12.12.2023, 09:43 | czytano: 1241

Debata społeczna w Zakopanem

Fot. KPP Zakopane
Debata społeczna, inaugurująca cykl debat społecznych, odbyła się wczoraj w sali narad Urzędu Miasta Zakopane. Obecni byli przedstawiciele zakopiańskiej policji, magistratu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Zakopanego.
W trakcie debaty najwięcej uwagi poświęcono bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Sporo miejsca poświęcono tematowi bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Aleje 3-Maja dolne. Mieszkańcy wskazywali newralgiczne punkty, w których istnieją zagrożenia drogowe i przedstawiali swoje propozycje dotyczące między innymi zmiany oznaczeń bądź poprawy infrastruktury. Mieszkańcy wspominali o przejściu dla pieszych pomiędzy dolną Równią Krupową a osiedlem Łukaszówki oraz o przejściu dla pieszych przy ul. Zamoyskiego w pobliżu cocktail baru. Dyskusja mieszkańców z policjantami oraz inspektorem Wydziału Drogownictwa i Transportu zaowocowała sformułowaniem wniosków i zadań do ewentualnej realizacji.
Podczas debaty społecznej złożono wnioski dotyczące między innymi:

- zwiększenia liczby policyjnych kontroli prędkości na terenie miasta Zakopane, między innymi w rejonie ulicy Aleje 3-Maja i ulicy Zamoyskiego oraz Kościuszki,

- wydłużenia czasu wyświetlania się zielonego światła dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Aleje 3-Maja i Kościuszki z uwagi na seniorów,

- doświetlenia przejść dla pieszych (Aleje 3-Maja, Kościuszki, Zamoyskiego)
Mieszkańcy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zachowania niektórych kierowców wobec pieszych i przedstawiali rozwiązania, które w ich ocenie mogłyby bezpieczeństwo poprawić.

W debacie z policjantami uczestniczyło prawie 50 osób. Na koniec policjanci wręczyli mieszkańcom elementy odblaskowe przypominając jednocześnie o bezpieczeństwie pieszych oraz zagrożeniach w sieci. Podczas kolejnej debaty ewaluacyjnej, policjanci przedstawią, jakie działania podjęli w związku z wnioskami, które złożyli mieszkańcy Zakopanego.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol12.12.2023, 10:35
Co zrobić z policją i urzędnikami którzy przez lata pobierają uposazenia i zajmują się bezpieczeństwem??? Utrzymywać ich nadal?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl