19.10.2023, 16:20 | czytano: 3292

Szczawnica będzie miała nowy ośrodek zdrowia

Szczawnica wreszcie doczeka się ośrodka zdrowia z prawdziwego zdarzenia. 11 mln 433 tys. zł to wartość inwestycji związana z pierwszym etapem inwestycji.
Dofinansowanie w wysokości 9 mln 718 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pozwala na ogłoszenie przetargu na budowę obiektu i wyłonienie wykonawcy generalnego już w najbliższych tygodniach. Wkład własny wyniesie 1 mln 715 tys. zł.
Zaakceptowany został wniosek na zmianę inwestycji - środki pierwotnie pozyskane na Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych decyzją Kancelarii Premiera mogą być wykorzystane na obiekt ośrodka zdrowia, na który miasto ma gotową dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem na budowę. Na działce gminnej przy ulicy Łemkowskiej w "Malinowie" powstanie budynek o powierzchni 570 m2.

Na poziomie parteru przewidziano hall wejściowy, strefę przychodni przeznaczoną dla dzieci oddzieloną strefą administracyjno-socjalną oraz posterunek pogotowia ratunkowego. Na piętrze mieścił się będzie zespół przychodni dla osób dorosłych, obie kondygnacje będą połączone klatką schodową zlokalizowaną w centralnej części budynku oraz windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: UMiG Szczawnica, jd/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ratownik17.11.2023, 22:31
A skąd w Szczawnicy weźmie się " posterunek pogotowia ratunkowego " ? Skoro karetka została przeniesiona kilka lat temu do kroscienka i to nie burmistrz decyduje o jej powrocie .
emeryt20.10.2023, 12:23
Szkoda że usytuowanie ośrodka będzie poza miastem, to może być problem dla ludzi starszych i samotnych. Można było ośrodek zrobić w starej szkole przy ul J.Wiktora, ale budynek został sprzedany.
mak20.10.2023, 08:21
Tusk działa cuda....a nie ....to z tego okropnego Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych...pisowskiego rządu...
biedne te samorządy były za PiSu... nic nie dostawały
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl