12.11.2023, 11:30 | czytano: 3273

Sołectwo Zubrzyca Dolna zdobyło tytuł "Sołectwa Roku" (zdjęcia)

zdj. Sołectwo Zubrzyca Dolna
Podczas uroczystej gali Mistrzowie Agro, zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie, sołtys Mateusz Horniak w imieniu mieszkańców Zubrzycy Dolnej odebrał tytuł "Sołectwa Roku 2023 województwa małopolskiego".
Sołectwo zostało uhonorowane pamiątkową statuetką symbolizującą rozwój liścia dębu. W całej Polsce sołectwo zajęło 12. miejsce na ok. 40 tys. sołectw.
- To wyjątkowe osiągnięcie nie tylko podkreśla naszą jedność i zaangażowanie, ale także jest owocem naszej wspólnej pracy dla rozwoju naszej społeczności.
Serdecznie dziękujemy każdemu mieszkańcowi i sympatykom, którzy przyczynili się do tego niezwykłego sukcesu. Niech ten triumf będzie inspiracją dla naszej społeczności, aby kontynuować naszą drogę rozwoju, tworząc jeszcze piękniejsze otoczenie w Zubrzycy Dolnej! - komentuje sołtys Mateusz Horniak.

W plebiscycie przyznawane są tytuły Mistrzów Agro w sześciu kategoriach: Sołtys, Rolnik, Lider/Liderka społeczności, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo oraz Agroturystyka Roku. W tej ostatniej kategorii - Agroturystyka Bajka z Lipnicy Wielkiej zajęła 3 miejsce.

Tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Małopolski zdobyły panie z KGW Zielony Las w Grywałdzie, w gminie Krościenko nad Dunajcem.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ZD14.11.2023, 13:56
Robi o połowę mniej niż kazdy jeden sołtys na orawie tylko się popisuje na fb to ciemna masa mysli że już nikt nic nie robi
orawianin14.11.2023, 13:02
Sołtysowi lansowanie to najbardziej pasuje a czy związku z tą nagrodą jaką kwotą zasilił budżet sołecki?
@orawiec młody na Wójta ale nie uważasz aby zostać dobrym gospodarzem trzeba też coś w życiu osiągnąć i pokazać?
bo z samego lansowania to pieniążki nie przyjdą jak widać na załączonym obrazku ;)
Orawiec14.11.2023, 07:32
To teraz na Wójta! Orawa potrzebuje młodych ludzi, trzymamy kciuki!
małolat.12.11.2023, 12:34
A co z sołtysami w Lipnicy a jest ich AŻ 5 może też nagroda jaka za to ze nić nie robią.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl