03.11.2023, 12:16 | czytano: 4867

Ostatnie godziny zbiórki dla Kamilki Gil. Do 10 mln brakuje 150 tys. zł

zdj. Maciej Gębacz
"Zostały nam ostatnie 24 godziny do zakończenia zbiórki. Jeśli nie zdążymy, stracimy wszystko, o co walczyliśmy przez ostatnie miesiące! Stracimy jedyną nadzieję..." - przypominają rodzice dziewczynki chorującej na SMA. Kamilce ucieka czas, by zdażyć przyjąć terapię genową.
"Nasza córeczka w każdej chwili może stracić jedyną szansę... Panicznie boimy się każdego ważenia, a przecież nie możemy głodzić własnego dziecka!" - mówią zrozpaczeni rodzice. Dziecku do granicznej wagi, po której leczenie nie będzie mogło być rozpoczęte - brakuje półtora kilograma.
W akcję ratowania dziecka włączyły się różne środowiska organizując szeroki wachlarz działań - od kiermaszy, koncertów, poprzez aukcje, bale charytatywne po typowe "wyzwania".

W Nowym Targu taki "challenge" zaproponował Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Wyzwanie polega na grupowym wykonaniu zadania i wpłaceniu pieniędzy na konto dziewczynki. Urzędnicy magistratu ułożyli w Parku Miejskim napis "SMA" z liści. W akcji brała udział mała bohaterka z mamą.

Kolejnymi nominowanymi do wykonania zadania zostali: Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Ale nadzieję rodzicom małej nowotarżanki może dać każdy, kto zechce wesprzeć zbiórkę na rzecz Kamilki Gil.


s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
komentarze
Rozprawka filozoficzna03.11.2023, 16:15
Avivat non stop kontemplujei komentuje widać,że żywi się tylko tym co piszą i może on sam napisać...
co za ludzie...03.11.2023, 15:00
avitat zamiast rozliczać innych - sam wpłać.
gadanie03.11.2023, 14:55
Ela nie gadaj tylko wesprzyj zbiórkę, halny wieje...
avitat03.11.2023, 14:42
"Urzędnicy magistratu ułożyli w Parku Miejskim napis "SMA" z liści." A ja pytam czy na tym układaniu liści się skończyło?
Ela03.11.2023, 12:57
Urzędnicy zamiast tracić czas, za który płacą podatnicy, mogli przeznaczyć 1/5 nagród które otrzymują i by wystarczyło. Zamiast tego jak zwykle zabawa i propaganda. Czas na zmiany
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl