wreszcie zobaczymy jakieś świetne sztuki, filmy zrobione przez tzw. prawą stronę? Może podacie jakieś przykłady z ostatnich lat, bo może mi coś umknęło... Może jakiś film, jakaś sztuka zyskała uznanie na arenie międzynarodowej? Mają wszystko: pieniądze, władzę, tylko wielkiej sztuki nie widać :). Panie Tadeuszu, liczę na Pana odpowiedź - Pan na pewno nam to wyjaśni! A może jeszcze Stach się wypowie ... ten od przykłądu o gó.... :)
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN24.09.2023, 12:13
Do Wojtek
Za znieważanie Wojska Polskiego jest kara, a w czasie wojny tylko jedna.
Wojtek Nowy Targ24.09.2023, 12:01
Tadek czy ty zawsze byłeś Swinią ,bo chodziłeś ze mną do kina , czy dopiero jak oglądłeś Smoleńsk żal mi cię nastarość rozum ci odbiera
Monia200724.09.2023, 11:38
Tylko świnie siedzą w kinie. Pan w pierwszym rzędzie.
duch Gagarina24.09.2023, 11:30
Chętnie obejrzę ten film, a zdanie, zdanie o nim jest moim prywatnym, nie będę się nim zatem dzielił, a też z pewnością nie pozwolę aby czyjaś o nim recenzja wpłynęła na mój odbiór.
do totalnej masakry24.09.2023, 10:50
IHAAAAAAAAAAAAAAAAAAIHAAAAAAAAAAAAAAAA koń sie śmieje
gosc24.09.2023, 10:08
a kiedy pani Holland nakręci film o murze między Izraelem i Palestyną? mur stoi tam od 2000 r. a może nakręci film o tym dlaczego Izrael jest zamkniety na wszelkich uchodźców i imigrantów ?
Gulasz Juliusz Zeżarł24.09.2023, 09:39
Uwielbiam jak pis-wyznawcy mówią "dlaczego zrobili nie taki jak powinni film, sztukę teatralną, piosenkę, obraz, cokolwiek. A przecież powinni zrobić takiencoś jak my-pisi uważamy za ich powinność". Bo nic lepiej nie wskazuje równości miedzy widzeniem świata miedzy pisimi a komuchami.
Obecne ataki na film są dokładnie takie same jak ataki na "Dziady" w reżyserii Dejmka w listopazie 1967 roku.
Sam prezes Kaczyński wobec aktywu pis wyraził takie oburzenie jak tow. Gomułka wobec aktywu PZPR. Reakcje aktywu są identyczne.

Po tym wszystkim partyjny aktyw artystyczny wykona dzieło takie jakie ono wg nich być powinno. I na 100% wyjdzie z tego gniot, którego nikt, nawet najbardziej wierzący nie będą mogli oglądać bez ostentacyjnego znudzenia.
Taka "prawda czasu- prawda ekranu" powtórzona po latach wielu.
Tadeusz Mora3wa,syn żołnierza AK-WiN24.09.2023, 06:58
Mój wpis bardzo zabolał spadkobierców komuny i Goralenvolku. Aj waj Polska to nie wasz kraj.
Stachu24.09.2023, 02:07
Przekora się w was rodzi, rząd ani kościół nie będzie wam nic narzucał, jesteście wolni, myślicie samodzielnie...

Żałośni jesteście z tą waszą przekorą. Gdzie była wasza wolność, kiedy pisowski rząd dusił was szmatami, zaganiał do punktów wstrzykiwań, zamykał was w domu, zabraniał wejść do lasu??

NO GDZIE WTEDY BYŁA WASZA PRZEKORA? WASZ BUNT??

Nie dość że posłusznie wykonywaliście rozkazy rządu, to jeszcze gnębiliście i złożeczyliście tym, którzy sprzeciwiali się temu oszołomstwu.
A co do tego że trzeba obejrzeć ten film żeby móc o tym mówić, to nam do was takie pytanie: czy trzeba zjeść g..., żeby mieć prawo mówić że jest niesmaczne?
Gulasz Juliusz Zeżarł24.09.2023, 01:21
@osioł
Są tylko 2 rodzaje Finów (i innych obywatelu z krajów demokratycznych) którzy uciekają do Rosji czy Białorusi - są to albo szpiedzy albo wyjątkowe osły.
Gulasz Juliusz Zeżarł24.09.2023, 01:21
@osioł
Są tylko 2 rodzaje Finów (i innych obywatelu z krajów demokratycznych) którzy uciekają do Rosji czy Białorusi - są to albo szpiedzy albo wyjątkowe osły.
Wektor23.09.2023, 23:56
Nie oglądałem filmu, ale jedno wiem na pewno, NIGDY nie obejrzę filmu, w którego obsadzie będzie Ostaszewska,
Stuhr. Dosyć tego zaprzedawania prawdy za grube pieniądze, pani Holland ma duże szanse na Oscara i to z dwóch
powodów. Po pierwsze jest Żydówką. Po drugie nakręciła film o wymowie antypolskiej :). ELITA Z GRUBEGO JELITA :).

A mogła zrobić wybitny film o źródle zła, czyli Rosji i Putinie, o bestialskich mordach na ukraińskiej wojnie
i wspaniałej postawie polskiego społeczeństwa w obliczu tej wojny. Ale szkopy takiego filmu nie zamówiły. NO BA :).

Esbeckie metody operacyjne, polegające na prowokacji nadal aktualne. Plan polega na tym, aby ktoś padł jak
Wiśniewski, ale przede wszystkim chodzi o to, aby padł na podatny grunt. W czasach Solidarności i obecnych nadal
aktualne przesłanie nie dajmy się sprowokować. Im o to chodzi :).
Rotor23.09.2023, 23:38
Czyżby ten film był tak marny, że trzeba obrażać ludzi i wzbudzać protesty, żeby jakiś jeleń kupił bilet. Co za ból,że Paluchowa nie chce zrobić darmowej reklamy. Top Gun też nie oglądałem.bo mi mówili.ze każdy kulturalny człowiek musi to obejrzeć, więc tego też nie obejrzę, a jeśli już to piracki miesiąc po wyborach. Tak,piracki i bez wyrzutów sumienia.bo jeśli to jest sztuką, to sztuką jest prawem a nie towarem. Kto mi zabrania piraci i każe płacić ten jestpisiore i 8 gwiazdek mu
Ręczny Granat Owocowy23.09.2023, 22:56
@Tadeusz Morawa Syn... et consortes
Jakież słabiutkie musi być państwo, któremu zagraża 2,5 godzinny film fabularny.
Wyobrażam sobie śmiech na jaki narazilby się prezydent USA, gdyby okazywał takie wzmożenie np po emisji filmy Pluton (bardzo źle o wojnie wietnamskiej).
A poza tym świnie w kinie są sporadycznie, bo siedz? przy korycie.
Magdalena23.09.2023, 22:19
Panie Macieju, jak Pan uważa? jak to jest że kościół urządza nam komunę mimo iż komuna go tak dręczyła? Czy mam się czuć jak obywatel drugiej kategorii, vel świnia bo byłam na filmie i zmusił mnie do zastanowienia się nad naszym człowieczeństwem? Czemu nasz rząd tak lubi nas dzielić? Pozdrawiam i życzę dalszej odwagi we własnym pisarstwie.
Sikiera23.09.2023, 21:32
Wydu.cać z tym jachimiokiym
nowotarżanka - też historyk choć nie tak wiellki j23.09.2023, 20:59
O proszę, wielki nowotarski historyk pan Tadeusz Morawa raczy ludzi, którzy chcą zobaczyć film nazwać świnią. Paradne.
Otóż:
1. Mam prawo oglądać to co chcę. Cenzura już była i się skończyła. Chyba, że pan Morawa i jemu podobni chcą przywrócenia urzędu z ul. Mysiej. Film jak film może dobry, może nie (jeszcze nie widziałam), ale zdumiewa mnie, że pan Morawa i jemu podobni jeszcze filmu nie widzieli, ale już wiedzą, że jest fatalny. Panie Tadeuszu! Odwagi! Pan Terlikowski obejrzał i żyje, co więcej mówi, że to film bardzo chrześcijański, zachęca swoje dzieci, żeby go zobaczyły. Proszę przeczytać jego felieton, może doda Panu otuchy...
2. Nie jestem fanką twórczości pani Holland, ale już tak mam, że jak mi ktoś mówi, że czegoś mam nie oglądać bo jest antypolskie, że mogę zasłużyć na miano świni to rodzi się we mnie przekora. Zatem obejrzę film, wyrobię sobie własne zdanie na jego temat, bo jeszcze potrafię myśleć samodzielnie czego i większości komentatorów życzę :).
@@@23.09.2023, 20:33
@Magda ...W punkt po prostu w punkt na podhalanski pislamizm nie ma juz ratunku opętanie Pisowską reżimówką osiągneło szczyt totalnego absurdu i wyprało mózgi doszczętnie.Zeby kłocic sie o film kiedy jest tyle wazniejszych spraw i problemów Polski to juz przechodzi ludzkie pojecie nie ma na to wytlumaczenia i brakuje okreslenia nizej nie da sie juz upaść.
mądry i skromny23.09.2023, 17:46
Nie mieliśmy kolonii? A Ukraina to co to było jak nie kolonia- tyle że nie za morzem.
Frik23.09.2023, 17:41
Świnia tęskniąca za korytem. Nic z tego, nie wybiorą cię już nigdy. POzostało ci obrzucanie ludzi błotem. Widać dobrze się w nim czujesz.
prosiaczek23.09.2023, 17:39
Do Pana Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN
Mam pytanie Czy jak obejrzę film to stanę się automatycznie świnią?
Proszę podać listę filmów do obejrzenia aby nie stać się świnią?
Komuniści też cenzurowali
Osiol23.09.2023, 17:17
A kolejny płot powstaje finlandia-rosja by finowie nie uciekali do Rosji jak im podatki i obciazenia zbrzydna(z zgnitego zachodu wieją biorąc obywatelstwo FR no dziwne nie?? )
Ten płot(Białoruś) może za lat kilka będzie przekraczany w drugą strone(gdy dołożą podatków,katastralny, temat co2, jedzenie robaków, ograniczenie mięsa do 14kg dziś ok 70 i parę przymusow szczepiennych i zobaczymy na Białorusi film o nielegalnych europejczykach(tu brak 5tys dolarów jak nie stać to jest się nielegalny) polakach gdzie miejscowa zydowka go nagra
Inna rzecz mnie nurtuje jak warszawski rząd robiący z siebie.... (udając katolikow w kościele) może występować przeciw zydowce Toż to błąd w programie albo reklama lub obrzydzanie Polaków Polakom
Robert23.09.2023, 17:03
Maciek wiesz że od dziecka Cię nie lubiłem ale szacun za to co piszesz ,do Tadzia może Ci przypomnieć lata na hali bu*** jakoś siedziałeś w kinie
kika23.09.2023, 16:53
chcialam powiedziec zeby nie obrazac swin a tych co oggladaja film w kinie do nikogo nie mozna porownac , dno,
pol23.09.2023, 16:24
Ja mam jedno pytanie,dlaczego w takich osobach jak p.Holland czy p.Ochojska jest tyle nienawiści do Polski,Polaków,samo zło i frustracja.Może to z racji wieku,swojej brzydoty,infantylności? Przecież człowiek się zmienia a nie przez całe życie jest nakręcony w jedną stronę.Te dwie panie przypominają mi rozdęte żaby,jak stoją zadowolone,że komuś ''dowaliły''i to same kłamstwa przekazują i jedna i druga.Wstydzę się za nich!
JAN23.09.2023, 16:19
do prosiaczek. ty już SWINiĄ byłeś dużo wcześniej.
miejscowy23.09.2023, 16:02
Grazyna z USA jak dostalas pobyt w USA?/ jak I ilu touch krewnych zalegalozowalo albo Nadal na dziko w USA?
miejscowy23.09.2023, 15:59
Pytanie do krytykow. Ktory z wasto ogladal? Cisza czyli nikt, po Co zatem to ujadanie. Kaczynski otworzyl granite ukrainska a ilu ugoscil w swojej will od komunistow?/. zadnego. Jake jest roznica miedzy tym Co przeszedl granite w Leslie a gym Co przeszedl na przejsciu z bialorusi na vizie kupionej w Minsky?
swok z brzyzka23.09.2023, 15:17
Do Obserwatora.
A pokaż mi jedną gminę, jeden dom na zachodzie, który by przyjął pisowca. Tylko na Białorusi i w Rosji was chętnie widzą. Teraz już zamykam drzwi domu przed wami, odwożę dziecko do szkoły, bo się boimy spranych mózgów.
tutejszy23.09.2023, 15:08
Ten film zabiera Cię do lasu i tam umierasz z bezradności, bólu i wściekłości. Zgotowano (rząd) tym ludziom piekło na ziemi, także mundurowym i aktywistom.

A w kinie - dantejskie sceny. Płacz. Ludzie biegną do ekranu, aby uratować uchodźcę z lasu. Podczas seansu próbowano podać jednemu z bohaterów wodę. Ktoś próbował rozłożyć prowizoryczny namiot dla 10 osób. Inny zadzwonił po interwencję SG aby uspokoić sytuację. Gość z ostatniego rzędu, z wyglądu podobny do Franka, zbiegając po ciemku z torbą z IKEA wyłożył się na schodach.
błogosławion23.09.2023, 15:05
Czemu dziwicie się że pisowcy uwierzyli iż ten film jest antypolski choć go nie widzieli - otóż powiadam wam: "Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli!"
weciok23.09.2023, 14:58
Tyle czasu trzeba było czekać aby doktor napisał coś na poziomie. Jednak kino podnosi kulturę i poziom . Dobry film tak jak i felieton. Proszę nie zniżać się już w pisaniu od poziomu tego felietonu.
Magda23.09.2023, 14:58
Świetny film, warto go zobaczyć! jednak nie na każdy rozum, nie na kazdy podhalański rozum!
Wierny jeszcze czytelnik pdh2423.09.2023, 14:53
Proszę nie zapraszać p.Jachymiaka do pisania więcej na podhale24. Miejcie klasę. Proszę
Zdenek23.09.2023, 14:48
Działalność samorządową tego osobnika w swoim czasie podsumował i wynagrodził Jan Fudala
pogranicznik23.09.2023, 14:45
Bądź ostrożny w tym co mowisz Ponieważ, gdy ludziom którzy,,wykrwawiają się na zielono,, przestanie zależeć, ciemność świata nie będzie miała strażników.....
Świnia23.09.2023, 14:42
Ja byłam w kinie z innymi tucznikami ale prawicowców z pisu nie widziałam pewnie chodzą na spektakle na żywo dla dorosłych na plebanie
wrzód23.09.2023, 14:32
Przecież tylnymi drzwiami i to stosując przestępczą metodę rząd PiS wwiózł bez kontroli samych imigrantów z Azji, Indonezji, Afryki. W dodatku samych muzułmanów. Setki, tysiące, może milion? I co? Odwracają kota do góry nogami i winna jest Unia, Merkel, Tusk, a może jednak sam geniusz Kaczyński z ułaskawionym przez Dudę Kamińskim?
Kkr23.09.2023, 14:30
Czemu ktoś ten płacz i ujadanie zgodził się dodać na ten portal? Szukam bezstronnego portalu z informacjami a tu takie brednie i język że aż oczy bolą. Dno i dwa metry mułu to grzeczne podsumowanie.
xzy23.09.2023, 14:13
pierwsze przykazanie będziesz gnębił swego blizniego szanując tylko siebie samego jestem tylko katolikiem
TANGO23.09.2023, 14:09
Skoro piszesz pisiorów bo taka twoja kultura to nie musisz nawet filmu oglądać by nią być
miasteczkowy znachor23.09.2023, 13:38
może doczekam się czasów kiedy ta córka wybranego narodu zrobi film o swoim tatusiu z czerwoną gwiazdą na czapce,wujku bermanie i o bierucie trzymającą ją na rękach...???
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN23.09.2023, 13:36
Do autora artkułu
Pan doktor był chyba na bani pisząc ten artykuł myląc autorów komentarzy. Ja napisałem skromnie ; ,,Tylko świnie siedzą w kinie'" i tyle.
Z innej beczki23.09.2023, 13:34
Ciekaw jestem czy ci księża którzy zajechali faceta na plebani sprowadzili go za granicy
A.T.23.09.2023, 13:28
Ten film powinni obowiązkowo oglądnąć przybysze z Afryki ,zanim wybiorą trasę do europy.
Marcin23.09.2023, 13:27
Holland zrobiła z nas barbarzyńców, wynaturzonych prymitywów.Sądziłam że lepiej ma poukładane pod kopułą. Wie dobrze że źle zrobiła, gdyż w wywiadzie mówiła że boi się wracać do Polski, a zatem niech wraca do Izraela.
Slavosz23.09.2023, 13:25
MACIEJU, NIE TŁUMACZ....NIE ,ROZUMIEJĄ..KUPILI KOPIE FILMU SMOLEŃSK JEST W NECIE ZA 4.50 BRUTTO I OGLĄDAJĄ....INNA SPRAWA, ZE ZA KRYTYKE CZEGOŚ O CZYM POJĘCIA SIE NIE MA POWINNI ZAMYKAĆ...JAK TO KTOŚ POWIEDZIAŁ....
na kredyt chyba23.09.2023, 13:24
@prosiaczek : no na pewno nie zostaniesz od razu , ale za chwilę będziesz na pewno świnią , a może knurem? Na takiego wyglądasz1
na kredyt chyba23.09.2023, 13:23
@prosiaczek : no na pewno nie zostaniesz od razu , ale za chwilę będziesz na pewno świnią , a może knurem? Na takiego wygladasz1
Stachu23.09.2023, 13:20
Ile "uchodźców" przyjąłeś, maciusiu, pod swój dach? Żadnego? Więc dlaczego nam każesz przyjmować i utrzymywać, hipokryto?!
A co do żydowskiej wdzięczności, to może wielka reżyserka nakręci kiedyś film o tym jak uratowani żydzi dziękowali swoim dobroczyńcom, taki salomon morel, józef światło i wielu, wielu innych, którzy zaraz po wojnie (zmienili nazwiska na polsko brzmiące i) wstąpili do komunistycznych służb bezpieczeństwa i z lubością "dziękowali" Polakom? Do dzisiaj dziękują, opluwając Polskę, oczerniając, wyśmiewając i jeszcze domagając się zwrotu 666 666 666 pierdylionów $$$ za rzekome krzywdy i straty.

No ale o tem niedobra jest mówycz.
Stan23.09.2023, 13:17
Psychiczny doktor umie tylko obrażać, zboczone bydlę
Święty Turecki23.09.2023, 13:13
Arab przylatujący na wizie turystycznej do ruskich i białorusinów jest turystą. Ale gdy podejdzie pod granicę Polsko białoruską to już jest męczennikiem wojennym . Tyle tylko, że ci męczennicy nie chcą azylu i pobytu w Polsce. Ilekroć słyszałem zapytania czy zgłaszasz chęć pozostania w Polsce? Nie !!! Ja chcę na białuruś bo może jutro się uda i przejdę przez granicę i udam się na niemcy. Tak więc proszę tutaj nie lamentować jacy Ci ludzie biedni.
S-40023.09.2023, 13:03
Szczyt chamstwa POrównywać tzw aktywistów do rodziny Ulmów
prosiaczek23.09.2023, 12:48
Pytam się PiSiorów Czy jak obejrzę film to staję się automatycznie świnią?
SS23.09.2023, 12:36
Nie będę komentował wynurzeń tego gościa. Napiszę tylko, że między ojczyzną pani Holland, a Palestyną jest mur od 2000 roku może by stworzyła jakiś film, bo doświadczenie z Polski już ma.
Obserwator23.09.2023, 12:33
Panie Jachymiak ja nie widzę żadnego problemu.

Jest pytanie w referendum.
Trzeba tylko później zrobić analizę gdzie są gminy albo powiaty gdzie są za przyjęciem Afrykana i Arabów.
Tam proszę się do nich przeprowadzić i zrobić listę kto chce przyjść po kilku Afrykanów do siebie.
Pan dla przykładu po przeprowadzce pierwszy przyjmie kilku do swojego pokoju.

Dlaczego mnie Pan zmusza abym musiał zamykać bramę i kupować psy do pilnowania .
Dlaczego pan mnie zmusza żebym codziennie musiał się zwalniać z pracy aby odwozic córkę do Szkoły i znowu mam się zwalniać aby córkę odebrać.

Proszę nie robić jakiś chorych porównań średniowiecza, czasów Andersa do dzisiejszej nawałnicy Afrykańsko- Arabskiej. Prędzej pasuje tu porównanie do Maurów i Tuchaj Beja.
Autor nieznany23.09.2023, 12:17
To ja cytując mistrza napiszę tak: ?Tylko świnie głosują na PIS?
widz23.09.2023, 12:16
Niby elita niby wykształcona a słoma z butów .Jeżeli pan doktor nie wie to ;;;ujadają psy ;;; .Ogłady i kultury by nie zaszkodziło ,a swoją drogą oczywiście nawet w tym paszkwilu znalazło się partyjne ;;; zawsze głosowałam na PO ;;;;. Jeżeli Holland tak nie podoba się Polska to granica jest otwarta do Izraela .
Nowy Targ23.09.2023, 12:11
Rozumiem, że Pan doktor był na granicy i widział jak biją itd. Chyba jednak nie bo przecież tam kasta lekarska igrzysk nie urządza.
Jaka to jednostka chorobowa łykać wszystko co w kinie wyswietlą?
miasteczkowy23.09.2023, 12:07
Puki co to Pan ujada
cienki bolek23.09.2023, 12:04
Też się zawiodłem. A można było tak pogwizdać jak w 2015 roku na Prezydenta Rzeczpospolitej. Pani Poseł Paluch a tak liczono na protest. Panie Macieju budząc się rano czuję się jak bym się znalazł w domu wariatów.
Niech Pan pisze dalej bo miło poczytać jakiś rozsądny tekst w krainie absurdu
Grażynka z USA23.09.2023, 12:00
Ś.p Jan z Rabki od razu się na nim poznał.
jarząbek23.09.2023, 11:53
Brodziaty świrek w roli kozy...To może być Macieju twoja życiowa rola w tym kinie przez duże G
Iza23.09.2023, 11:45
Totalny odlot....
xyz23.09.2023, 11:41
Bo platforma taka dobra, chce do władzy i sprzedać majątek polski wszystkim innym, pamiętamy i nie damy wam władzy, a za obraze polskiego munduru, holland zrobiła kampanie pisowi lepszą niż oni sami, dzięki temu mają wygrane wybory
asd23.09.2023, 11:24
da się zauważyć objawy choroby psychicznej.. czy ktoś to też zauważył?
nowotarżan23.09.2023, 11:12
Pan doktor, jak widzę, zgłasza się na ochotnika, by przyjąć kilku Ahmedów z przychówkiem. Będziemy pamiętać :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl