02.12.2023, 08:10 | czytano: 2720

Wybrano projektanta zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami

zdj. GDDKiA
GDDKiA podpisała umowę na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie siedmiu km zakopianki między Nowym Targiem, a Szaflarami.
Projekt przygotuje IVIA za 3,75 mln zł. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie decyzji środowiskowej. Czas na przygotowanie projektu to maksymalnie 32 miesiące.
W 2024 roku planowane jest oddanie do ruchu DK47 z Rdzawki do Nowego Targu. Po zakończeniu tej inwestycji cały odcinek między Krakowem a Nowym Targiem będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Dlatego też konieczne jest rozpoczęcie prac pozwalających na zwiększenie przepustowości DK47 między Nowym Targiem a Zakopanem. 

- Poprawa przepustowości drogi będzie przygotowywana w jej obecnym śladzie. Tam, gdzie będzie to możliwe, chcemy dobudować dodatkowe pasy ruchu. Planujemy rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów i wybudowanie ok. 1200 metrów chodnika. Opracowanie dokładnego zakresu przebudowy będzie zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy. - wyjaśnia Kacper Michna z GDDKiA.

I dodaje: - O krok dalej jesteśmy z pracami przygotowawczymi dotyczącymi przebudowy drugiego fragmentu DK47, od Szaflar do ronda w Zakopanem. W styczniu podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego odcinka. Przewidujemy, że całość prac związanych z przygotowaniem dokumentacji przebudowy obu odcinków potrwa do 2028 roku. Po tym terminie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych.  

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nen02.12.2023, 10:47
TEMPO BUDOWY KOSMICZNE NORMALNY KABARET TYLE CZASU PROJEKTOWAĆ TO NAPRAWDĘ SZOK
Optymista02.12.2023, 09:03
Huraaaa. Będą bramki teleportacyjne
Tylko zaplanujcie je w Myślenicach i Zakopanem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl