26.12.2023, 10:04 | czytano: 2155

Z wizytą w Spiskiej Teplicy

Fot. UG Szaflary
Delegacja z gminy Szaflary gościła w Spiskiej Teplicy na zaproszenie tamtejszych władz.
Okazją do złożenia wizyty w partnerskiej miejscowości był spektakl teatralny pt. „Inna kość”, zaprezentowany na scenie miejscowego domu kultury. To wraz ze Spiską Teplicą gmina Szaflary realizowała bowiem unijny projekt pn. „Cystersi pod Tatrami – wspólne korzenie i wspólna przyszłość Szaflar i Spiskiej Teplicy”.
Po spektaklu wójt Spiskiej Teplicy Radoslav Šeliga oprowadził gości z Polski po historycznym centrum Spiskiej Teplicy, prezentując zakres prac zrealizowanych w ramach wspólnego projektu. Pokazał ścieżkę edukacyjną biegnącą wzdłuż potoku Teplica, zrewitalizowany obiekt historyczny, który będzie pełnił funkcję muzeum oraz elementy małej architektury: fontanny i plansze informacyjne. Nie zabrakło też spotkania z aktorami i dyskusji o efektach wspólnie realizowanego po stronie polskiej i słowackiej projektu. Obie strony wyraziły uznanie dla rezultatów transgranicznego projektu.

Źródło: UG Szaflary, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Korwin26.12.2023, 17:44
Szaflarzanie ze swoim wójtem powinni w betonparku postawić pomnik ,,ogrodnika?. Ta niechlubna postać z szaflar przynajmniej była prawdziwa, chociaż współczuję takich bohaterów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl