01.10.2023, 16:27 | czytano: 2120

Ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa kablówki. Kolejny

arch. Podhale24
NOWY TARG. Rada Nadzorcza Nowotarskiej Telewizji Kablowej ogłosiła kolejny konkurs na stanowisko prezesa Zarządu Spółki. Kandydaci mają czas na zgłoszenie się do połowy listopada.
Poszukiwania prezesa kablówki trwają od blisko roku. W październiku 2022 - po roku - z funkcji zrezygnował Przemysław Bolechowski. W jego miejsce weszła Dorota Burdyn, która zasiadała w Radzie Nadzorczej NTvK i dodatkowo szefuje Zakładowi Gospodarki Komunalnej. W rozmowie z Podhale24 podkreślała, że zgodziła się na zajęcie drugie fotela prezesa - "tylko tymczasowo, do czasu rozstrzygnięcia konkursu i wyboru prezesa kablówki".
Ogłaszane od 12 miesięcy konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia, bo najpierw nie było chętnych do objęcia funkcji, potem pojawił się kandydat, ale nie go nie wybrano, a następnie zmarł jeden z współwłaścicieli NTvK i sprawy spadkowe - a co za tym idzie także kwestia wejścia spadkobiercy w skład Rady Nadzorczej - przeciągały się.

W kolejnych zapowiedziach termin wyboru prezesa ustalany był na koniec grudnia 2022 r, potem na końca marca i września br. Obecnie na kandydatury Rada Nadzorcza Nowotarskiej Telewizji Kablowej czeka do 15 listopada br.

Od kandydatów ubiegający się o to stanowisko wymagane jest m. in. wykształcenie wyższe, co najmniej ukończone studia magisterskie, biegła znajomość języka polskiego, 5-letni staż pracy lub prowadzenia działalności gospodarczej, w tym co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub w zarządzaniu działalnością gospodarczą, niekaralność, umiejętność podejmowania decyzji, kreatywnego rozwiązywania problemów, odporność na stres i dyspozycyjność.

Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone od 16 listopada w siedzibie NTvK.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Przyszły prezes03.10.2023, 07:47
Chętnie dowiedziałbym się więcej o konkursie na prezesa, ale niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat w innych źródłach. Czy możecie podać dodatkowe źródło?
Janosik02.10.2023, 07:42
Biegła znajomość języka polskiego. No,no,no, trudno będzie. Na pewno kandydat z PO się nie nada. U nich mały zasób polskich słów, co drugie słowo to ku*wa, je**ć, wyp*****ać.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl