24.11.2023, 13:38 | czytano: 5321

Przejścia graniczne w Chochołowie, Niedzicy, Winiarczykówce i na Łysej Polanie ponownie przejezdne, ale nie dla wszystkich (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Na przejściach granicznych, które do niedawna można było przekroczyć wyłącznie pieszo zdjęto blokady. Mogą nimi przejechać samochody osobowe, maksymalnie 7-miejscowe.
Kontrole na granicy polsko-słowackiej zostały przedłużone do 3 grudnia, jedna zniesiono część obostrzeń z przejść, które ograniczono wyłącznie do możliwości pieszego przekraczania granicy. W Chochołowie, Niedzicy, Winiarczykówce oraz na Łysej Polanie zdjęto z drogi blokady uniemożliwiające przejazd samochodom. Kierowcy poruszającymi się samochodami osobowymi do 7-miejsc w pojeździe - mogą przekroczyć granicę.
Z przejść zamkniętych dla ruchu samochodowego mogą korzystać kierowcy i pasażerowie będący obywatelami Unii Europejskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci.

Przez przejścia graniczne nie przejadą busy oraz autobusy. Muszą się one kierować na przejścia graniczne w Jurgowie oraz w Chyżnem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Hdbx24.11.2023, 16:39
W Niedzicy Słowacy dotychczas jezdzili normalnie. Ta bloka to byla fikcja.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl