03.11.2023, 14:10 | czytano: 2943

Utrudnienia na zakopiance w Gaju

zdj. GDDKiA
W poniedziałek 6 listopada rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na zakopiance. Na 4 dni zamknięty zostanie fragment jezdni. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jednym pasem.
- Będziemy montować konstrukcję wiaduktu nad wschodnią stroną drogi krajowej nr 7. Dlatego od poniedziałku rano do czwartku wieczorem zamkniemy ok. 400-metrowy odcinek jezdni zakopianki prowadzący w kierunku Krakowa. Samochody jadące w kierunku Krakowa zostaną skierowane na jezdnię zachodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Myślenic również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas - lewym pasem będzie prowadzony ruch w kierunku Krakowa - wyjaśnia Kacper Michna z GDDKiA.
Podobne prace nad drugą jezdnią (zachodnią, w kierunku Myślenic) przeprowadzone będą od 13 do 16 listopada.


W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl