16.10.2023, 16:20 | czytano: 3755

24-latek zatrzymany za narkotyki. W domu schował 720 gramów mefedronu

Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 24-letniego mężczyznę za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Łącznie zabezpieczono 720 gramów mefedronu i ponad 40 gramów marihuany.
We wtorek po północy (11 października br.) policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali na terenie Rabki do kontroli drogowej osobowego opla. Autem kierował 24-letni mężczyzna, który był bardzo nerwowy. Podczas kontroli w samochodzie funkcjonariusze znaleźli najpierw kilka gramów marihuany, a następnie przy kierowcy kilka gramów mefedronu. W pewnym momencie 24-latek stał się bardzo agresywny. Naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Istniało podejrzenie, że kierował on oplem pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano krew do badania, w celu określenia zawartości środków odurzających w organizmie. Rano, podczas przeszukania miejsca zamieszkania w pokoju 24-latka policjanci znaleźli ponad 720 gramów mefedronu, ponad 40 gramów marihuany oraz kilka tysięcy złotych. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki.
W czwartek zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszania ich do odstąpienia od czynności służbowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol16.10.2023, 19:05
A ruskim z drona zrzucić...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl