25.09.2023, 13:16 | czytano: 1455

Nowoczesna biblioteka w Kluszkowcach coraz bliżej

Fot. UG Czorsztyn
Prace termoizolacyjne na elewacji budynku nowej biblioteki w Kluszkowcach i wymiana stolarki okiennej zostały już wykonane. Obecnie, ekipa budowlana skupia się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynku. Układane są m.in. płytki na schodach między poszczególnymi kondygnacjami - informuje Urząd Gminy Czorsztyn.
Ze względu na fakt, że parter budynku został przeznaczony na magazyny zbiorów bibliotecznych, trwają w nim prace związane z dostosowaniem parametrów pod względem oświetlenia, wentylacji i temperatury.
Dla pracowników zaprojektowano pomieszczenia socjalno-sanitarne. Po zakończeniu prac, budynek dawnej szkoły będzie nie tylko funkcjonalny, ale także nowoczesny.

Budynek biblioteki będzie spełniał obowiązujące kryteria użyteczności publicznej. Biblioteka wyposażona zostanie w odpowiedni sprzęt i meble po to, aby umożliwić osobom ze szczególnymi potrzebami swobodne i nieograniczone żadnymi barierami korzystanie ze zbiorów i usług bibliotek. W nowym budynku zostanie wydzielona przestrzeń na wypożyczalnię ze stanowiskiem dla pracownika, czytelnię z księgozbiorem popularnonaukowym, strefę dla seniora, pomieszczenia dla dzieci i młodzieży, czytelnię komputerową, magazyn, strefę wypoczynku oraz sanitaria dla użytkowników.W kotłowni budynku został zamontowany nowoczesny kocioł grzewczy spełniający odpowiednie normy, który zapewni bezpieczne funkcjonowanie systemu ogrzewania budynku.
Na modernizację budynku pozyskano dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 2 020 000,00 zł, wkład własny Gminy Czorsztyn to kwota 475 000,00 zł. Całość prac adaptacyjnych to koszt 2 495 000,00 zł.

Źródło: UG Czorsztyn, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkanka26.09.2023, 10:09
Do Ewa
Co z tego, że piękne, przestronne sale i korytarze jak stało i niszczało, nikomu to nie przeszkadzało dopiero jak powstanie fajna nowoczesna biblioteka ludzie są oburzeni, że kosztem szkoły.

Do Rtx
Biblioteka jest dla mieszkańców. Była możliwość pozyskania nie małych pieniędzy i Pani Dyrektor biblioteki wykorzystała to. Brawo dla niej. Jak już coś ktoś zacznie robić to wtedy pojawiają się głosy, że można było.... nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozyskiwać granty i robić coś dla mieszkańców.
ZochazKrakowa26.09.2023, 08:19
Czytając komentarze odnosi się wrażenie, że równie dobrze można pozamykać kina, teatry i inne instytucje kultury bo jest cyfryzacja i komputery. Rozumiem, że dla mieszkańców idealnym, rozwiązaniem będzie postawienie budki z piwem. Zastąpi wszelkie potrzeby kulturalne.
Przedszkolak25.09.2023, 20:12
Kiedy Tadek będzie tam bajki czytał?
Rtx25.09.2023, 20:11
I po co na coś takiego wydawać pieniadze podatników skoro mamy erę cyfryzacji i komputerów??? moża było za to zrobić coś co naprawdę było by dla mieszkańców Gminy Czorsztyn
Ewa25.09.2023, 19:44
Kosztem szkoły. Cztery piękne sale i przestronne korytarze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl