05.12.2023, 08:15 | czytano: 2320

Prestiżowa nagroda dla Wieńczysława Kołodziejskiego i Muzycznej Owczarni

W Sali Złotej Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie wręczono Nagrody Województwa Małopolskiego „Małopolska Nagroda Twórczości”. Nagrodę otrzymał m.in. pomysłodawca i właściciel Muzycznej Owczarni w Jaworkach Wieńczysław Kołodziejski. Podczas uroczystości reprezentował go syn Bartosz.
Małopolska Nagroda Twórczości przyznawana jest za znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Małopolski. To nagroda dla kreatywnych Małopolan, pełnych pomysłów i twórczej energii.
 
Wieńczysław Kołodziejski to właściciel kultowego klubu Muzyczna Owczarnia mieszczącego się w Jaworkach koło Szczawnicy. W Owczarni występują najznamienitsze sławy polskiej sceny muzycznej i najwięksi muzycy z zagranicy. Miejsce to jest także galerią sztuki, gdzie prezentowane są wystawy po plenerach malarsko – rzeźbiarskich, organizowanych przez Owczarnię. Wieńczysław to człowiek, który posiada wspaniały dorobek artystyczny oraz kulturotwórczy, zwłaszcza jako twórca i opiekun Muzycznej Owczarni, który całe swoje życie poświęcił upowszechnianiu kultury. Dzięki Muzycznej Owczarni, wyjątkowemu, magicznemu klubowi, organizującemu ponad 100 koncertów rocznie oraz plenery malarskie i malarsko – rzeźbiarskie czy warsztaty muzyczne, Jaworki i Szczawnica stały się słynne na całą Polskę a nawet za granicą.
W uroczystości udział wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda. Kandydaturę do tej prestiżowej nagrody zgłosiło Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy.
 
jd / CKSiP 
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
karol09.12.2023, 15:56
jakieś 15 lat temu tam byłem.smród i bród!!!! A do tego biały duży pies akurat załatwiał swoją potrzebę pod stołem!!!
tragedia
DrJacek05.12.2023, 10:55
Jak najwięcej takich Ludzi z Duszą. Gratulacje!! DrJack
Ziggy05.12.2023, 10:06
W pełni zasłużona nagroda , miejsce nastrojowe ,przytulne ,gościnne polecam dla milośników takiej atmosfery.Gratulacje dla właściciela i całej załogi . Pozdrawiam i życzę dalszych ciekawych imprez kulturalnych .
Piotr05.12.2023, 09:08
GRATULACJE!!! Najwyższy czas docenić tak wspaniałe miejsce. Dzięki Muzycznej Owczarni tak niewielka miejscowość, jaką są Jaworki, staje się epicentrum krajowej i zagranicznej, wspaniałej muzyki. Gratulacje również za wytrwałość i nieustanne zaangażowanie. Oby było więcej takich miejsc.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl