20.10.2023, 20:34 | czytano: 6045

Maciej Jachymiak: Czarny Piątek w Monachium

arch. Autora
FELIETON. "Żal mi naszej panny Hanki. Tak się na nią narzekało, ale parlament bez niej nie będzie ten sam. Tylko ona i panna Jachirzanka się tam umiały ubrać" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk.
Liebe Freunden!
Witam w języku, który już niebawem ma i u nasz obowiązywać. Tak przynajmniej twierdzi PiS. A, że partia ta twierdzi też, że jest wypustką Boga na ziemski padół, no to jak nie wierzyć? Choć ja, jak zwykle, mam wątpliwości.

Siedzę właśnie na lotnisku w Monachium. Nasz samolot odleciał. Cham nie zaczekał. Następny za 6 godzin. Dali nam voucher na posiłek. Tośmy sobie zrobili mały Octoberfest. Przy płaceniu wyszło, że voucher nie działa. Zareklamować ciężko, bo do serwisu kolejka zrobionych w lolo długa. Świat się kończy. Gdzie dawny niemiecki porządek? Może to jednak my do nich a nie oni do nas przyszli…

Nuda… I nawet meczu Podhala nie da się zobaczyć choć właśnie jest. Internet marnie działa, ale nawet jakby, to i tak nie da się obejrzeć, bo to zagranica. Tak ta Unia działa…

Czarny tydzień. Tak się przytrułem żętycą, że mi nawet bawarskie piwo nie smakuje. I jeszcze socjaliści wygrali wybory. Brukselscy zastąpią toruńskich. Towarzysz Czarzasty weźmie jakieś ministerstwo i zastąpi „komunistę z krzyżem w zębach”, jak nazywał pisowców Janusz Korwin Mikke. Kiedyś mój guru. I nadal trochę…

Tak mi szkoda, że wypadł z sejmu. Jak myślę o nim to mi się przypomina przypowieść o dwóch synach i winnicy. Nieważne co kto obiecuje. Ważniejsze co robi. A p. Janusz żadnej kobiety nie uderzył ani głupiej ustawy nie poparł. Ale ma jęzor niewyparzony… Z tym, że jak ochłonąć po pierwszym szoku, to często wychodzi, że jakaś prawda w jego szalonych słowach jest...

A jeszcze bardziej to mi żal naszej panny Hanki. Tak się na nią narzekało, ale parlament bez niej nie będzie ten sam. Tylko ona i panna Jachirzanka się tam umiały ubrać. I taka wierna prezesowi była. Tak go kochała. I dalej kocha. A on nieczuły. Wiadomo, dlaczego.
I kto pannie Hance wbił nóż w plecy? Jakiś emerytowany krakowski hippek! I cinkciarz z Krupówek! Ludzie to jednak świnie. Jak mogli? Przecież panna taka porządna, skromna, wszystkie pieniądze na biednych oddała, że nawet na mieszkanie nie ma. Skandal…

Co za koszmar… A tu jeszcze dzwoni Gabryś Samolej, chyba lekko niedysponowany, i krzyczy, że jestem bolszewikiem. Podhale przegrywa 1-6, a gdzie tam do końca… Za co ja tak kocham ten hokej???

Kończę… jak tak dalej pójdzie to tu zaraz jakaś bomba wybuchnie…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jj23.10.2023, 13:13
Hhehehhee... Maciek... no też, że fajne. :-);-);-)
Gulasz Juliusz Zeżarł22.10.2023, 22:22
Pan Janusz może i kobiety nie uderzył, ale jego opowiesci o dojrzałości 12 letnich dziewczynek, są dowodem na nie na niewyparzony język, tylko na to, ze ten starzec który powinien siedzieć w zamknięciu bez prawa do publicznych wypowiedzi.
jo22.10.2023, 22:17
Super, jak zwykle śmiych i moral :D
Stefan21.10.2023, 17:58
czy wszyscy psychiatrzy są tacy ... hmmm ... dziwni ?
loż a21.10.2023, 12:13
Co za wstrętny gość , ten kufel to faktycznie wyprał gościowi mózg .Seksista bez kultury i przyzwoitości .Zresztą co się dziwić jak sam był w PO. Kultury trochę .
Ja21.10.2023, 11:47
Hanka do boju! Myślę że będzie np. dyrektorem szpitala tz dyrektorką ;) no co ... sprawdzi się
yamakay21.10.2023, 09:18
swietne brawo dla Pana
Osiol21.10.2023, 09:04
No zderzenie z jewropa europejską i porządkiem niemieckim z którego już tylko mandaty zostały.
Tyle walki o pozostanie w tej uni ale gdyby nie chronione lotnisko tylko awaria np samochodu w,, mniej atrakcyjnej''dzielnicy i spędzona tam noc to oczy by się otworzyły czy warto walczyć o te unie i tonąć z nią razem w długach?
Bez chronionego lotniska(he he i karmiącego) w tej uni na ulicy by nocy nie przetrwał a tak o nią walczy i w demonstracach uczestniczy chyba z przekory i braku jej rzeczywistego obrazu(wyjść z obiektów chronionych na ulicę najlepiej wieczorem)
Major21.10.2023, 04:26
No i gdzie teraz opozycja znajdzie nowego wroga, będą chyba gonić za własnym ogonem
hhehe20.10.2023, 23:08
Maciek...hhehehhee...no że fajne.
Adsm20.10.2023, 21:58
Podzielam żal i troskę o pannę Hankę. Może historycznego gwizdka nie zgubiła to nam jeszcze zagwiżdże ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl