07.10.2023, 17:15 | czytano: 5478

Ciepło geotermalne w Nowym Targu - wizja coraz realniejsza, bo wsparta 30 mln zł

zdj. Marcin Szkodziński
NOWY TARG. Z Programu Inwestycji Strategicznych Nowy Targ otrzymał dofinansowanie na budowę magistrali ciepłowniczej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta. O środki zawnioskowały władze Nowego Targu w lutym br.
Wspólne starania Szaflar i Nowego Targu przyniosły skutek.
Każde z samorządów otrzymało dofinansowanie w wysokości po 30 mln zł. Szaflary na budowę swojej geotermalnej sieci ciepłowniczej magistralnej, Nowy Targ - na swój odcinek. Nowotarska magistrala poprowadzi ciepłą wodę do MPEC-u.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma obecnie około 9 tys. klientów.

Dla przypomnienia - w Szaflarach realizowany jest projekt geotermalny polegający na wykonaniu liczącego 7 km głębokości odwiertu, z którego ma popłynąć ciepła woda dla mieszkańców czterech miejscowości w gminie Szaflary i Nowego Targu.

Prace mają potrwać dwa lata, czyli planowany czas zakończenia inwestycji to pierwsza połowa 2024 roku.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jasiek09.10.2023, 08:18
W nadchodzącym sezonie grzewczym Nowotarski MPEC podniósł cenę ciepła około 2,5 krotnie. Można sprawdzić na ich stronie internetowej. Teraz to już jest najdroższy sposób ogrzewania domu. Nic tylko grzać...
Tomasz08.10.2023, 14:08
To nase - no to mo byc za darmo! Takie jest myślenie przeciętnego górala! Skąd inąd obecna władza takie myślenie skutecznie utwierdza w narodzie. "Nom sie nolezy"!
super wybór !!!08.10.2023, 10:41
Już widzę tłumy nowotarżan jak tłoczą się przed geotermią by korzystać z tego najdroższego źródła ciepła w Polsce. Geotermia , która powinna być najtańszym ciepłem , jest najdroższa. Nie dajcie się oszukiwać tym oszustom z Bańskiej i z W-ki . Mówię bo wiem , bo od 20 lat korzystam , i gdybym nie wpuścił sie w ten kanał , to dawno bym zrezygnował z tego drogiego ciepła .
Korekta07.10.2023, 17:33
Chyba po 30 mln a nie po 3. Autor artykułu nie doczytał
Janusz Ostrowski07.10.2023, 17:26
Dyrektor MPEC jak i jego pracownicy to zwykli kłamcy i nie można im wierzyć. Mija już 5 rok, odkąd otrzymałem od nich informacje że podłączą mój dom na Ogrodowej do miejskiej sieci ciepłowniczej. Kłamali mi prosto w oczy, że pieniądze są i że zrobią na pewno. I co? I nic. Ważniejsze były nowe prywatne budynki na Orkana. Także dziękuję już im bardzo. Później się dziwią że taki smog, że aż czujniki wysiadały i trzeba je było przenieść w inne miejsce by się nie psuły.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl