12.10.2023, 08:33 | czytano: 1285

Woda w Nowym Targu czysta. Sanepid odwołał zakaz

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu cofnął warunkowy zakaz picia wody z miejskiego wodociągu bez przegotowania. W opublikowanym komunikacie sanepid poinformował, że liczba mikroorganizmów w miejskiej wodzie jest w normie.
To właśnie przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w sieci wodociągowej na terenie oczyszczalni ścieków spowodowało, że ponad tydzień temu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu wydała decyzję warunkowo dopuszczającą wodę do użytku. Można ją było pić tylko po przegotowaniu.
Zanieczyszczenie stwierdzono na odcinku sieci zaopatrującej w wodę mieszkańców ulic: Polna, Przemysłowa, Targowa, Konfederacji Tatrzańskiej, Waksmundzka (na odcinku na wschód od Dunajca), Zalewowa, Jana Pawła II, Stawiska i Nad Czerwonką. W pozostałych rejonach miasta woda była czysta.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Nowotarski13.10.2023, 07:24
Sanepid niech odwoła dyrekcje? a nie decyzje o wodzie.
zły12.10.2023, 10:23
Kiedyś,woda z kranu w N.Targu miała zapach i smak,żyjemy .Cóż,jest nowe pokolenie ,,sietnioków,,(katar ich zabija)Teraz jest woda w wodociągu jak z ,,biebry,, ,jałowa,sterylna i z chemią.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl