23.12.2023, 18:40 | czytano: 1612

W Kościelisku powstanie Rada Seniorów

zdj. Marcin Szkodziński
- Chcemy stworzyć lepsze warunki osobom starszym z terenu naszej gminy, którzy już dzisiaj poprzez różnego rodzaju aktywności, poprzez różnego rodzaju działania społeczne nie pozostają bierni. Wysyłają nam one sygnał, że potrzebują umocowania do dalszej pracy i też lepszych możliwości, m.in. w zakresie zabiegania o środki na realizację ich pomysłów - zaznacza Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.
Radni z gminy Kościelisko podjęli uchwałę o powołaniu Rady Seniora. 15 osób powyżej 60-tego roku życia będzie nie tylko doradzać radnym i wójtowi, ale także będą mogli sami podejmować inicjatywy i organizować różne wydarzenia.
- Stąd pomysł powołania rady Seniorów, która będzie miała charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Chcemy, żeby każde nasze sołectwo było reprezentowane w radzie. Żeby był to organ, który kreuje nowe idee, pomaga radnym zwrócić uwagę na potrzeby, ale też na rożne możliwości w zakresie pomocy seniorom - informuje Roman Krupa.

Na terenie gminy Kościelisko wiele osób po 60-tym roku życia angażuje się społecznie w różne działania. Stworzenie Rady Seniorów pozwoli im podjąć szersze działania, ale także otworzy dalsze możliwości. - Myślimy o klubu seniora na remizie w Kościelisku. Chcemy aby na terenie każdego z sołectw, różnego rodzaju działania z myślą o seniorach były podejmowane - zapowiada wójt gminy Kościelisko.

W skład rady ma wejść maksymalnie 15 osób z trzech sołectw. z Kościeliska ma być osiem osób, z Dzianisza cztery osoby, a z Witowa trzy. Każdy z członków będzie musiał mieć poparcie min. dziesięciu mieszkańców danego sołectwa.

Rada Seniorów ma działać podobnie jak Młodzieżowa Rada Gminy Kościelisko, jednak działania mają być skierowane na osoby po 60-tym roku życia. - Po ukonstytuowaniu się rady liczę na propozycje jak można lepiej wpisywać się w oczekiwania osób starszych. Mamy wiele osób powyżej 60-tego roku życia, którzy działają aktywnie społecznie i -tak czuję- chcą podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi. Szukają możliwości do takiej pracy, ale także możliwości poznania innych osób. Na co dzień zapominamy i często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele osób blisko nas jest samotnych - zaznacza Roman Krupa.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl