26.11.2023, 08:50 | czytano: 3743

Elektryzująca wiadomość – część druga

Jak już pisaliśmy, Tadeusz Błażusiak, nasz legendarny motocyklista offroadowy, stanął przed nowym wyzwaniem. Taddy właśnie zakończył rywalizację w barwach GasGas i podpisał kontrakt ze Stark Future, co oznacza, że w Mistrzostwach Świata SuperEnduro 2023/24 pojedzie na „elektryku”. Okazuje się jednak, że nie pojedzie…
Otóż za sprawą nieczystych zagrywek obrażonej konkurencji, lobby koncernu KTM w ostatniej chwili wywarło nacisk na Międzynarodową Federację Motorową o zmianie zapisów regulaminowych w rywalizacji super enduro i postanowiło nie dopuścić do startu Taddy’ego na elektrycznym Stark Vargu.
Nic nie wskazywało na tę skandaliczną decyzję, aż do chwili otwartego treningu przed mistrzowskimi zawodami we Francji. Kiedy okazało się, że czołówka zawodników zostaje w tyle za fruwającym niemal bezszelestnie Błażusiakiem, wśród ludzi związanych z potentatami, finansowo związanymi z federacją, powstała panika. Zmiany regulaminowe przeprowadzono na kolanie dosłownie w ostatniej chwili; jak się okazuje podobne zwyczaje obowiązują nie tylko w sferach polityki jeszcze rządzącej w Polsce władzy, lecz także w samym środku cywilizowanej Europy.

Tadeusz Błażusiak zapewne wróci do rywalizacji na spalinowym motocyklu, choć jego szczytnym celem było przesiąść się na czystą energię, jako promocja nowych wyzwań. Nasz Mistrz decyzję władz FIM skomentował lakonicznie: - Cofnęliśmy się znów o kopę lat!

No cóż, zawodnikowi który w swojej dyscyplinie osiągnął motocyklowe Himalaje, taka decyzja w niczym nie może zaszkodzić. To tak, jakby dziś za zmową koncernów samochodowych chciano zablokować rozwój elektro mobilności na drogach. Tadzik, na czym by nie pojechał i tak będzie niedoścignionym championem, a my będziemy nadal skandować: Go, Taddy, go!

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
..27.11.2023, 16:19
Tych fanów od czystego powietrza to wysłać na Ukrainę zobaczycie jak się świat kręci a wszyscy się do tego przyczyniają Polska chyba najwięcej.
Gdzie fanatycy ekologii
Kp26.11.2023, 12:11
Wytyki polityczne są słabe i świadczą o braku prefesjonalnosci autora tekstu. Autor tego artykułu to zapewne młody człowiek i stąd brak taktu i wyczucia( a zarazem pamięci jak było za popszedniej władzy).
podhalan26.11.2023, 10:23
Przywalasz się do obecnie rządzących -- jeszcze -- jakby poprzednio Polska była mlekiem i miodem płynąca .myślisz że sport to wszystko na tej ziemi ale powiem ci że wiele jest ważniejszych rzeczy .
Radek Radecki26.11.2023, 09:44
Haha środek cywilizowanej Europy ..... dobre . Cywilizacja według mnie jest tam gdzie jest normalność a w centralnej Europie i ameryce niema normalności.
Rychu26.11.2023, 09:39
włączając do tego politykę autor bierze w tym negatywny udział
Osiol26.11.2023, 09:20
Noz głupotą jest zatruwać spalinami powietrze dla przyjemności...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl