27.11.2023, 13:56 | czytano: 2327

Statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" wręczone

Fot. Piotr Kuczaj
W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, już po raz siódmy, odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" za rok 2022.
Nagrodę tę przyznaje się za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej w dziedzinach społecznej, zdrowia, oświaty, kultury, sportu, turystyki i przedsiębiorczości. Jej laureaci otrzymują legitymację i statuetkę autorstwa Stanisława Mlekodaja. W tym roku nominowanych do nagrody zostało pięć osób.
Obecnych na gali nominowanych do nagrody, jej poprzednich laureatów i zaproszonych gości powitali: Burmistrz Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żółtek. Prowadzący galę Bolesław Bara przedstawił natomiast sylwetki nominowanych.

Decyzją kapituły statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" otrzymali: w dziedzinie Kultura Kazimierz Lipień, w dziedzinie Przedsiębiorczość Łukasz Jajecznica, w dziedzinie Sport Józef Rączka i w dziedzinie Społecznej Elżbieta Szarawara.

Nagrody wręczali burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żółtek.

Na zakończenie gali wystąpił zespół Megitza z mieszanką brzmień międzykulturowych zakorzenionych w podhalańsko-romskim dziedzictwie.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
rab27.11.2023, 16:19
Brawa dla p.Szarawary,Platforma się cieszy!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl