14.10.2023, 09:04 | czytano: 1734

Policjant z Rabki nagrodzony medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, odznaczył medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja dwóch policjantów pełniących służbę za granicę. Jednym z nich jest mł. asp. Piotr Filar z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który w czasie wakacji pełnił służbę w Chorwacji.
Generalny inspektor Jarosław Szymczyk podczas spotkania podkreślił, że priorytetem polskiej Policji jest pogłębianie współpracy międzynarodowej, zaś wspólne patrole międzynarodowe są jej modelowym urzeczywistnieniem. Komendant podkreślił, że wbrew pozorom jest to bardzo ciężka służba, albowiem w praktyce jest to służba całodobowa, wymagająca nie tylko zaangażowania, ale również długotrwałej rozłąki z rodziną i bliskimi. Stąd do zebranych skierował słowa uznania za prezentowaną postawę i profesjonalizm. Dodał, iż współpraca ta została dostrzeżona nie tylko przez przedstawicieli chorwackiej i bułgarskiej policji, ale również przez przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych, które wręcz o nią zabiegają. Bardzo istotnym jest aspekt psychologiczny, ponieważ na widok polskiego munduru poza granicami kraju poczucie bezpieczeństwa znacznie rośnie u naszych obywateli.
Komendant, zwracając się do policjantów stwierdził, że byli najlepszą wizytówką Polskiej Policji, a nawiązując do zdarzenia związanego z uratowaniem tonącego obywatela Chorwacji przez podkom. Marcina Czyża i mł. asp. Piotra Filara z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważył, iż na medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja można zasłużyć również poza granicami Polski. Komendant podkreślił, że jest niezwykle miłe, to iż profesjonalizm polskich policjantów został dostrzeżony nie tylko przez naszych rodaków, ale również przez media zagraniczne, w tym nawet na poziomie lokalnym.

Źródło: Policja
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl