28.12.2023, 08:51 | czytano: 2345

Wąwóz Homole najlepiej oceniany na mapach Google

Fot. Nadleśnictwo Krościenko
Regionalny Konserwator Przyrody Małgorzata Mordarska-Duda wręczyła Złotą Pinezkę dla polskiej przyrody przyznaną Wąwozowi Homole położonemu w Jaworkach. Nagrodę odebrali przedstawiciele Nadleśnictwa Krościenko.
Złotymi Pinezkami Mapy Google postanowiono uhonorować najlepiej oceniane zielone zakątki Polski. Rezerwat przyrody Wąwóz Homole jest jednym z pięciu najlepiej ocenionych rezerwatów przyrody w Polsce według użytkowników Map Google. Spośród ponad 1500 rezerwatów przyrody Wąwóz Homole zyskał pierwsze miejsce jeśli chodzi o ilość opinii i ocen dodawanych przez użytkowników na Mapach Google.
Rezerwat Wąwóz Homole został utworzony w 1963 roku. Obejmuje wąwóz skalny, którego dnem płynie potok Kamionka, schodzący do doliny Grajcarka. Celem ochrony w formie rezerwatu jest zachowanie wąwozu skalnego w Małych Pieninach, odznaczającego się wyjątkowo pięknym krajobrazem i zawierającego liczne osobliwości przyrody żywej i nieożywionej. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie Nadleśnictwa Krościenko.

jd / Nadleśnictwo Krościenko
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl